loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Kokosový olej ako spaľovač tukov?

Kokosový olej ako spaľovač tukov?

Stravovanie

22.01.2015

Prečítané: 9797x

Kokosový olej ako spaľovač tukov

Vedci si uvedomili až teraz, že zníženie hmotnosti konzumáciou kokosového oleja je spojená s dĺžkou reťazca mastných kyselín obsiahnutých v kokosovom oleji. Kokosový olej obsahuje to, čo sa nazýva stredne nasýtene mastné kyseliny, alebo stredné dlhý reťazec, čo sú trigliceridy (v skratke MCT).

Na rozdiel od ostatných olejov rastlinného pôvodu, ktoré sú vyrobené z dlhšieho reťazca mastných kyselín, ktoré sa normálne z tela vyplavujú (odchádzajú) ako tuk, tak MCT sa telu javia ako vitálne, čo má za následok, že MCT sú rýchlejšie využiteľné a aj rýchlejšie spaľované.

Kokosový olej je z prírody najbohatší na MCT, ktoré rozširujú rýchlosť metabolizmu a vedú k zníženiu hmotnosti. „MCT-čka“ taktiež zvyšujú termogenézu (je to teplo, ktorým sa zrýchľuje spaľovanie tuku, resp. jedná sa o zvýšené potenie)

Termogenéza pomáha tráveniu v organizme a dodáva telu vitalitu. Preto je veľmi a jeden z mála vhodný kokosový olej na pečenie a varenie.

Preukázateľne znižuje hmotnosť

Podľa výskumov, keď porovnávali 400kcal jedlo na večeru, ktoré obsahovalo buď MCT (kokosový olej), a druhé 400kcal, ktoré bolo z iných zdrojov ako napr. olivový, tak telo po konzumácií „MCT- večere“ teda večere s prídavkom kokosového oleja zvýšilo produkciu bazálneho (kľudového) metabolizmu až o 12 % ! Oproti večeri s iným druhom oleja, ktorý mal len 4% navýšenie.

Kokosový olej nie len zvyšuje trávenie, ale aj znižuje teda hmotnosť a má aj taktiež mnoho iných kladných vlastnosti pre naše telo, ako napr. kyselinu laurovú, ktorá je pre naše telo taká blahodarná, ako tuky v materskom mlieku !

Pozn. autora: „Ja využívam kokosový olej denne na pečenie, hlavne pri príprave kuracieho mäsa, alebo je vhodný do coctailov, tvarohu. Umývam si s ním zuby a občas si ho nanesiem aj na vlasy !“

Zaradíte aj Vy do svojho každodenného jedálnička kokosový olej?                                                                                                                                                                   

Autor: Ing. Radoslav Filip • Foto: Dreamstime.com
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

7 fantastických návykov pre úspešné chudnutie

7 fantastických návykov pre úspešné chudnutie

Pokiaľ ide o chudnutie, malými zmenami môžete urobiť veľký rozdiel. Predpokladáme, že diéta si vyžaduje radikálne prerobiť svoj život, ukrutne dodržiavať určité obmedzenia, ale to nie je správna cesta. Pokiaľ ide o trvalé chudnutie výskum ukazuje, že účinnejšie sú malé a zdravé zmeny ako všemožné diéty, ktoré nútia radikálne zmeniť životný štýl. Kľúčom k úspechu je, že tieto zmeny sú praktické a trvalo udržateľné, aby bolo možné ich natrvalo prijať do svojho každodenného života.

Zázračný nápoj na okamžité chudnutie

Zázračný nápoj na okamžité chudnutie

Keď Vás trápia kilá navyše, alebo bojujete s nadváhou už dlhú dobu a neviete si s ňou poradiť, máme pre Vás ideálne riešenie. Toto Vám zaručene pomôže! Pripravte si tento zázračný lektvar, vyrobený zo zdravých a čisto prírodných zložiek, nedáte šancu ukladaniu tuku do problémových partií a navždy sa zbavíte neželaných kíl.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO