loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Všetko, čo potrebujete vedieť o ZMA

Vysvetlenie pojmov

08.12.2014

Prečítané: 9558x

Vedecký prístup k vývoju doplnkov výživy pre aktívnych športovcov dovoľuje výrobcom dodávať na trh čoraz efektívnejšie a cielene zamerané produkty. Minerálny komplex ZMA, dopĺňajúci do organizmu zinok, magnézium a vitamín B-6, patrí práve do tejto skupiny doplnkov výživy.

Čo je to ZMA

ZMA je vedecky navrhnutý minerálny komplex. Obsahuje zinok monomethionin aspartate, magnesium aspartate a vitamín B-6. Sú to všetko prírodné zložky, u ktorých je klinicky preukázané, že jednoznačne napomáhajú zvyšovaniu hladiny anabolických hormónov u trénovaných športovcov.

Ako funguje a na základe akého výskumu sa odporúča

Existuje dostatočné množstvo výskumov zaoberajúcimi sa účinnosťou ZMA (napr. tento v angličtine). Tieto štúdie preukázali, že suplementácia 30 mg zinku a 450 mg magnézia môže zvyšovať hladinu testosterónu až o 30 %.

Preto niet divu, že kulturisti celého sveta poukazujú na dosiahnutie lepších výsledkov s užívaním ZMA. Akákoľvek debata o tom, či ZMA vôbec funguje je úplne zbytočná. Účinnosť je perfektne podložená vedeckým výskumom ako aj samotnými užívateľmi.

Ďalšou výhodou užívania je lepší spánok

Mnoho užívateľov, ktorí nemohli spávať hlboko si pochvaľuje zlepšenie kvality spánku. ZMA by sa malo užívať 30-60 minút pred spaním.

Nezľaknite sa živých snov, pretože s užívaním ZMA budete spať fakt tvrdo.

Pre koho je vhodné užívanie ZMA

Jednoducho povedané, pre každého kulturistu, ktorý chce dosiahnuť lepšie silové výkony a rast svalovej hmoty. Ako už bolo povedané, výskumy preukázali, že športovci často trpia nedostatkom zinku, magnézia a vitamínu B-6.

Takýto deficit nie je dobrý pre žiadneho atléta. Efekt nedostatku zinku bol testovaný na niekoľkých športovcoch, pričom ich svalová sila a totálna pracovná schopnosť svalstva klesala úmerne s jeho nedostatkom.

Dávkovanie, kombinácia a vedľajšie účinky

  1. Zachovanie % pomeru jednotlivých zložiek v ZMA je veľmi dôležité.
  2. Nemôžete naraz so ZMA dávkovať vitamínový komplex, ktorý obsahuje rovnaké zložky, pretože by sa narušil % pomer zložiek v produkte.
  3. Jedná sa o 100% prírodný produkt a je vhodný pre mužov aj ženy bez rizika. Nie sú známe žiadne vedľajšie účinky.
Autor: Mgr. Ľuboš Lištinský
Aj u nás kúpite kvalitné ZMA za skvelé ceny.
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO