Nezáleží na tom, či pravidelne cvičíte a tak namáhate svoje telo alebo patríte medzi tých, ktorí nie sú zrovna najväčší športovci. Kĺby sú jednou z najdôležitejších a zároveň najháklivejších častí nášho tela, a preto vyžadujú zodpovedajúcu starostlivosť. Kĺbová výživa je preto vec, ktorú sa neoplatí zanedbávať.

Rontgenový snímok nôh.

Kĺby a kĺbová výživa

Všeobecne sa dajú prípravky kĺbovej výživy označiť ako tie, ktoré vyživujú a chránia kĺby a pomáhajú udržiavať väzivo, chrupavky a kĺby v dobrom stave.

Účinné látky na ochranu a regeneráciu chrupavky

Kolagén

Kolagén je súčasťou chrupavky, tvorí až 40 % jej objemu. Okrem toho, pomáha odolávať starnutiu pokožky a súčasne ju spevňuje. Zároveň vyhladzuje vrásky a pomáha zlepšovať pevnosť vlasov a kĺbov.

Ďalšou súčasťou chrupavky je chondrotín sulfát, ktorý pomáha osobám s oslabenou chrupavkou. Jeho dôležitá schopnosť je viazať vodu. Tým zabezpečuje elastické a mechanické vlastnosti chrupavky.

Glukosamin sulfát

Glukosamin sulfát je molekula obsahujúca glukózu, ktorá je tiež vo veľkom množstve obsiahnutá v kĺboch a väzive. Pomáha znižovať bolesť, chráni a regeneruje povrchy kĺbov a má tiež výrazné protizápalové účinky. Jeho nedostatok spôsobuje, že chrupavka stráca svoju schopnosť chovať sa pružne a tlmiť nárazy.

MSM (Metylsulfonylmetán)

MSM, takzvaný Metylsulfonylmetán, je zdroj organicky viazanej síry, a ako taký je dôležitou zložkou kĺbovej výživy. Má veľmi priaznivý vplyv na pleť, vlasy, nechty, stuhnuté svaly a kĺby a funkciu mozgu. Taktiež zohráva veľmi dôležitú úlohu pri zmierňovaní bolesti spôsobenej zápalom a zmiernenie opuchy kĺbov.

Komplexná kĺbová výživa

Jedná sa o produkty, ktoré obsahujú všetky látky potrebné pre komplexnú kĺbovú výživu v správnom pomere, vďaka čomu dochádza k obnove hladkého povrchu kĺbových plôch a lôžok a k odstráneniu trvalej bolesti.

Komplexná kĺbová výživa zabezpečuje predovšetkým zotavenie kĺbov a chrupaviek, zlepšuje ich pružnosť a funkčnosť. Medzi tie najkomplexnejšie doplnky stravy určené pre tento účel patrí Animal Flex od firmy Universal Nutrition.

Kde zakúpiť kvalitnú a účinnú kĺbovu výživu

Priznávame, sebachvála, no najlepšiu kĺbovú výživu za najnižšie ceny na trhu si kúpite samozrejme iba u nás ;-)

Autor: Mgr. Ľuboš Lištinský