loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Popis a rozdelenie spaľovačov tuku

Vysvetlenie pojmov

02.12.2014

Prečítané: 40446x

Ak máte v pláne zhodiť prebytočné kilá alebo potrebujete schudnúť po fáze, kedy ste naberali svalový objem, spaľovače tuku vám dokážu veľmi efektívne pomôcť. Na trhu existuje množstvo druhov týchto suplementov a pre skutočne bezpečné a spoľahlivé výsledky je potrebné sa v nich vyznať.

Od obdobia, kedy sa na trhu objavil prvý spaľovač tuku ubehlo už pekných pár rokov. Momentálne existuje na trhu viac ako 300 produktov, ktoré sú účinné pri redukcii tuku.

Je to veľa? Nie, ak si uvedomíte, že viac ako polovica populácie trpí nadváhou. Ak sa pýtate, ktoré produkty sú najúčinnejšie a či siahnuť po termogénnom spaľovači alebo po blokátoroch sacharidov, odpoveď vám ponúkame nižšie.

Spaľovače tuku a ich rozdelenie

Spaľovače tukov možno zadefinovať do nasledujúcich skupín:

  1. Termogénne spaľovače tuku
  2. Voľné stimulanty spaľovania tuku
  3. Blokátory sacharidov
  4. Blokátory tukov
  5. Regulátory hormónov štítnej žľazy
  6. Produkty potláčajúce chuť do jedla

Termogénne spaľovače tuku

Náš trh ponúka veľkú škálu termogénnych spaľovačov tuku. Oproti západnému trhu však naše normy nepovoľujú pridávanie efedrínu do týchto produktov. Práve efedrín v kombinácii s kofeínom vyvoláva búrlivé spaľovanie tuku a zrýchlenie metabolizmu. Pre niektorých jedincov je však užívanie týchto produktov zdraviu nebezpečné vzhľadom na ich pôsobenie na činnosť srdca.

Základnou myšlienkou týchto produktov je zrýchliť váš metabolizmus, čím sa zvýši váš energetický výdaj, a to dokonca aj v čase odpočinku. Účinok prípravku spočíva vo vyvolaní internej termogenézy za účelom rýchleho spaľovania tuku a jeho premeny na využiteľnú energiu. Do produktov sa najčastejšie pridávajú termogénne látky ako L-karnitín, synefrín, HCAtaurín, kofeín, MCT alebo chróm.

Tieto produkty tvoria až 60 % celosvetovej produkcie spaľovačov tuku.

Voľné stimulanty spaľovania tukov

Niektorí ľudia sa chcú vyhnúť viacerým stimulantom vrátane kofeínu, ktoré im spôsobujú nepríjemné vedľajšie účinky. Aj tu existujú vhodné náhrady, ktoré účinne spaľujú tuky a majú povzbudzujúce účinky. Tieto produkty obsahujú najmä esenciálne mastné kyseliny (EFA), ktoré sú výbornými pomocníkmi pri spaľovaní tukov.

Esenciálne mastné kyseliny sú skupinou látok, ktoré ľudské telo nevytvára a je nútené ich získavať potravou. Slúžia na produkciu chemických prenášačov (látok podobných hormónom), ktoré sú potrebné pre normálny rast buniek, metabolizmus tukov a cholesterolu, ohybnosť ciev, zrážanlivosť krvi a činnosť mozgu i očí. Z esenciálnych mastných kyselín je významná najmä CLA, ktorá výrazne podporuje spaľovanie tuku za súčasného zachovania svalovej hmoty.

Blokátory sacharidov

Tieto špeciálne produkty sú veľmi populárne a získavajú čoraz väčšiu popularitu. Spolu s inými spaľovačmi tukov veľmi účinne napomáhajú v období redukcie tuku. Počas redukčných diét a aj mimo nich podporujú spaľovanie nadbytočných tukov a podporujú tiež činnosť enzýmov zodpovedných za trávenie sacharidov. Môžete si dovoliť konzumovať väčšie množstva uhľohydrátov a na vašej hmotnosti sa to neodzrkadlí.

Blokátory tukov

Najznámejší produkt z tejto skupiny špeciálnych produktov blokovania tukov je nepochybne chitosan. Jeho účinok je obdobný ako pri blokátoroch sacharidov. Chitosan je obrovský pomocník pri trávení tukov. Vzniká chemickou premenou chitínu získaného z kostier morských krabov a homárov.

Unikátna vláknina spôsobuje viazanie lipidov vo vyššom pomere, než ostatné vlákniny. Chitosan absorbuje vodu do formy hustého gélu. Tento gél pomáha chitosanu viazať tuky a prijaté lipidy sa nemôžu stráviť a vylúčia sa z tela. Pár tabliet pred „tučným“ jedlom vám pomôže mať váš tuk pod kontrolou.

Regulátory štítnej žľazy

Tieto produkty skutočne do určitej miery napodobňujú činnosť hormónov štítnej žľazy. Možno viete, že ľudia trpiaci poruchou štítnej žľazy majú problémy sa hmotnosťou a aj pri konzumácii malého množstva stravy priberajú. Pomocou týchto suplementov pozitívne regulujete a optimalizujete jej činnosť, jej kapacita sa zvýši a vy spálite viacej kalórií, bez obáv z nežiaducich vedľajších účinkov. Spolu s vhodným tréningom a diétou dosiahnete postavu svojich snov.

Posilnenie činnosti štítnej žľazy podporujú produkty obsahujúce guggulsterón a forskolín. Guggulsteróny aktivujú lipotické enzýmy, ktoré štiepia tuky a výrazne zvyšujú hladinu hormónu štítnej žľazy (T3). Taktiež znižujú hladinu cholesterolu.

Produkty potláčajúce chuť do jedla

Tieto produkty sú veľmi populárne najmä na západe. Najväčším problémom v redukčných diétach býva hlad, ktorým ľudia trpia. Predstavte si, že by ste hlad necítili, nebolo by to skvelé? Logicky vzaté, čím menej zjete a váš energetický výdaj bude zvýšený, tým viac dôjde k redukcii vašich tukových zásob.

Potlačenie chuti do jedla tvorí veľkú časť pri úspešnom absolvovaní redukčných diét. Pocit hladu sa spúšťa v časť mozgu nazývanej hypotalamus. Suplementy na potlačenie chuti do jedla fungujú tak, že riadia činnosť hypotalamu, takže pocit hladu je obmedzený alebo odstránený.

Môžu byť veľmi užitočné pri vašom chudnutí, ale mali by len dopĺňať váš redukčný plán a nie tvoriť jeho hlavnú časť. Váš dlhodobý plán na chudnutie by mal obsahovať kvalitný stravovací plán a pravidelné cvičenie.

Autor: Mgr. Ľuboš Lištinský
Máme najrozsiahlejšu ponuku účinných spaľovačov tuku.
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Ako maximalizovať efekt spaľovačov? časť II.

Ako maximalizovať efekt spaľovačov? časť II.

Hlboko zakoreneným mýtom je, že ak jete tuky začnete priberať. V skutočnosti, tuky nespôsobujú, že ste tuční. Tuční ste z dôvodu nadmerného príjmu kalórií. Väčšina z vás má nadváhu z dôvodu konzumácie príliš veľkého množstva "bielych jedov" - cukru a múky. Nie je to tuk, čo spôsobuje tukové zásoby. Vinníkom sú sušienky, rožky, šišky, sladené vody, zemiakové hranolky.

Ako maximalizovať efekt spaľovačov? časť I.

Ako maximalizovať efekt spaľovačov? časť I.

Naučte sa, ako môžete maximalizovať účinky svojho obľúbeného spaľovača tukov vďaka týmto niekoľkým tipom. Dosiahnite svoj cieľ zníženia množstva tukov rýchlejšie. Spaľovače tukov sú veľmi populárnym a efektívnym spôsobom, ktorý vám môže pomôcť v úsilí o zníženie množstva tuku v tele. Ale vedeli ste, že môžete posilniť výhody týchto spaľovačov jednoducho tým, že sa budete riadiť niekoľkými jednoduchými pravidlami a tipmi?

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO