loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 100.00 €
Ako maximalizovať efekt spaľovačov? časť I.

Ako maximalizovať efekt spaľovačov? časť I.

Doplnky výživy

17.03.2015

Prečítané: 13031x

Naučte sa, ako môžete maximalizovať účinky svojho obľúbeného spaľovača tukov vďaka týmto niekoľkým tipom. Dosiahnite svoj cieľ zníženia množstva tukov rýchlejšie. Spaľovače tukov sú veľmi populárnym a efektívnym spôsobom, ktorý vám môže pomôcť v úsilí o zníženie množstva tuku v tele. Ale vedeli ste, že môžete posilniť výhody týchto spaľovačov jednoducho tým, že sa budete riadiť niekoľkými jednoduchými pravidlami a tipmi?

4 najbežnejšie kategórie spaľovačov tukov

  1. Termogénne spaľovače tukov
  2. Spaľovače tukov bez stimulantov
  3. Potláčajúce chuť do jedla
  4. Regulátory štítnej žľazy

Termogénne spaľovače tukov sú navrhnuté tak, aby zvyšovali telesnú teplotu a rýchlosť metabolizmu. To znamená, že budete spaľovať viac kalórií počas dňa a to aj počas odpočinku. Spaľovače tukov bez stimulantov sú navrhnuté tak, aby dosahovali dobré výsledky aj tí, ktorí dávajú prednosť suplementom bez obsahu stimulantov (ako je napr. kofeín).

Suplementy potláčajúcich chuť k jedlu vám pomôžu obmedziť pocit hladu, chuť do jedla a tým aj celkový apetít.

Regulátory štítnej žľazy pomáhajú dosiahnutie konzistentnej a správnej funkcii štítnej žľazy a umožňuje tak telu efektívnejšie spaľovať tuk a to aj v kľudovom stave.

Zistíte viac o rozdelení, účinku, dávkovaní a iné dôležité informácie o spaľovačoch tuku.

TIP 1: Jedzte bielkoviny

Nemusíte byť kulturista, aby ste získali výhody z väčšieho príjmu bielkovín z jedla, alebo z proteínov. Bielkoviny sa radia medzi najviac termogenné makro živiny. Telo totiž na spracovanie bielkovín spotrebuje oveľa viac energie, než je tomu u sacharidov alebo tukov. Preto sa bielkoviny považujú za "prírodne spaľovače".

Tým, že budete v diéte prijímať väčšie percento svojich kalórií práve z potravín s vysokým obsahom bielkovín, budete spaľovať oveľa viac tuku a navyše tým ochránite svoju existujúcu svalovú hmotu.

Svalová hmota tiež pomáha spaľovať tuk. Čím viac jej máte, tým vaše telo spáli viac kalórií každý deň. Svalová hmota poskytuje prirodzenú podporu pre váš metabolizmus, takže čím viac jej máte, tým ľahšie bude samotné spaľovanie tukov.

Proteínové doplnky, ako sú srvátkové či kazeínové proteíny, proteínové tyčinky alebo rôzne náhrady jedla, vám pomôžu nenáročným spôsobom zaistiť dostatok bielkovín každý deň.

TIP 2: Buďte silnejší

Už sme zistili, že svaly pomáhajú spaľovať tuk. Ale ako to bude s novou svalovou hmotou? Ako mám trénovať, keď si chcem v diéte udržať čo najviac svalovej hmoty? Odpoveď je vcelku jednoduchá ... tvrdé tréningy!

Každá séria v každom tréningu rozhoduje. Buďte na seba tvrdí. Skúste viac opakovaní s väčšou váhou. Tým budete doslova nútiť telo, aby si udržalo čo najviac svalov. Tým budete dávať telu dôvod, prečo radšej bude spaľovať tuky.

Mnoho ľudí robí tú chybu, že keď sa snažia o spaľovaní tukov, tak začnú trénovať s ľahkou váhou a vysokým počtom opakovaní. Pri používaní ľahké váhy hovoríte telu "už nie je potreba toľko svalov, takže ich pokojne môžeš použiť ako zdroj energie".

Tvrdými tréningami nemyslím trénovať doslova ako powerlifter. Proste aj naďalej používajte svoj tréningový plán, ale snažte sa neustále posúvať svoje hranice.

Doplnky ako sú kreatín (áno aj ten pokojne do diéty), BCAA a glutamín vám pomôžu udržať toľko sily a svalov, ako je to len pri rysovaní možné.

Tvrdý tréning. Spotený muž.

TIP 3: Užívajte predtréningové suplementy

Trénovať, zatiaľ čo ste v diéte, nie je vždy jednoduché. Sú dni, kedy sa cítite unavení, bez energie a motivácie. Sami to iste poznáte, vynecháte jeden tréning a zrazu je z toho nezastaviteľná lavína voľných dní. A keď začnete vynechávať tréningy, je ľahšie nakoniec povedať končím alebo začnem až ďalší týždeň alebo dokonca ďalší mesiac.

Predtréningové doplnky sú navrhnuté tak, aby vám dodali živiny pre posilnenie vašich tréningov. Zvýšený prietok krvi, lepšie duševné zameranie, posilnenie svalovej pumpy a zvýšenie energie - to je len niekoľko dôvodov, prečo stále viac a viac ľudí používa predtréningové suplementy. Jedným z najobľúbenejších doplnkov je oxid dusnatý (NO doplnky).

Predtréningové suplementy vám umožnia trénovať dlhšie, tvrdšie a mať väčšiu energiu. Jednoducho povedané, predtréningové doplnky fungujú synergickým spôsobom so spaľovačmi tukov a spoločne tak dokážu maximalizovať spaľovanie tukov.

Autor: Ing. Radoslav Filip • Foto: Dreamstime.com
Kvalitné spaľovače tukov, pomocou ktorých je vaše chudnutie efektívne, rýchlejšie a jednoduchšie.
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Popis a rozdelenie spaľovačov tuku

Popis a rozdelenie spaľovačov tuku

Spaľovače tukov sú veľmi známym suplementom a mnohí po nich siahajú pri redukčných diétach, aby zvýšili ich účinok a aby rýchlejšie schudli. Hneď na začiatok treba povedať, že tieto suplementy naozaj fungujú, avšak, má to jednu podmienku. Spaľovače ti majú pomôcť v spaľovaní tukov a nie ho samo od seba vyvolať. To znamená, že budú fungovať, ak budeš mať upravenú stravu a tréning a budeš aj prirodzene chudnúť. Vtedy tvoje snaženie podporia. Určite nebudú fungovať tak, že budeš v kalorickom surpluse, nebudeš sa hýbať a budeš čakať, že spaľovač za teba odvedie celú prácu.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO