Starý pán menom Heinz je aktuálne veľkou internetovou senzáciou. Facebook, Instagram a iné médiá sú plné jeho fotiek, na ktorých sa tento 73 ročný kulturista chváli perfektnou formou. A že je tento záujem opodstatnený je úplne zrejmé. Veď sa pozri na ten objem, vyrysovanosť a vyzretosť jeho svalov. Heinz by mohol byť vzorom aj pre oveľa mladších mužov.

Miery a genetika

Pri výške 170 centimetrov váži len 73 kíl. To nie je veľa, ale treba brať do úvahy to, že má relatívne nízku hladinu tuku a dobrú kvalitu svalov. Očividne má veľký genetický potenciál, keď dokáže v tomto veku ešte stále svoje telo udržiavať v tejto forme. Podľa jeho slov sa jeho hmotnosť za celé roky menila len minimálne. Darilo sa mu meniť kompozíciu postavy – postupne sa zbavoval tuku a naberal nové svaly.

Heinz aj vo vysokom veku je stále vo výbornej forme

Ako a kedy začal s cvičením?

K cvičeniu sa dostal cez bojové športy. V mladosti sa venoval najmä boxu a chvíľu sa venoval aj wrestlingu. Po nástupe do povinnej vojenskej služby prvýkrát začal trénovať s činkami. Okrem budovania vyváženej postavy sa sústredil aj na silové výkony. Zúčastnil sa nielen kulturistických, ale aj niekoľkých silových súťaží, na ktorých obsadzoval pravidelne vrcholné priečky.

Jeho vášňou sú motorky

Väčšinu života pracoval ako vodič. Dnes už nepracuje, ale venuje sa svojim dvom dcéram a veľkej záľube – svojej motorke.

Vyrysovanosť a kvalitu svalov mu môžu závidieť i oveľa mladší

Vek je iba číslo

Heinz je ukážkou toho, ako si človek môže aj vďaka aktívnemu životnému štýlu užívať jeseň života naplno. Vďaka dlhoročnému cvičeniu a dodržiavaniu jedálnička netrpí chorobami ako jeho rovesníci. Namiesto sedenia na gauči chodí cvičiť, organizuje si výlety a prechádzky a nepripúšťa si fakt, že má 73 rokov. Podľa jeho slov je vek iba číslo a každý sa môže aj na dôchodku cítiť dobre. Musí si len nájsť režim, ktorý ho udrží v kondícii.

Autor: Ing. Matúš Mráz • Zdroj: www.protein.sk