loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Joseph Pilates: Viete, ako začínal tvorca cvičebnej metódy Pilates?

Joseph Pilates: Viete, ako začínal tvorca cvičebnej metódy Pilates?

Iné

16.05.2017

Prečítané: 3618x

Joseph Pilates veril v tri veci: zlé držanie tela, nesprávne dýchanie a nedostatok fyzickej aktivity sú pôvodcami zlého celkového zdravia tela. Vytvoril preto unikátnu cvičebnú metódu, ktorá je teraz mimoriadne populárna na celom svete. Efektívne benefity sú pritom každý rok vylepšované trénermi Pilatesu, ktorí pôvodnú metódu zdokonaľujú.

Kde sa zrodila túžba Pilatesa cvičiť?

Joseph sa narodil v roku 1883 v Nemecku (máme tu teda ďalšiu záležitosť, vďaka ktorej je Nemecko tam, kde je) pri Dusseldorfe. Jeho otec bol mechanikom a oceňovaným gymnastom, ktorý neskôr viedol aj vlastnú posilku. Keď bol Joseph mladý trpel viacerými zdravotnými problémami, ako napr. astma, reuma a mnohými inými.

Bol tiež častou obeťou šikany, kvôli čomu v piatich rokoch stratil zrak v ľavom oku. Práve toto ho neskôr dohnalo k tomu, aby sa naučil sám sa brániť, a aby si zlepšil svoje zdravie. Študoval anatómiu, najmä pohyby tela. Študoval tiež východné cvičenia, ako jógu, tai-chi, kung-fu a iné. V 14. roku svojho života už bol aj vďaka tomu zdravý a anatomicky vyrovnaný.

Vojna zmenila mnohé

V roku 1926 sa Pilates definitívne usadil aj so svojou partnerkou v New York City. Práve tam vznikla prvá generácia učiteľov Pilatesu, z ktorých je pár dodnes živých. Jeho hodiny vždy začínali hlbokými nádychmi. Nebudeš veriť, ale medzi žiakmi sa tradovalo, že práve Clara, Josephova partnerka, bola lepšia učiteľka. To už ale my asi neposúdime.

Pilates učaroval mnohým ženám aj mužom

Hoci Pilates je v dnešnej dobe preferovaný najmä ženami, cestu k nemu si našli aj muži. Ide o metódu, v ktorej prím hrá vaša sebakontrola a to, ako viete ovládať svoje telo. Toto ovládanie je zlepšované práve dôležitým prvkom, a to hlbokým dýchaním. Aj keď je táto metóda najmä o kontrole a dýchaní, zaručujeme ti, že po každom cviku pocítiš svoje svaly.

Aby si nabral/a silu, budeš namáhať iba svoje svaly, žiadne činky. Pilates je pritom určený najmä na nabratie sily a spevnenie svalov. Ide o metódu, ktorá je vhodná najmä pre trpezlivých. Rozhodne totiž nečakaj okamžité zväčšenie svalov o 10 % ani nič podobné. Pilates je skôr vnímaný ako životný štýl než ako stopercentná metóda na nabratie svalov.

A čo ty, už si to vyskúšal/a?

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Kulturisti zlatej éry – Arnold Schwarzenegger #1

Kulturisti zlatej éry – Arnold Schwarzenegger #1

„Zlatá éra kulturistiky“ predstavuje obdobie okolo rokov 1950-1980. V tomto čase došlo asi k najväčšej popularizácii kulturistiky medzi verejnosťou a práve v tomto období sa zrodili vzory, ktoré pretrvajú navždy. Najväčším symbolom tejto éry je jednoznačne Arnold Schwarzenegger.

Má 73 rokov a formu ako mladík!

Má 73 rokov a formu ako mladík!

Starý pán menom Heinz je aktuálne veľkou internetovou senzáciou. Facebook, Instagram a iné médiá sú plné jeho fotiek, na ktorých sa tento 73 ročný kulturista chváli perfektnou formou. A že je tento záujem opodstatnený je úplne zrejmé. Veď sa pozri na ten objem, vyrysovanosť a vyzretosť jeho svalov. Heinz by mohol byť vzorom aj pre oveľa mladších mužov.

4 spôsoby, ako sa vždy sústrediť na posilňovanie

4 spôsoby, ako sa vždy sústrediť na posilňovanie

Nechceme, aby to znelo ako klišé, ale život je plný vzostupov aj pádov a niekedy sa uberie smerom, ktorý nie zrovna praje cvičeniu. Patria sem napríklad rôzne zmeny práce, problémy vo vzťahoch s rodinou alebo s partnerom, večne otravní priatelia, potreba rásť v kariére. Pri takýchto zmenách je veľmi ťažké myslieť na cvičenie, ale pomôže vám, ak si zapamätáte, že práve cvičenie je to, čo vám pomôže životné zmeny prekonať v omnoho väčšej pohode, pretože si vyčistíte hlavu a dodáte telu endorfíny, ktoré pôsobia blahodárne. Ako teda získať schopnosť cvičiť za každých okolností?

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO