loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Tréning

V tejto sekcii nájdete články týkajúce sa tréningov.
7 tipov na rýchlejšiu regeneráciu po tréningu

7 tipov na rýchlejšiu regeneráciu po tréningu

kategória: Tréning
Prečítané: 120x
Tréning a cvičenie sú nevyhnutné na rast svalov, úbytok tuku a celkové zlepšenie zdravia. Rovnako dôležité je umožniť telu správne zotavenie po tréningu. Tréning je len impulz pre telo, aby zosilnelo a aby rástli svaly. Svaly nerastú vo fitku, ale doma, keď regeneruješ. Regenerácia zohráva kľúčovú úlohu pri optimalizácii výkonu, prevencii zranení a dosahovaní silových či optických cieľov. Ak chceš zlepšiť svoju regeneráciu po tréningu, tu je 7 účinných stratégií, ktoré môžeš zaradiť do svojej tréningovej rutiny.
Benefity silového tréningu na zdravie kostí

Benefity silového tréningu na zdravie kostí

kategória: Tréning
Prečítané: 50x
O benefitoch silového tréningu sme písali veľakrát. Zlepšuje držanie tela, zdravie kardiovaskulárneho systému, imunitný systém a celkovo prispieva k dlhovekosti. Okrem toho je ale veľmi dobrý aj pre zdravie kostí a ako prevencia osteoporózy. Osteoporóza je stav, pri ktorom kosti slabnú a sú krehké, čo vedie k zvýšenému riziku zlomenín. Tento stav je obzvlášť častý u starších ľudí a najmä u žien. Zaradením silového tréningu do svojho života si jednotlivci môžu vybudovať a udržať svalovú hmotu a tiež zvýšiť hustotu kostí, čo môže znížiť riziko osteoporózy a zlomenín kostí. V tomto článku sa budeme zaoberať výhodami silového tréningu pre hustotu kostí a prevenciu osteoporózy.
Najčastejšie mýty o naberaní svalov

Najčastejšie mýty o naberaní svalov

kategória: Tréning
Prečítané: 160x
Budovanie svalov je cieľom asi každého, kto chodí pravidelne do fitka. Okrem sily je fajn aj nabrať nejaké svaly a zlepšiť tak nielen svoj výzor, ale aj spevniť telo. Avšak, nie každému sa to darí. Naberanie svalov nie je zložité, existuje ale veľa mýtov, ktoré - hlavne ak sa nakombinujú - dokážu zničiť celý progres v naberaní svalov. V tomto článku sa budeme zaoberať niektorými najčastejšími mýtmi o naberaní svalovej hmoty a dôvodmi, prečo nemusia byť pravdivé.
Skipovanie leg-dayu je obrovská chyba

Skipovanie leg-dayu je obrovská chyba

kategória: Tréning
Prečítané: 176x
Pri cvičení má mnoho ľudí tendenciu uprednostňovať tréning hornej časti tela a zanedbávať tréning nôh. Hoci môže byť lákavé vynechať tzv. leg day, je dôležité pochopiť, aký vplyv môže mať vynechanie tréningu nôh na celkové ciele v oblasti kondície a svalového rozvoja. V tomto článku si povieme, prečo nie je dobré vynechávať tréning nôh, pričom sa zameriame na jeho vplyv na rozvoj svalov, silu a chudnutie.
Cvičiť alebo necvičiť počas choroby?

Cvičiť alebo necvičiť počas choroby?

kategória: Tréning
Prečítané: 289x
Cvičenie je dôležitá súčasť zdravého životného štýlu. Pravidelná fyzická aktivita môže pomôcť znížiť riziko chronických ochorení, zlepšiť náladu a udržať si zdravú hmotnosť. Pokiaľ však ide o cvičenie počas choroby, veľa sa diskutuje o tom, či je vhodné alebo nie. Zatiaľ čo niektorí odborníci odporúčajú ľahké cvičenie ako spôsob na posilnenie imunitného systému a zlepšenie príznakov, iní naznačujú, že najlepším spôsobom zotavenia sa z choroby je odpočinok. V tomto článku sa bližšie pozrieme na výhody a riziká cvičenia počas choroby.
7 dôvodov, prečo by si mal zaradiť cyklistiku do svojho kardio tréningu

7 dôvodov, prečo by si mal zaradiť cyklistiku do svojho kardio tréningu

kategória: Tréning
Prečítané: 226x
Cyklistika je obľúbená forma fyzickej aktivity, ktorá má mnohé zdravotné výhody. Je to cvičenie s nízkou záťažou, ktoré si môžu užívať ľudia všetkých vekových kategórií a úrovní fyzickej zdatnosti. Nakoľko sa vonku otepľuje, okrem klasických kardio tréningov ako beh či plávanie môžeš pouvažovať aj o zaradení nových aktivít. Tu je sedem dôvodov, prečo je cyklistika pre ľudský organizmus prospešná.
Forma na leto sa nerobí v máji

Forma na leto sa nerobí v máji

kategória: Tréning
Prečítané: 399x
Leto sa nám nezadržateľne blíži. Vonku sa neustále viac a viac otepľuje a so zvyšujúcimi teplotami budeme postupne odkladať aj vrchné vrstvy oblečenia. To môže byť pre ľudí, ktorí zatiaľ nezačali na sebe pracovať stresujúca správa. Nabraté kilogramy bude viac a viac vidno a leto a plavková sezóna prídu veľmi rýchlo. Ak chceš mať cez leto dobrú formu v plavkách, začni so svojou premenou práve teraz. Mesiac pred letom už nebude postačovať na veľké zmeny na tvojej postave.
12 hlavných výhod plávania

12 hlavných výhod plávania

kategória: Tréning
Prečítané: 1360x
Možno si už počul, že odborníci odporúčajú dospelým, aby každý týždeň absolvovali 150 minút stredne intenzívnej alebo 75 minút intenzívnej aktivity. Plávanie je vynikajúci spôsob, ako precvičiť celé telo a kardiovaskulárny systém. Počas hodiny plávania spáliš takmer toľko kalórií ako pri behu, a to bez toho, aby to malo negatívny vplyv na tvoje kosti a kĺby.
Ako vybudovať veľké ruky?

Ako vybudovať veľké ruky?

kategória: Tréning
Prečítané: 2472x
Snom asi každého chlapca či muža je mať poriadne paže. Veľké ruky vyzerajú dobre a hneď na prvý pohľad signalizujú silu. Každý začiatočník, ktorý príde prvýkrát do fitka sa snaží o to, aby mu čo najrýchlejšie narástol biceps a sníva o tom, že bude mať ruky ako Arnold Schwarzenegger. Začne cvičiť bicepsové zdvihy na sto spôsobov do zlyhania a pritom rast neprichádza v takej miere, ako očakával. Kde sa stala chyba? V tomto článku si povieme viac o tom, ako vybudovať velké ruky. Nie je určený len pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých cvičencov, ktorí sa dostali do stagnácie a potrebujú sa opäť naplno rozbehnúť.
Chudnutie chôdzou nie je mýtus. Ako na to?

Chudnutie chôdzou nie je mýtus. Ako na to?

kategória: Tréning
Prečítané: 2732x
Pravidelná chôdza má mnoho potenciálnych zdravotných výhod vrátane zníženia hmotnosti. Je to tiež jedna z najjednoduchších a najlacnejších foriem cvičenia, ktoré môže človek vykonávať. Mnohí ľudia môžu pravidelne chodiť a využívať výhody aktívnejšej chôdze. V tomto článku si rozoberieme všetky dôležité informácie, ktoré by si mal o tejto téme vedieť.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO