Tréning a cvičenie sú nevyhnutné na rast svalov, úbytok tuku a celkové zlepšenie zdravia. Rovnako dôležité je umožniť telu správne zotavenie po tréningu. Tréning je len impulz pre telo, aby zosilnelo a aby rástli svaly. Svaly nerastú vo fitku, ale doma, keď regeneruješ. Regenerácia zohráva kľúčovú úlohu pri optimalizácii výkonu, prevencii zranení a dosahovaní silových či optických cieľov. Ak chceš zlepšiť svoju regeneráciu po tréningu, tu je 7 účinných stratégií, ktoré môžeš zaradiť do svojej tréningovej rutiny.
O benefitoch silového tréningu sme písali veľakrát. Zlepšuje držanie tela, zdravie kardiovaskulárneho systému, imunitný systém a celkovo prispieva k dlhovekosti. Okrem toho je ale veľmi dobrý aj pre zdravie kostí a ako prevencia osteoporózy. Osteoporóza je stav, pri ktorom kosti slabnú a sú krehké, čo vedie k zvýšenému riziku zlomenín. Tento stav je obzvlášť častý u starších ľudí a najmä u žien. Zaradením silového tréningu do svojho života si jednotlivci môžu vybudovať a udržať svalovú hmotu a tiež zvýšiť hustotu kostí, čo môže znížiť riziko osteoporózy a zlomenín kostí. V tomto článku sa budeme zaoberať výhodami silového tréningu pre hustotu kostí a prevenciu osteoporózy.
Budovanie svalov je cieľom asi každého, kto chodí pravidelne do fitka. Okrem sily je fajn aj nabrať nejaké svaly a zlepšiť tak nielen svoj výzor, ale aj spevniť telo. Avšak, nie každému sa to darí. Naberanie svalov nie je zložité, existuje ale veľa mýtov, ktoré - hlavne ak sa nakombinujú - dokážu zničiť celý progres v naberaní svalov. V tomto článku sa budeme zaoberať niektorými najčastejšími mýtmi o naberaní svalovej hmoty a dôvodmi, prečo nemusia byť pravdivé.
Pri cvičení má mnoho ľudí tendenciu uprednostňovať tréning hornej časti tela a zanedbávať tréning nôh. Hoci môže byť lákavé vynechať tzv. leg day, je dôležité pochopiť, aký vplyv môže mať vynechanie tréningu nôh na celkové ciele v oblasti kondície a svalového rozvoja. V tomto článku si povieme, prečo nie je dobré vynechávať tréning nôh, pričom sa zameriame na jeho vplyv na rozvoj svalov, silu a chudnutie.
Cvičenie je dôležitá súčasť zdravého životného štýlu. Pravidelná fyzická aktivita môže pomôcť znížiť riziko chronických ochorení, zlepšiť náladu a udržať si zdravú hmotnosť. Pokiaľ však ide o cvičenie počas choroby, veľa sa diskutuje o tom, či je vhodné alebo nie. Zatiaľ čo niektorí odborníci odporúčajú ľahké cvičenie ako spôsob na posilnenie imunitného systému a zlepšenie príznakov, iní naznačujú, že najlepším spôsobom zotavenia sa z choroby je odpočinok. V tomto článku sa bližšie pozrieme na výhody a riziká cvičenia počas choroby.
Cyklistika je obľúbená forma fyzickej aktivity, ktorá má mnohé zdravotné výhody. Je to cvičenie s nízkou záťažou, ktoré si môžu užívať ľudia všetkých vekových kategórií a úrovní fyzickej zdatnosti. Nakoľko sa vonku otepľuje, okrem klasických kardio tréningov ako beh či plávanie môžeš pouvažovať aj o zaradení nových aktivít. Tu je sedem dôvodov, prečo je cyklistika pre ľudský organizmus prospešná.
Leto sa nám nezadržateľne blíži. Vonku sa neustále viac a viac otepľuje a so zvyšujúcimi teplotami budeme postupne odkladať aj vrchné vrstvy oblečenia. To môže byť pre ľudí, ktorí zatiaľ nezačali na sebe pracovať stresujúca správa. Nabraté kilogramy bude viac a viac vidno a leto a plavková sezóna prídu veľmi rýchlo. Ak chceš mať cez leto dobrú formu v plavkách, začni so svojou premenou práve teraz. Mesiac pred letom už nebude postačovať na veľké zmeny na tvojej postave.
Možno si už počul, že odborníci odporúčajú dospelým, aby každý týždeň absolvovali 150 minút stredne intenzívnej alebo 75 minút intenzívnej aktivity. Plávanie je vynikajúci spôsob, ako precvičiť celé telo a kardiovaskulárny systém. Počas hodiny plávania spáliš takmer toľko kalórií ako pri behu, a to bez toho, aby to malo negatívny vplyv na tvoje kosti a kĺby.
Snom asi každého chlapca či muža je mať poriadne paže. Veľké ruky vyzerajú dobre a hneď na prvý pohľad signalizujú silu. Každý začiatočník, ktorý príde prvýkrát do fitka sa snaží o to, aby mu čo najrýchlejšie narástol biceps a sníva o tom, že bude mať ruky ako Arnold Schwarzenegger. Začne cvičiť bicepsové zdvihy na sto spôsobov do zlyhania a pritom rast neprichádza v takej miere, ako očakával. Kde sa stala chyba? V tomto článku si povieme viac o tom, ako vybudovať velké ruky. Nie je určený len pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých cvičencov, ktorí sa dostali do stagnácie a potrebujú sa opäť naplno rozbehnúť.
Pravidelná chôdza má mnoho potenciálnych zdravotných výhod vrátane zníženia hmotnosti. Je to tiež jedna z najjednoduchších a najlacnejších foriem cvičenia, ktoré môže človek vykonávať. Mnohí ľudia môžu pravidelne chodiť a využívať výhody aktívnejšej chôdze. V tomto článku si rozoberieme všetky dôležité informácie, ktoré by si mal o tejto téme vedieť.