loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Blog zdravého životného štýlu

Fitness články a aktuality zo sveta zdravého životného štýlu.
Bodliak, ktorý lieči. Poznáte pestrec mariánsky?

Bodliak, ktorý lieči. Poznáte pestrec mariánsky?

kategória: Zdravie a krása
Prečítané: 21x
Niektorí ľudia prechádzajú k prirodzenejším spôsobom riešenia určitých zdravotných stavov, keď namiesto štandardných farmaceutických liekov a liečebných postupov užívajú bylinné doplnky. Jedným z bylinných doplnkov, ktorý si získava popularitu, je pestrec mariánsky. Najväčšie výhody pestreca mariánskeho súvisia predovšetkým s alternatívnou liečbou ochorenia pečene. V článku sa dozvieš viac o tejto bylinke a o tom, aké účinky by si pri jeho užívaní mohol pociťovať.
Káva a kofeín: Je pitie kávy zdraviu prospešné?

Káva a kofeín: Je pitie kávy zdraviu prospešné?

kategória: Stravovanie
Prečítané: 54x
Aj ty si určite denne dopraješ nejaký ranný života budič, ako je napríklad šálka kávy, zeleného čaju alebo energetický nápoj zdieľajúci spoločnú ingredienciu: kofeín. Ľudia na celom svete si pochutnávajú na jedlách a nápojoch obsahujúcich kofeín už viac ako tisíc rokov. Je to jedna z najštudovanejších zložiek potravy. Aj napriek tomu o ňom pretrvávajú mylné predstavy. Aj preto nám nadácia medzinárodnej rady pre informácie o potravinách (tzv. IFIC) poskytuje vedecky podložené informácie o bežných otázkach o kofeíne, jeho použití v potravinách a nápojoch a jeho vplyve na zdravie.
Využitie doplnkov výživy pre gamerov

Využitie doplnkov výživy pre gamerov

kategória: Iné
Prečítané: 220x
Časy, kedy trávenie času za počítačom bolo len pre deti sú dávno preč. Hranie hier je dnes doménou nie len tínedžerov, ale aj starších mužov a tiež žien. Pred niekoľkými rokmi či desaťročiami sme si to ešte nevedeli naplno predstaviť, ale hranie počítačových hier dokáže byť plnohodnotnou prácou. Dnes už existujú veľké turnaje, kde sa počet fanúšikov dokáže vyšplhať na podobné čísla ako pri hokeji či iných „bežných“ športoch. Pro gameri sú hviezdami všade na svete a dokážu si zarobiť mesačne obrovské sumy.
10 tipov, ako prirodzene zvýšiť hladinu testosterónu

10 tipov, ako prirodzene zvýšiť hladinu testosterónu

kategória: Iné
Prečítané: 336x
Testosterón (skrátene TST) je najdôležitejší mužský hormón. Vzniká v semenníkoch a jeho tvorbu a vylučovanie riadi luteinizačný hormón. Je veľmi dôležitý pre celkové zdravie. A nie len pre mužov, ale aj pre ženy (samozrejme, vo výrazne menšom množstve). Je zodpovedný za rast mužských pohlavných orgánov, rast svalstva, ochlpenia a tiež výšku libida.
Manuál pre čerstvé mamičky: Ako schudnúť po pôrode?

Manuál pre čerstvé mamičky: Ako schudnúť po pôrode?

kategória: Iné
Prečítané: 166x
Príchod dieťaťa na svet je jedna z najkrajších vecí, aké môže žena vo svojom živote zažiť. Avšak, tehotenstvo je prirodzene spojené aj s naberaním hmotnosti. Už v minulom článku sme sa venovali problematike priberania počas tehotenstva. Ak si si ho prečítala tak vieš, že počas tehotenstva by mala chudá žena pribrať približne 13-18kg, žena s primeranou postavou 12-16 kilogramov a žena s nadváhou asi len 7-12 kilogramov. Čo spraviť s novými kilogramami po pôrode? Ak sa chceš dostať naspäť do formy, čítaj ďalej a dozvieš sa, ako na to.
Sladké fit recepty: Ako na zdravé muffiny s tvarohom a ovocím?

Sladké fit recepty: Ako na zdravé muffiny s tvarohom a ovocím?

kategória: Stravovanie
Prečítané: 435x
Každý z náš rád maškrtí. Niekto je zaťažený na sladké čokoládové či vanilkové chute a iným chutia viac ovocné sladkosti a koláče. V dnešnom článku si ukážeme dva zdravé recepty na muffiny s proteínom, tvarohom a ovocím. Každý z týchto receptov sa dá upraviť a je len na tebe, ako vymeníš niektoré ingrediencie a vytvoríš si recept podľa svojej chuti.
Recept na arašidové maslo. Prečo ho zaradiť do jedálnička?

Recept na arašidové maslo. Prečo ho zaradiť do jedálnička?

kategória: Stravovanie
Prečítané: 252x
Arašidové maslo bolo prvýkrát predstavené v USA v roku 1904. U nás sme sa o ňom dozvedeli najprv z amerických filmov, kde si ho deti natierali na raňajky na pečivo. Až neskôr sa dostalo ku nám a začali sme ho používať naplno. Teší sa čoraz väčšej popularite nielen vďaka svojej chuti, ale aj pre svoje pozitívne vlastnosti a nutričné hodnoty. V tomto článku si ukážeme recept na domáce arašidové maslo, povieme si o možnostiach jeho využitia a o jeho benefitoch pre naše zdravie.
Kedy a prečo užívať probiotiká?

Kedy a prečo užívať probiotiká?

kategória: Zdravie a krása
Prečítané: 206x
Nie všetky baktérie, ktoré sa nachádzajú v tele sú zlé. Práve naopak, existuje veľké množstvo baktérií, bez ktorých by sme nedokázali žiť. Väčšina z týchto „dobrých“ baktérií sa nachádza v našom tráviacom systéme. Pomáhajú nám s trávením, zvyšujú jeho efektivitu a taktiež prispievajú k dobrej imunite. V tomto článku si povieme viac o probiotikách, ich účinkoch a povieme si aj o tom, v ktorých potravinách ich nájdeš.
5 efektívnych cvikov na brucho, ktoré môžete cvičiť aj doma

5 efektívnych cvikov na brucho, ktoré môžete cvičiť aj doma

kategória: Tréning
Prečítané: 460x
Aktuálna situácia nám s cvičením veľmi nepraje a väčšina z nás sa musí uspokojiť s cvičením v domácich podmienkach. Síce nám chýba plnohodnotné vybavenie, ale to neznamená, že sa nedá kvalitne odcvičiť každá tréningová partia aj doma. V dnešnom článku si ukážeme päť cvikov na brucho a povieme si aj o tom, ako často by si ho mal cvičiť.
Ako si udržať zdravé obličky? Kľúčový je pitný režim

Ako si udržať zdravé obličky? Kľúčový je pitný režim

kategória: Stravovanie
Prečítané: 331x
Problémy s obličkami sú zákerné, pretože sú relatívne obvyklé a často sa na ne príde až vo veľmi neskorých štádiách poškodenia. Často je potom potrebná buď dialýza alebo ich transplantácia. Profesionálni kulturisti majú často poškodené obličky z toho, ako preťažujú svoje telo a užívajú anabolické steroidy. V dnešnom článku sa pozrieme na to, ako by sa mal o obličky starať každý z nás a čo by mal dodržiavať, aby minimalizoval šancu, že bude mať v budúcnosti s nimi problémy.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO