Takmer každý z nás chce dokonalé telo. Pre každého však dokonalosť znamená niečo iné. Jeden chce byť vyrýsovaný, druhý chce mať čo najviac svalovej hmoty a tretí sa uspokojí s obrovským objemom. Všetkých však spája jedno – ani jeden by nemal brať synthol. Umelina na druhú, ktorá ti môže poškodiť zdravie. Čo je to synthol a ako funguje?

Synthol ti nepomôže

Nič nenahradí starú dobrú klasiku – vhodnú stravu a dostatok pohybu. Niektorí sa však kvôli nedostatku trpezlivosti rozhodli obrátiť sa na zlého pomocníka, olej synthol. A ako to funguje? Netrpezliví bodybuilderi si ho pichajú do svalových partií, ktoré nerastú tak rýchlo ako ostatné časti. Olej ich potom nafúkne a sval vyzerá byť oveľa väčší.

Z čoho sa skladá synthol?

Synthol sa teda začal používať najmä z dôvodu nerovnomerného rastu svalov. A z čoho sa skladá? Nachádza sa tu, okrem iného, 75 % oleja synthol, 7,5 % alkoholu a 7,5 % lidokaínu (účinná látka na potlačenie bolesti). Synthol má potvrdených niekoľko vedľajších efektov, ktoré určite nechceš zažiť na vlastnej koži.

Aké vedľajšie účinky má synthol?

Menej nebezpečný, ale vizuálne naozaj nechutný efekt, sú nerealisticky vyzerajúce svaly. Takýmto spôsobom zrejme nenájdeš tričko, ktoré by ti bolo dobré. J Medzi nebezpečnejšie vedľajšie efekty však patrí rozožieranie svalu. Pretože ide o olej, ktorý sa môže krvným obehom dostať až do mozgu, hrozí ti aj obrovské riziko infarktu, teda pokojne aj smrť.

Taktiež sa môže stať, že ti zablokuje priechod krvi, ak ho omylom vpichneš do žily. Udeje sa ti teda to isté, čo sa môže stať, ak budeš jesť príliš veľa mastných jedál. Cysty, infekcie, doživotne poškodené svalstvo – to všetko nechceš. Neužívaj preto ani synthol a radšej sa spoľahni na dobrú stravu a staré dobré cvičenie.

Synthol a vplyv na bodybuilderov

Dnešným článkom sme sa rozhodli nielen odhovoriť ťa od užívania syntholu, ale ukázať ti aj zopár názorných príkladov. Dnešná doba nám našťastie dovoľuje prostredníctvom internetu presunúť sa na opačnú stranu zemegule. Vďaka tomu si môžeme pozrieť prípady syntholu aj odtiaľ. Nazri s nami do galérie niekoľkých videí a sám uvidíš, ako to so syntholom je.

https://www.youtube.com/watch?v=eqoB88kpNXs

https://www.youtube.com/watch?v=NYhUMyflYNU

Tak čo, asi už synthol nechceš skúšať, čo myslíš?

Autor: Mgr. Ľuboš Lištinský • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk