Žraločia chrupavka je pevné elastické tkanivo. Poskytuje oporu kostiam a má blahodarné účinky aj na naše telo. Konkrétne môže prispieť zlepšeniu pevnosti chrupaviek, potlačeniu bolesti chrbtice, zvýšeniu pohyblivosti kĺbov a v neposlednom rade aj v boji proti artritíde.

Väčšinou pochádza zo žralokov chytených v Tichom oceáne. Je všeobecne známe, že žraloky sú stvorenia, ktoré sa nemusia obávať infekcií, zápalov ani rakoviny. Chceš byť aj ty silný ako žralok? Chceš vedieť ako dosahovať stále lepšie výsledky? Čítaj ďalej!

Žraločia chrupavka proti rakovine

Začneme kontroverznejšie. Mnohí samozvaní liečitelia používajú žraločiu chrupavku ako alternatívnu liečbu rakoviny. My to rozhodne neodporúčame. Žiadny vedecký výskum nepotvrdil pozitívny účinok na túto zákernú chorobu.

Potvrdené však je, že jej pravidelná konzumácia ti zlepší nastupujúcu artritídu a výkon pohyblivých častí tvojho tela! Tvoje svaly tak lepšie odolajú ťažkému skúšaniu v posilke.

Aké výživné látky obsahuje žraločia chrupavka?

Nájdeš v nej 40 % proteínu a mukopolysacharidy, ktoré pozitívne vplývajú práve na funkcie tvojich chrupaviek a väziva. Žraločiu chrupavku nájdeš väčšinou vo forme prášku alebo kapsúl určených na priame požitie.

Účinné látky bojujúce proti artritíde

Aj keď mnohé vedecké výskumy neurčili konkrétnu látku, ktorá pôsobí proti nastupujúcej artritíde, mnoho z nich sa zjednotilo v jednom: Boj proti tomuto zápalu iniciuje komplex sacharidov – mukopolysacharidy. Na svedomí to majú najmä dvaja členovia tejto „rodiny“ – Chondroitín sulfát A a C.

Oba doplnky sú dlhú dobu používané na účely odstránenia zápalu z tela. Prírodne sa vyskytujúce zlúčeniny týchto magických látok (napr. v žraločej chrupavke) majú oveľa lepší účinok, než umelo vyrobené v labákoch.

My sa vôbec nečudujeme! Vďaka prírodnej žraločej chrupavke, extrahovanej do formy prášku alebo kapsule, môžeš získať kopec benefitov. Poskytne ti stavebné zložky, ktoré tvoje telo zužitkuje na udržanie dobrého stavu väzov a kĺbových chrupaviek.

Má žraločia chrupavka vedľajšie efekty?

Nemá žiadne negatívne vedľajšie účinky. Niektorí po požití menovali iba malú bolesť žalúdka. Jediným problémom sa javí fakt, že vedci nedokážu spoľahlivo lokalizovať a izolovať aktívne látky tak, aby tieto látky mali úplne rovnaké účinky, ako prírodne získané.

Obávaný predátor, žralok, z ktorého pochádza žraločia chrupavka

Komu odporúčame užívanie?

Žraločia chrupavka obsahuje aj značný obsah vápnika a fosforu, ktoré pozitívne vplývajú pri osteoporóze. Tieto látky ti zároveň zlepšia pleť, vlasy a nechty. V posilke znížiš pravdepodobnosť, že sa zraníš, alebo že dostaneš zápal.

Jej pozitívne účinky teda využiješ aj ty či si aktívny športovec, alebo chceš zlepšiť stav svojho pohybového ústrojenstva. Užívaj maximálne 2 – 4 kapsuly denne (pozri balenie) a to v prípade, ak už máš 18 rokov.

Žralokom môžeme vďačiť za spomalenie vaskularizácie v chrupavkách, urýchlenie regenerácie kĺbov a väzov, zlepšenie pohyblivosti kĺbov, elimináciu artritídy a reumy. Je toho naozaj veľa, prečo by si pri cvičení nemal na ňu zabúdať!

Vynikajúca kĺbovka Artro Shark od Best Nutrition

Kde kúpiť žraločiu chrupavku?

Ani cena ťa nezaskočí! Chrupavku z Tichého oceána kúpiš iba za 22,90 Eur a to navyše od brutálne dobrej slovenskej firmy Best Nutrition! Za jednu cenu získaš 2 balenia, teda až 200 kapsúl.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk