loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Ktorý proteín je vhodný na cesty?

Ktorý proteín je vhodný na cesty?

Stravovanie

15.07.2017

Prečítané: 5381x

Je ich naozaj veľa: tyčinky, nápoje, prášky, keksíky... Lenže niečo si vybrať treba. Áno, hovoríme o proteínových doplnkoch výživy v praktických baleniach. Zobrať si radšej niekoľko tyčiniek alebo si vopred namiešať proteínovú zmes? Obsahujú všetky tieto doplnky veľa bielkovín a málo sacharidov? Ak chceš vedieť viac, čítaj ďalej.

Proteín v tyčinke: funguje to?

V tomto prípade ti rozhodne poradíme, aby si pozorne sledoval etiketu, a teda najmä zloženie. Niektoré proteínové tyčinky totiž obsahujú až 50 g sacharidov! Preto si treba vyberať také, ktoré ti nedajú až tak veľa cukrov. Keď si vyberieš tú správnu proteínovú tyčinku s obsahom cukrov nižším ako 20 g, urobíš dobre.

Výhodou proteínových tyčiniek je najmä veľmi dobrá skladovateľnosť a prenášanie. Hodí sa do tašky, do auta, do kancelárie, ale aj na akýkoľvek roadtrip. Dodá ti dostatok bielkovín a zasýti ťa na dlhšiu dobu.

Práškový proteín a jeho pozitíva

Tak, dostávame sa k proteínovému doplnku, ktorý má najťažšiu prípravu. Jeho výhodou (a pre niekoho nevýhodou) však môže byť to, že obsahuje aj iné látky než len bielkovinu. To je vhodné najmä pre tých, ktorí sa snažia nabrať nejaké to kilečko. V takom prípade rozhodne obsah prášku uvítaš.

Plusom je aj obrovské množstvo na výber: srvátkový proteín, hovädzí... Je ich naozaj tak veľa, že možno budeš mať aj problém si vybrať ten správny. Čokoládový, jahodový, čučoriedkový – vyberať môžeš aj z takmer nekonečných možností chutí.

Sto ľudí, sto proteínov

Pri troche ochoty si práškový proteín zrobíš rýchlo aj na cestu. Väčšina z nich sa kombinuje s vodou, to znamená, že ak máš kvalitný šejker, nápoj si vieš pripraviť aj počas cestovania, napr. na pumpe. Pozri tento šejker, ktorý má tie správne vychytávky na to, aby si mohol byť vo forme kedykoľvek a kdekoľvek. A čo ty, ktoré proteínové doplnky máš najradšej? 

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Šejkre a športové fľaše pre všetkých alebo ako si vybrať ten svoj

Šejkre a športové fľaše pre všetkých alebo ako si vybrať ten svoj

Správny šejker je naozaj dôležitým doplnkom každého športovca. Aj tu však platí, že pre každého sa hodí trošku iný. Niekto preferuje so sitkom, druhý bez, ďalšia má rada konkrétny uzáver, ostatní zas komory na rôzne prášky... Je toho naozaj veľa. V prvej časti článku si si mohol pozrieť prvé tri šejkre z našej ponuky. Poď sa spolu s nami pozrieť na časť druhú!

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO