loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Clenbuterol sľubuje spaľovanie tukov, nenechaj sa však nalákať!

Clenbuterol sľubuje spaľovanie tukov, nenechaj sa však nalákať!

Iné

31.07.2017

Prečítané: 6609x

Ak pravidelne čítaš naše blogy, vieš, že nepodporujeme užívanie nelegálnych látok alebo steroidov. Chceme, aby tvoje svaly a zhodený tuk boli dosiahnuté zdravými cestami, ktorými si zaručene neuškodíš. Clenbuterol však patrí vo väčšine krajín medzi nelegálne látky. Používa sa bodybuildermi na zrýchlenie úbytku tuku vo fáze rysovania, hoci jeho pôvodným poslaním je liečiť problémy s dýchaním, resp. astmu.

Clenbuterol síce funguje dobre, ale s mnohými vedľajšími účinkami

Clenbuterol je naozaj extrémne efektívny v zhadzovaní neželaného tuku. Dosahuje to však extrémne nezdravým spôsobom: zvýši prietok kyslíka a aeróbnu kapacitu tela. Tým zrýchľuje aj tvoj metabolizmus. Telo teda pracuje na vysokej frekvencii, čo zvyšuje nárok na jeho funkcie. „Vedľajším produktom“ zrýchleného metabolizmu je, samozrejme, zhodenie tuku.

Clenbuterol bol v minulosti dokonca podávaný aj zvieratám, aby zhodili viac tuku a aby z nich farmári mohli vyťažiť viac peňazí, a to vďaka zvýšenému podielu čistej svalovej hmoty.

Aké vedľajšie účinky má clenbuterol?

Užívanie clenbuterolu ťa bude ohrozovať napr. aj týmito vedľajšími účinkami, ktoré by sa ani s prižmúrením oboch očí, prípadne aj kamarátových, nedali označiť za príjemné:

  • trasúce sa ruky – nepríjemný vedľajší účinok, ktorému sa pri užívaní clenbuterolu prosto nevyhneš
  • svalové kŕče – už si zažil svalový kŕč? Ak áno, s clenbuterolom sa frekvencia ich zažívania zaiste zvýši. Jeho užívanie totiž znižuje obsah taurínu v svaloch, čo spôsobuje práve kŕče
  • nevoľnosť
  • bolesti hlavy – kvôli zvýšenému krvnému tlaku
  • výrazné potenie – kvôli termogénnemu pôsobeniu doplnku
  • nespavosť – clenbuterol je stimulant a mnoho z jeho účinkov môže pretrvávať až 36 hodín

Spomenuli sme iba zopár negatívnych vedľajších efektov. Sú aj ďalšie, a žiadny z nich ani zďaleka nie je príjemný. Ak chceš strácať tuk a naberať svalovú hmotu zdravo, môžeš staviť na niektorý z prírodných doplnkov výživy, ktoré bežne nájdeš v ponuke.

Aké prírodné spaľovače tukov ti odporúčame?

Prírodných pomocníkov, určených na spaľovanie tukov, je v ponuke dosť. Obľúbený je napr. L-karnitín, ktorý zvyšuje intenzitu premieňania tukov na energiu. Účinný však môže byť aj zelený čaj alebo zelená káva, ktoré sa v poslednej dobe taktiež tešia zvýšenej obľube. Nech si vyberieš ktorýkoľvek typ zdravého spaľovača tukov, urobíš lepšie než s clenbuterolom.

Nenechaj si vziať jediné, čo máš: svoje zdravie. Aké máš skúsenosti s clenbuterolom alebo s prírodnými spaľovačmi tukov?

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Ako zistíš, že si pretrénovaný?

Ako zistíš, že si pretrénovaný?

Pretrénovanie sa dá definovať ako stav, kedy je záťaž z tréningu väčšia ako tvoja schopnosť regenerovať. Hranica medzi tým, kedy tvrdo makáš a máš progres a kedy makáš, ale dostávaš sa do stavu pretrénovania je veľmi tenká. Dá sa povedať, že mnohí z tých, ktorí pravidelne cvičia sú dlhodobo pretrénovaní, lebo nevedia správne regenerovať. Ľudské telo nie je stroj a nevydrží celoročné dlhé a tvrdé tréningy bez adekvátnej regenerácie či úplného oddychu od cvičenia.

Prečo je výhodnejšie mať celoročne nízke percento tuku?

Prečo je výhodnejšie mať celoročne nízke percento tuku?

Každý, kto cvičí a má za cieľ buď naberanie hmoty, chudnutie alebo len zlepšovanie sa v silových disciplínach má nejaký obľúbený typ postavy. Niekomu sa páči relatívne vysekaná postava v štýle men’s physique či bikini fitness, iní uprednostňujú skôr lifterský alebo strongmanský typ postavy s väčším podielom telesného tuku.

Ako skrotiť chuť na sladké

Ako skrotiť chuť na sladké

Silná chuť na sladké je nepriateľ asi každého, kto sa snaží držať kalorický deficit s obmedzovaním junk foodu a sladkostí. Tí so silnejšou vôľou (napr. súťažní kulturisti) dokážu odolávať čokoláde a iným dobrotám aj v tých najtvrdších diétach. Ostatní, ktorí túto schopnosť nemajú až tak vyvinutú často bojujú s tým, že si chcú dať niečo sladké. A keď zhrešia, často to má za následok prekročenie kalorického limitu a tým aj zničenie snahy o schudnutie.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO