loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Všetko, čo potrebujete vedieť o kĺbovej výžive

Všetko, čo potrebujete vedieť o kĺbovej výžive

Vysvetlenie pojmov

12.12.2014

Prečítané: 11945x

Nezáleží na tom, či pravidelne cvičíte a tak namáhate svoje telo alebo patríte medzi tých, ktorí nie sú zrovna najväčší športovci. Kĺby sú jednou z najdôležitejších a zároveň najháklivejších častí nášho tela, a preto vyžadujú zodpovedajúcu starostlivosť. Kĺbová výživa je preto vec, ktorú sa neoplatí zanedbávať.

Rontgenový snímok nôh.

Kĺby a kĺbová výživa

Všeobecne sa dajú prípravky kĺbovej výživy označiť ako tie, ktoré vyživujú a chránia kĺby a pomáhajú udržiavať väzivo, chrupavky a kĺby v dobrom stave.

Účinné látky na ochranu a regeneráciu chrupavky

Kolagén

Kolagén je súčasťou chrupavky, tvorí až 40 % jej objemu. Okrem toho, pomáha odolávať starnutiu pokožky a súčasne ju spevňuje. Zároveň vyhladzuje vrásky a pomáha zlepšovať pevnosť vlasov a kĺbov.

Ďalšou súčasťou chrupavky je chondrotín sulfát, ktorý pomáha osobám s oslabenou chrupavkou. Jeho dôležitá schopnosť je viazať vodu. Tým zabezpečuje elastické a mechanické vlastnosti chrupavky.

Glukosamin sulfát

Glukosamin sulfát je molekula obsahujúca glukózu, ktorá je tiež vo veľkom množstve obsiahnutá v kĺboch a väzive. Pomáha znižovať bolesť, chráni a regeneruje povrchy kĺbov a má tiež výrazné protizápalové účinky. Jeho nedostatok spôsobuje, že chrupavka stráca svoju schopnosť chovať sa pružne a tlmiť nárazy.

MSM (Metylsulfonylmetán)

MSM, takzvaný Metylsulfonylmetán, je zdroj organicky viazanej síry, a ako taký je dôležitou zložkou kĺbovej výživy. Má veľmi priaznivý vplyv na pleť, vlasy, nechty, stuhnuté svaly a kĺby a funkciu mozgu. Taktiež zohráva veľmi dôležitú úlohu pri zmierňovaní bolesti spôsobenej zápalom a zmiernenie opuchy kĺbov.

Komplexná kĺbová výživa

Jedná sa o produkty, ktoré obsahujú všetky látky potrebné pre komplexnú kĺbovú výživu v správnom pomere, vďaka čomu dochádza k obnove hladkého povrchu kĺbových plôch a lôžok a k odstráneniu trvalej bolesti.

Komplexná kĺbová výživa zabezpečuje predovšetkým zotavenie kĺbov a chrupaviek, zlepšuje ich pružnosť a funkčnosť. Medzi tie najkomplexnejšie doplnky stravy určené pre tento účel patrí Animal Flex od firmy Universal Nutrition.

Kde zakúpiť kvalitnú a účinnú kĺbovu výživu

Priznávame, sebachvála, no najlepšiu kĺbovú výživu za najnižšie ceny na trhu si kúpite samozrejme iba u nás ;-)

Autor: Mgr. Ľuboš Lištinský
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO