loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Srvátka: pravá ruka najlepších kulturistov

Srvátka: pravá ruka najlepších kulturistov

Doplnky výživy

16.06.2017

Prečítané: 7446x

Srvátkový proteín je jedným z najznámejších doplnkov pre fitnessákov a kulturistov na celom svete. Ako všetko, aj ten má svoje výhody a nevýhody. Existuje množstvo typov a značiek, každý s inou príchuťou, a preto môže byť náročné si vybrať „ten svoj“. Aké sú rozdiely medzi jednotlivými druhmi srvátky a ktorý doplnok si vybrať?

Ktorý typ srvátkového proteínu je najlepší?

Srvátkový proteínový izolát je bielkovina v najčistejšej možnej podobe srvátky. Až približne 90 % hmotnosti tohto doplnku tvorí bielkovina, preto ide zároveň o jeden z najdrahších druhov proteínu.

Srvátkový proteínový koncentrát v sebe zväčša má od 29 – 89 % bielkoviny. Nie je to čistá srvátka – nachádza sa tu viac tuku a tiež laktózy. Výhodou oproti izolátu však je, že je lacnejší.

Hydrolyzovaný srvátkový koncentrát je údajne ľahší na absorbovanie do tela, pretože je čiastočne „pred-trávený“ (obsahuje kratšie väzby aminokyselín, takže sa ľahšie vstrebe do tela). Je zároveň o niečo drahší ako bežný koncentrát.

Srvátka je obľúbená medzi známymi bodybuildermi

Množstvo svetoznámych aktívne žijúcich fitness ľudí alebo rôznych športovcov preferuje srvátku. Jej nevýhodou môže byť obsah laktózy – automaticky ju teda nemôže bez ťažkostí konzumovať skupina ľudí, ktorí trpia laktózovou intoleranciou.

Výhody a nevýhody srvátkového proteínu

Srvátka je veľmi dobrým zdrojom bielkovín. Tieto nápoje sa ľahko pripravujú a prenášajú napr. do práce alebo na iné miesta. Niekedy totiž môže byť problém pripraviť si vopred plnohodnotné jedlo (kurací steak, losos...) a padne vhod mať možnosť prijať bielkoviny aj v takejto forme. Zároveň je srvátkový proteín mimoriadne účinný.

Obsahuje totiž najväčšie množstvo aminokyselín spomedzi všetkých proteínových doplnkov, vďaka čomu je veľmi účinný a umožní ti ešte viac rásť.

Nevýhodou môže byť aj to, že je náročnejší pre obličky a pečeň. To znamená, že ak si v minulosti mal problém s týmito orgánmi, odporúčame skôr prejsť na iný typ proteínu.

Vyber si svoj srvátkový proteín

Gold od firmy Fitness Authority

 Jeden z najlepších srvátkových izolátov je aj tento od Fitness Authority. Vďaka nemu určite porastieš. Best Nutrition ti zase ponúka srvátkový koncentrát, ktorý ti dodá všetko, čo potrebuješ.

  100 % Whey od spoločnosti Best Nutrition

Nech už si vyberieš ktorýkoľvek, naša rada je vyskúšať viacero značiek a druhov. V širokej ponuke určite nájdeš to, čo sadne presne tvojej chuti a potrebám.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Cvičenie a strava potrebuje svoj režim. Ako to teda robiť správne?

Cvičenie a strava potrebuje svoj režim. Ako to teda robiť správne?

Chceš schudnúť alebo nabrať svalovú hmotu. Toto sú dva najčastejšie dôvody, prečo sa človek rozhodne investovať do permanentky do fitka. Aby si však dosahoval pozitívne výsledky, a to nielen krátkodobého charakteru, potrebuješ viac! Dodržiavať spôsob stravovania, výživu, a vhodne to všetko skombinovať s cvičením. Ako na to?

Poznáš synthol? Takto to dopadne, keď sa to s ním preženie

Poznáš synthol? Takto to dopadne, keď sa to s ním preženie

Takmer každý z nás chce dokonalé telo. Pre každého však dokonalosť znamená niečo iné. Jeden chce byť vyrýsovaný, druhý chce mať čo najviac svalovej hmoty a tretí sa uspokojí s obrovským objemom. Všetkých však spája jedno – ani jeden by nemal brať synthol. Umelina na druhú, ktorá ti môže poškodiť zdravie. Čo je to synthol a ako funguje?

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO