loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Nevyhovuje ti sója, mäso a mlieko? Prichádza konopný proteín

Nevyhovuje ti sója, mäso a mlieko? Prichádza konopný proteín

Doplnky výživy

04.07.2017

Prečítané: 12950x

Konopný proteín je podľa viacerých odborníkov dnes najlepší rastlinný typ proteínu, aký môžeš mať. Je plný zdravých aminokyselín, ktoré ti pomôžu dosiahnuť zdravé telo a ducha. Často v ňom nájdeš nielen vysoký obsah bielkovín, ale aj Omega-3, Omega-6 a Omega-9 mastné kyseliny. Tie sú pre telo veľkým prínosom.

Ako vzniká konopný proteín?

Neboj sa, nevzniká ako bežná marihuana – tá je z inej odrody. Konope pre priemyselné využitie vzniká z druhu nazvaného Konopa siata. Vyrábajú sa z neho rôzne veci, ako je napr. papier, textílie, oblečenie, farby, zatepľovacie materiály, ale aj konopný proteín. Konope sa teda po získaní dá použiť práve na tento plnohodnotný doplnok výživy.

Konopný proteín vzniká odstránením konopného oleja z konopných semiačok. Po extrahovaní tohto oleja zostane šupka, ktorá je bohatá na vlákninu a obsah bielkovín. Tieto šupky sa potom spracujú tak, že vznikne práve konopný proteín. Obsahuje iba veľmi zanedbateľné množstvo THC (menej ako 0,3 %), čo ho robí úplne bezpečným.

Aké benefity má konopný proteín na ľudské telo?

Benefitov, ktoré užívanie konopného proteínu prináša, je viac než dosť. Odborníci zistili, že aby bolo konope pre telo naozaj dobré, nemusí vôbec obsahovať THC, nehrozia teda žiadne psychoaktívne účinky. Konopný proteín má teda niekoľko výhod, ktoré ani mnohé konvenčné proteínové doplnky výživy nemajú:

  • zdroj Omega-3, Omega-6 a Omega-9 mastných kyselín
  • znižuje cholesterol
  • znižuje krvný tlak
  • zlepšuje fungovanie krvného obehu
  • zlepšuje funkciu imunitného systému
  • zrýchľuje metabolizmus
  • zlepšuje regeneráciu svalov po námahe
  • pomáha liečiť choroby kože a vlasov

Konopný proteín je kompletný proteín

Nachádzajú sa tu totiž proteíny edestín a albumín, ktoré tu sú v pomere 3:1. Edestín je proteínom, ktorý nájdeš iba v konopnom doplnku. Obsahuje viac esenciálnych aminokyselín než bežný sójový produkt. Albumín padne vhod zas vtedy, ak si vegetarián. 

Keď totiž neješ mäso, albumín, ktorý sa v tvojom tele aj prirodzene vyskytuje a produkuje, klesá. Konopný proteín ti ho dodá dostatok a ty tak netrpíš obmedzeniami ako sú svalové bolesti, únava po tréningoch, a podobne. Tak čo, už si otestoval konopný proteín? Aké s ním máš skúsenosti? Budeme radi, ak sa s nami podelíš o svoje skúsenosti.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Hľadáš tabuľku bielkovín? Zoradili sme pre teba najbežnejšie potraviny

Hľadáš tabuľku bielkovín? Zoradili sme pre teba najbežnejšie potraviny

Prečo tak milujeme bielkoviny? Prečo ich považujeme za absolútne nenahraditeľnú súčasť aktívne žijúcich ľudí? Dôvodov je viac. Prvým (a asi aj najdôležitejším) je potreba tela budovať a obnovovať svalstvo. Zároveň po konzumácii bielkovín nepociťuješ okamžite hlad a povzbudzujú dokonca aj metabolizmus – rýchlosť spaľovania tukov.

Ktorý proteín je vhodný na cesty?

Ktorý proteín je vhodný na cesty?

Je ich naozaj veľa: tyčinky, nápoje, prášky, keksíky... Lenže niečo si vybrať treba. Áno, hovoríme o proteínových doplnkoch výživy v praktických baleniach. Zobrať si radšej niekoľko tyčiniek alebo si vopred namiešať proteínovú zmes? Obsahujú všetky tieto doplnky veľa bielkovín a málo sacharidov? Ak chceš vedieť viac, čítaj ďalej.

Srvátka: pravá ruka najlepších kulturistov

Srvátka: pravá ruka najlepších kulturistov

Srvátkový proteín je jedným z najznámejších doplnkov pre fitnessákov a kulturistov na celom svete. Ako všetko, aj ten má svoje výhody a nevýhody. Existuje množstvo typov a značiek, každý s inou príchuťou, a preto môže byť náročné si vybrať „ten svoj“. Aké sú rozdiely medzi jednotlivými druhmi srvátky a ktorý doplnok si vybrať?

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO