loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Má 73 rokov a formu ako mladík!

Má 73 rokov a formu ako mladík!

Iné

11.05.2017

Prečítané: 34660x

Starý pán menom Heinz je aktuálne veľkou internetovou senzáciou. Facebook, Instagram a iné médiá sú plné jeho fotiek, na ktorých sa tento 73 ročný kulturista chváli perfektnou formou. A že je tento záujem opodstatnený je úplne zrejmé. Veď sa pozri na ten objem, vyrysovanosť a vyzretosť jeho svalov. Heinz by mohol byť vzorom aj pre oveľa mladších mužov.

Miery a genetika

Pri výške 170 centimetrov váži len 73 kíl. To nie je veľa, ale treba brať do úvahy to, že má relatívne nízku hladinu tuku a dobrú kvalitu svalov. Očividne má veľký genetický potenciál, keď dokáže v tomto veku ešte stále svoje telo udržiavať v tejto forme. Podľa jeho slov sa jeho hmotnosť za celé roky menila len minimálne. Darilo sa mu meniť kompozíciu postavy – postupne sa zbavoval tuku a naberal nové svaly.

Heinz aj vo vysokom veku je stále vo výbornej forme

Ako a kedy začal s cvičením?

K cvičeniu sa dostal cez bojové športy. V mladosti sa venoval najmä boxu a chvíľu sa venoval aj wrestlingu. Po nástupe do povinnej vojenskej služby prvýkrát začal trénovať s činkami. Okrem budovania vyváženej postavy sa sústredil aj na silové výkony. Zúčastnil sa nielen kulturistických, ale aj niekoľkých silových súťaží, na ktorých obsadzoval pravidelne vrcholné priečky.

Jeho vášňou sú motorky

Väčšinu života pracoval ako vodič. Dnes už nepracuje, ale venuje sa svojim dvom dcéram a veľkej záľube – svojej motorke.

Vyrysovanosť a kvalitu svalov mu môžu závidieť i oveľa mladší

Vek je iba číslo

Heinz je ukážkou toho, ako si človek môže aj vďaka aktívnemu životnému štýlu užívať jeseň života naplno. Vďaka dlhoročnému cvičeniu a dodržiavaniu jedálnička netrpí chorobami ako jeho rovesníci. Namiesto sedenia na gauči chodí cvičiť, organizuje si výlety a prechádzky a nepripúšťa si fakt, že má 73 rokov. Podľa jeho slov je vek iba číslo a každý sa môže aj na dôchodku cítiť dobre. Musí si len nájsť režim, ktorý ho udrží v kondícii.

Autor: Ing. Matúš Mráz • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Top 5 tipov pre efektívny rast svalov

Top 5 tipov pre efektívny rast svalov

Zastavil sa rast tvojich svalov? Dosahuješ výsledky veľmi pomaly alebo sa dokonca už niekoľko týždňov prevaľuješ na mieste a stagnuješ? Rast svalov závisí od viacerých faktorov, na ktoré musíš brať ohľad.

Efektívne spaľovanie tukov? Vyskúšaj L-Carnitín

Efektívne spaľovanie tukov? Vyskúšaj L-Carnitín

Poznáš l-karnitín? Ide o účinnú látku, ktorá sa v tele vytvára syntézou aminokyselín lyzínu a metionínu. Bez ohľadu na to, či je tvojim cieľom zhodiť tuk alebo nabrať svaly, s l-karnitínom ti šance na úspech porastú. Poď si s nami zacvičiť a nezabudni na l-karnitín!

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO