loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Blog zdravého životného štýlu

Fitness články a aktuality zo sveta zdravého životného štýlu.
Kombinujete gainer s alkoholom? Na toto si dajte pozor

Kombinujete gainer s alkoholom? Na toto si dajte pozor

kategória: Iné
Prečítané: 776x
O pití alkoholu u športovcov už bolo napísaných všade veľmi veľa článkov, ktoré mali mierne odlišnosti, ale vždy sa zhodovali v jednej veci. Nadmerné pitie alkoholu je pre ľudí, ktorí sa snažia o nárast svalovej hmoty či spaľovanie tukov úplne kontraproduktívne a potápa tvoju vynaloženú snahu. V dnešnom článku sme sa pozreli bližšie na to, čo sa deje, ak užívaš gainer alebo iný suplement a zároveň sa rozhodneš vypiť viac ako len jeden pohár červeného vína.
Novoročný záväzok schudnúť – ako spraviť definitívnu zmenu?

Novoročný záväzok schudnúť – ako spraviť definitívnu zmenu?

kategória: Iné
Prečítané: 673x
Novoročné predsavzatia patria k Novému roku tak ako stromček ku Vianociam. Skoro každý z nás má veľké plány, ako svoj život obráti od januára naruby. Začne žiť zdravšie, viac cvičiť, prestane fajčiť či piť pivo večer pri telke. Prvý deň sa drží. Druhý deň trpí, ale nepoľavuje. O týždeň je všetko naspäť ako bolo rok, dva či päť rokov predtým a život plynie ďalej bezo zmeny. Magický január sa mení na “ďalší pondelok”, “od prvého dňa ďalšieho mesiaca” a podobné termíny. Zmena neprichádza a veľké plány, sny a ciele ostávajú v nedohľadne.
5 tipov, ako zdravo a rýchlo pribrať na hmotnosti

5 tipov, ako zdravo a rýchlo pribrať na hmotnosti

kategória: Iné
Prečítané: 2674x
Kto je úplne spokojný s tým, ako vyzerá? Takmer nikto. Každý z nás by chcel niečo na sebe zmeniť. Chudý človek chce nabrať hmotu a naopak, tučný človek chce zhodiť prebytočný tuk z tela. Cieľ nie je statický, neustále sa posúva s tým, ako sa naše telo mení. A to nás posúva neustále vpred. Ak si chudý a chceš pribrať kilá naviac, musíš jesť viac. V tomto článku si povieme, ako by si to mal robiť správne tak, aby pridaná hmota nebola len čistým tukom a aby bolo toto obdobie naberania zdravé pre tvoje telo.
Brokolica – prečo ju jedia všetci kulturisti?

Brokolica – prečo ju jedia všetci kulturisti?

kategória: Stravovanie
Prečítané: 1577x
Aj ty si si všimol, že v mnohých videách, v ktorých kulturisti prezentujú svoj jedálniček sa nachádza brokolica? Ak si pozrieš videá z prípravy na súťaž, veľmi často ju používajú ako prílohu k mäsu. Prečo je taká obľúbená? Brokolica jednoznačne patrí do skupiny najzdravších druhov zeleniny. Niektorí ju milujú, iní nenávidia. Tí, čo ju cielene konzumujú vedia veľmi dobre, prečo to robia. Brokolica sa právom radí do skupiny najvýživnejších a najzdravších potravín a ak sa jej vyhýbaš, mal by si jej dať šancu.
Priberá sa z pečiva?

Priberá sa z pečiva?

kategória: Stravovanie
Prečítané: 2265x
Je dôvodom tvojho nechudnutia alebo priberania to, že ješ pečivo? Naozaj je také zlé ako sa hovorí a keď chceš schudnúť, bez toho, aby si ho vyradil zo stravy nemáš šancu zhodiť čo i len kilo? V našom regióne patrí chlieb medzi základné potraviny. Odmalička sme si do školy nosili chlieb či rožky so syrom, šunkou či rôznymi domácimi pomazánkami. Na pečive v mladosti vyrástli tisíce detí a aj v dospelosti sa nachádza takmer v každej domácnosti. Mali by sme ho úplne vyradiť len preto, lebo sme sa o ňom dočítali v rôznych článkoch a ženských magazínoch? Poďme sa pozrieť na to, aká je pravda a či sa musíš pri ceste za vyrysovanou postavou vzdať pečiva, alebo nie.
Ulisses – existuje dokonalejšia postava?

Ulisses – existuje dokonalejšia postava?

kategória: Zdravie a krása
Prečítané: 1261x
Ulissesa pozná takmer každý, kto sa pohybuje medzi fitness médiami. Jeho fotky poznajú dokonca aj ľudia, ktorí nikdy posilňovňu nenavštívili. Pri pohľade na jeho fotky je vidieť neskutočnú genetiku, ktorú dostal od svojich rodičov. Z čelného pohľadu si ihneď všimneš široké ramená, veľké a plné bicepsy, brutálne brušné svaly a dokonalú symetriu. Chrbát a nohy za týmito partiami taktiež nijako nezaostávajú a dotvárajú tak veľmi vyvážený a ostrý celok.
Tyrozín alebo kofeín? Ktorý z nich by si si mal vybrať ako predtréningový stimulant?

Tyrozín alebo kofeín? Ktorý z nich by si si mal vybrať ako predtréningový stimulant?

kategória: Doplnky výživy
Prečítané: 1042x
Predtréningové stimulanty sú stále viac a viac populárne u všetkých športovcov. Môžu ich využívať siloví športovci pred tréningom v posilňovni, ale tiež vytrvalostní športovci pred behom či plávaním. Na trhu je viacero dostupných látok a preto nie je hanbou, že sa niektorí ľudia nevedia rozhodnúť, čo by bolo pre nich najlepšie. V dnešnom článku sa poďme pozrieť na porovnanie kofeínu a tyrozínu. Tieto dve látky majú viacero spoločných vlastností, ale predsa len sa v niektorých líšia.
Má zmysel dopĺňanie jednoduchých sacharidov po tréningu?

Má zmysel dopĺňanie jednoduchých sacharidov po tréningu?

kategória: Doplnky výživy
Prečítané: 1535x
Dnes už nie je až také bežné, že po tréningu si každý do proteínového šejku pridáva 30 a viac gramov práškovej glukózy. Ešte pred niekoľkými rokmi to bolo však úplne všedné a tento zvyk bol zaužívaný u drvivej väčšiny cvičencov. Otázka znie – robia títo cvičenci chybu, ak si pridávajú do potréningového nápoja glukózu? Má to zmysel? Kedy áno a kedy nie? Poďme sa spoločne pozrieť na fakty podložené vedeckými štúdiami a výskumami.
Môže ti spôsobiť vysoký príjem bielkovín poškodenie obličiek a kostí?

Môže ti spôsobiť vysoký príjem bielkovín poškodenie obličiek a kostí?

kategória: Stravovanie
Prečítané: 2309x
O tom, či by si mal alebo nemal prijímať bielkoviny nemá zmysel ďalej ani písať. Asi každý vie, že bielkoviny sú veľmi dôležité nielen pre športovcov, ale pre úplne všetkých ľudí. Napr. esenciálne aminokyseliny si telo nevie vyrobiť a potrebuje ich prijímať z potravy. Potrebujeme ich na udržanie existujúcej svalovej hmoty a tiež na ďalšie naberanie svalov. Ich veľkou výhodou je to, že neobsahujú veľa kalórií a zároveň sa pomaly trávia a zaplnia ti žalúdok na dlhú dobu. Preto sú počas vysoko bielkovinových diét porcie relatívne malé (ak k nim nedáš veľa zeleniny), ale efekt zasýtenia je pri nich silný. Mnohí cvičenci si zvykli na vysoký denný príjem bielkovín a tento typ jedálnička im vyhovuje. Na druhej strane si treba položiť otázku – je to bezpečné?
Zabudnite na 2 litre vody denne. Čo hovoria o pitnom režime vedci?

Zabudnite na 2 litre vody denne. Čo hovoria o pitnom režime vedci?

kategória: Stravovanie
Prečítané: 2396x
Voda je životne dôležitá látka. Bez kyslíka vydržíš asi tri minúty, bez vody tri dni a bez jedla asi mesiac. Približne 75 % celkovej hmotnosti tela detí tvorí voda (u kojencov je to až 85 %). U starších ľudí je to menej, len 45-55 % celkovej hmotnosti. S narastajúcim vekom sa znižuje obsah vody v tele. Rovnako klesá aj smäd. Mladí ľudia často pijú dvojnásobne viac vody ako starší ľudia. Pocit smädu sa prejavuje u každého v inej fáze dehydratácie tela, u väčšiny ľudí je to pri strate 1-2 % celkovej vody.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO