loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Prehľadná tabuľka bielkovín. Vyberte si pod stromček ten najlepší proteín!

Prehľadná tabuľka bielkovín. Vyberte si pod stromček ten najlepší proteín!

Doplnky výživy

18.12.2017

Prečítané: 18321x

Vianoce sa blížia a ak nevieš, aký proteín bude pod stromčekom ten najlepší, inšpiruj sa touto tabuľkou. Vo výbere nájdeš viacero druhov proteínov – klasické srvátkové, viaczložkové, nočné, bezlaktózové, hovädzie a vegánske proteíny.

Názov proteínu

Nutričné hodnoty na  100 g

kalórie (kcal)

tuky

sacharidy

bielkoviny

Vegan 80 od Extrifit

371

5,7

4,7

73

Rice Protein od Biotech USA

407

4,5

8

80

Micellar Casein - Amix

361

2

5,7

80

Micellar Caseinate od Best Nutrition

365

1,5

5,5

85,1

100% Hydrolyzed BEEF - Scitec Nutrition

378

4,7

21

63

PeptiBeef - Extrifit

394

2,2

1

91

100% Whey Gold Standard Protein ON

372

3,8

5,8

78,5

Whey Protein - Fitness Authority

384

7,4

18,2

62

Platinum Hydrowhey - ON

340

0,9

6,1

76

Deluxe 100% Whey Protein od Nutrend

374

5,3

6,9

72,8

Syntha-6 EDGE od BSN

397

9,4

11

63

Hydro Whey Zero od Biotech USA

374

0,4

0,5

92

Lactose Free Casein od Self OmniNutrition

379

3

3

84

 

Vegan 80 od Extrifit - obsahuje ryžový a hrachový izolát a patrí medzi jeden z najlepších vegánskych proteínov. Neobsahuje žiadnu laktózu a ani cukor. Neobsahuje žiadne zbytočné farbivá a sladený je výhradne stéviou.

Rice Protein od Biotech USA - rovnako ako Vegan 80, aj tento proteín je vegánsky. Má ale odlišné zloženie, jedná sa o ryžový proteín. Je bezlepkový a bezlaktózový, takže vyhovuje aj ľudom, ktorí majú problémy s trávením. Jeho výhodou je taktiež vysoký obsah vlákniny, až 7 g na 100 g prášku.

Micellar Casein - Amix - hustý a chuťovo výborný nočný 80 % proteín. Obsahuje 80 % micelárneho kazeínu a 20 % srvátkového proteínu, a tým zabezpečuje pomalé, až 7 hodinové vstrebávanie. Dá sa využiť aj ako náhrada jedla, keď nemáš dostatok času na pevnú stravu.

Micellar Caseinate od Best Nutrition - nočný až 85 % proteín, ktorý obsahuje micelárny kazeín. Vďaka vysokému obsahu bielkovín a nízkemu obsahu sacharidov je vhodný najmä pred spaním.

100 % Hydrolyzed BEEF - Scitec Nutrition - hovädzí proteín. Je vhodný na rýchle doplnenie bielkovín nielen po tréningu, ale aj v priebehu dňa. Odporúča sa ľudom, ktorí majú problémy s trávením srvátky. Absolútne sa netreba báť toho, že hovädzí proteín je chuťovo nepríjemný. Opak je pravdou a chuť dokáže milo prekvapiť.

Kvalitný proteín

PeptiBeef - Extrifit - Podobný proteín ako 100 % Hydrolyzed Beef. Obsahuje ešte viac bielkovín – až 91 % a obsah sacharidov a tuku sa blíži k nule. Je sladený stéviou a je bez pridaných farbív. Patrí medzi špičku čo sa týka zloženia a vyniká aj výborným dochutením.

100 % Whey Gold Standard Protein od Optimum Nutrition - Na prvý pohľad úplne obyčajný proteín. Pod bežným obalom sa ale ukrýva „kráľ všetkých proteínov“. Niekoľko rokov po sebe bol vyhlásený ako najlepší proteín na svete. Pri navrhovaní zloženia tohto proteínu mysleli vo firme Optimum Nutrition na všetko. Pre kvalitné vstrebávanie je doplnený aj o tráviace enzýmy. Obsahuje srvátkový izolát, koncentrát a aj hydrolyzát. V kombinácii so super zložením a množstvom príchutí je aj po rokoch na tróne medzi proteínovými doplnkami.

Whey Protein - Fitness Authority - úplne najzákladnejší a najjednoduchší proteín, ktorý by nemal chýbať v zásobe každého správneho športovca. Nezaujme ani vycibreným zložením, ani mixom viacerých zložiek srvátky. Mal by si ho prehliadnuť? Určite nie. Jeho najväčšou výhodou je cena a vďaka vyššiemu obsahu sacharidov aj výborná chuť. Niektoré príchute sú tak dobré, že nebudeš veriť tomu, že je to proteín. A vďaka nižšej cene aj častejšie dávkovanie nezaťaží tvoju peňaženku a dostaneš do tela potrebnú dávku bielkovín.

Platinum Hydrowhey - Optimum Nutrition (ON) - kvalitný hydrolyzovaný proteín. Hydrolyzovaný srvátkový proteín predstavuje najrýchlejšiu možnosť doplnenia bielkovín do tela. Je rýchlejší ako bežný koncentrát či izolát. Je vhodný najmä na užitie ihneď po tréningu.

Deluxe 100 % Whey Protein od Nutrend - viaczložkový proteín, ktorý je tvorený kombináciou srvátkového koncentrátu (51 %) a srvátkového izolátu (36 %). Tento proteín je výborne ochutený a hodí sa na doplnenie bielkovín hocikedy v priebehu dňa či ako ingrediencia do varenia. Vďaka pridaniu tráviacich enzýmov ho dobre znášajú aj ľudia, u ktorých sa vyskytuje problém s trávením srvátky.

Syntha-6 EDGE od BSN - patrí do kategórie „stálic“ rovnako ako proteín 100 % Whey Gold Standard od Optimum Nutrition. Tento proteín je na trhu už roky a nie je sa čomu diviť. Má výborné zloženie – okrem srvátkového koncentrátu, izolátu a hydrolyzátu obsahuje aj mliečny koncentrát a pomaly vstrebateľné  bielkoviny - micelárny kazeín a kazeínát vápenatý. Je vhodný najmä ako náhrada stravy či na doplnenie bielkovín hocikedy v priebehu dňa. Vďaka viacerým zložkám s rozdielnym časom vstrebávania sa bielkoviny vstrebávajú do tela viac ako 6 hodín.

Hydro Whey Zero od Biotech USA - vysokokvalitný bezlaktózový proteín s obsahom až 92 % bielkovín. Zo všetkých proteínov z tohto zoznamu má najlepšie nutričné hodnoty. Rovnako ako Platinum Hydrowhey od ON je vhodný hlavne v období po tréningu.

Lactose Free Casein od Self OmniNutrition - taktiež bezlaktózový proteín, ale s pomalým vstrebávaním. Obsahuje kazeín, ktorý sa vstrebáva viac ako 6 hodín a zabezpečuje postupné vstrebávanie.

Autor: Ing. Matúš Mráz • Foto: www.pixabay.com • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Hľadáš tabuľku bielkovín? Zoradili sme pre teba najbežnejšie potraviny

Hľadáš tabuľku bielkovín? Zoradili sme pre teba najbežnejšie potraviny

Prečo tak milujeme bielkoviny? Prečo ich považujeme za absolútne nenahraditeľnú súčasť aktívne žijúcich ľudí? Dôvodov je viac. Prvým (a asi aj najdôležitejším) je potreba tela budovať a obnovovať svalstvo. Zároveň po konzumácii bielkovín nepociťuješ okamžite hlad a povzbudzujú dokonca aj metabolizmus – rýchlosť spaľovania tukov.

9 faktov o bielkovinách, ktoré by mal poznať každý športovec

9 faktov o bielkovinách, ktoré by mal poznať každý športovec

Bielkoviny – veľmi často skloňované slovo, a to nielen vo fitness kruhoch! Každý z nás by počas dňa mal prijímať dostatočné množstvo bielkovín. Aj tu však platí, že to netreba preháňať. Toto množstvo je potrebné prispôsobiť tomu, či v daný deň cvičíš, aké cviky robíš a mnohým ďalším faktorom.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO