loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Zdravotné problémy z nelegálnych steroidov

Zdravotné problémy z nelegálnych steroidov

Iné

01.02.2017

Prečítané: 22793x

Užívanie ilegálnych steroidov je zodpovedné za veľa zbytočne stratených životov. Mnohí si ich užívaním zapríčinili permanentné poškodenie niektorých orgánov. Všetko toto je spôsobené vidinou rýchlejších výsledkov. Ako všetci vieme, človek je tvor nedočkavý. V tomto prípade to však rozhodne nie je dobre.

Steroidy majú niekoľko desiatok nebezpečných vedľajších účinkov. Tieto sa pohybujú od menej nebezpečných, avšak fyzicky viditeľných. K nim patrí napríklad nadmerná tvorba akné, nárast pŕs (u mužov).

Stretnúť sa však môžeš aj s omnoho horšími účinkami. Vysoká hrozba infarktu, rakoviny pečene... A to sme spomenuli iba dva. Niektoré vedľajšie účinky dokonca fungujú až s odstupom času. Niekoľko rokov si nič nemusíš všimnúť, až napokon zistíš, že máš zdravotné problémy.

Hormonálny systém a steroidy

Steroidy menia v hormonálnom systéme tvojho tela bežné množstvo produkovaných hormónov. Niektoré zmeny sú pritom vratné, no tie ostatné sa menia navždy. Medzi tie (u muža), ktoré dokážeš zvrátiť, patrí napr. znížená tvorba spermií alebo zmenšovanie semenníkov.

Nezvratné sú značne horšie. Gynekomastiu, teda nadmerný rast pŕs, prípadne plešatenie, už bežnými spôsobmi nevyliečiš. Ženy pritom trápi opačná vec. Vplyvom ilegálnych steroidov naberajú mužské tvary a charakteristiku. Zmenšujú sa prsia a tuk na tele, pokožka sa stáva drsnou a hlas zhrubne. Samozrejmosťou je aj nárast hustoty a množstva ochlpenia.

Steroidy a vplyv na pohybový aparát

Zvyšujúca sa hladina testosterónu a ostatných hormónov nám počas puberty zaisťuje správny rast a napokon aj zastavenie rastu. Ak však užívaš steroidy počas dospievania, môžeš si veľmi uškodiť.

Kvôli vysokej hladine hormónov môže telo signálom zastaviť rast kostí. Ak teda nechceš navždy zostať vysoký/á 1,50 m, rozhodne ani v tomto prípade neodporúčame brať steroidy.

poctivý tréning steroidmi nenahradíš

Kardiovaskulárny systém a užívanie steroidov

Steroidy sa spájajú aj s rôznymi chorobami srdca. K nim patrí infarkt, ktorý veľmi ľahko môže postihnúť aj športovcov pod 30 rokov. Aby toho nebolo málo, prispievajú k vývoju rôznych predispozične daných chorôb kardiovaskulárneho systému.

Menia totiž hladinu tzv. lipoproteínov, ktoré do krvi distribuujú cholesterol. Výsledkom je výskyt aterosklerózy. To určite nechceš zažiť.

Ďalšie škodlivé účinky steroidov na telo

Steroidy sú spájané s výskytom rakoviny pečene a zvláštnych cýst, ktoré začnú rásť priamo v pečeni. Obe tieto choroby pritom spôsobujú vnútorné krvácanie. Zlé účinky je vidno však aj na povrchu – zlá pleť, vyrážky, mastný povrch vlasov a pokožky... Nehovoriac o potenciálnych infekciách z ihiel.

Ako legálne nahradiť steroidy?

Stav na legálne a hlavne bezproblémové náhrady steroidov! Tieto doplnky stimulujú prirodzenú tvorbu testosterónu v tvojom tele. Taktiež stimulujú rastový hormón, nielen pre kondičných, ale i súťažných športovcov.

Prírodná báza ti zaručí, že ich užívanie bude bez vedľajších účinkov. Vďaka nim podporíš rast svalovej hmoty, zvýšiš svoju silu, výkon a urýchliš regeneráciu. To všetko zdravo a úplne bezpečne! Vyberme si spoločne niekoľko tipov z našej ponuky.

Animal Test je účinný výrobok – posilňuje tvorbu testosterónu a oxidu dusnatého. Je to zároveň najsilnejší výrobok tohto typu, ktorý nájdeš na trhu. MuscleDrol od Amix-u je ďalším prírodným doplnkom na aktiváciu tvorby testosterónu.

Nájdeš tu unikátny extrakt Tribulus Terrestris 90% od Best Nutrition, vďaka ktorému budeš nadopovaný testosterónom úplne bezpečne a legálne. Nezabúdaj, najdôležitejšie v živote je zdravie. Chráň si to svoje a zvoľ výrobky, ktoré sú bezpečné, účinné a prírodné!

Autor: Štefan Garančovský • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

S ktorou náhradou steroidov dosiahneš skvelé výsledky?

S ktorou náhradou steroidov dosiahneš skvelé výsledky?

Steroidy – áno alebo nie? My sme jednoznačne za to, aby si želanú postavu nadobudol výhradne bezpečnými a legálnymi prostriedkami. Určite chceš dosahovať podobné výsledky ako svalnáči, ktorí si svoje telá ničia nebezpečnými steroidmi. Vďaka špeciálne vyvinutým náhradám je aj takýto cieľ bez problémov možný.

Ako je to s anabolickými steroidmi?

Ako je to s anabolickými steroidmi?

Určite si už počul o anabolických steroidoch. Vieš ale, čo sú a čo v našom tele spôsobujú? Dnes si rozoberieme problematiku anabolických doplnkov či steroidov. Povieme si tiež, prečo sú pri profesionálnom športovaní zakázané.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO