loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Všetko, čo potrebujete vedieť o detoxikácii organizmu

Vysvetlenie pojmov

11.12.2014

Prečítané: 11034x

Byť fit neznamená len pravidelne cvičiť a správne sa stravovať. Do nášho tela sa z okolitého prostredia, hygienických a čistiacich prostriedkov a stravy dostávajú toxíny, ktoré nám jednoducho škodia. Detoxifikácia organizmu predstavuje súbor činností zameraných na zbavenie sa týchto škodlivých látok.

Tri poháre so smoothie.

Detoxikácia organizmu je proces, pri ktorom sa snažíme o odstránenie, alebo zneškodnenie toxických látok v našom tele.

Do organizmu každého človeka, a to bez výnimky, prenikajú toxíny, pričom väčšinu z nich vdychujeme vzduchom. Najväčší problém, ktorému nedokážeme zabrániť, sú v súčasnosti ťažké kovy nachádzajúce sa vo vzduchu.

Ukladanie toxínov v organizme však môžeme cielene znížiť správnym životným štylom a, prípadene, aj doplnkami stravy na detoxifikáciu organizmu. Bohužiaľ, kvôli faktorom ovplyvňujúcim súčasné životné prostredie, to nemožeme eliminovať. Zdravé stravovanie pomôže, aby sa jednotlivé potravinárske pridavné látky nedostávaly do nášho organizmu, ale je to len jedno z množstva ďalších zdrojov toxínov.

Taktiež si začnite plno kontrolovať svoj pitný režim a vypite dostatočné množstvo čistej vody, ktorá je potrebná k pracovnému režimu orgánov a tiež k odplavovaniu spotrebovaných látok a rôznych metabolických splodín, v neposlednom rade umelých súčastí nakupovaných potravín.

Najdôležitejšie kroky k úspešnej detoxikácii tela

  1. Pravidelný pitný režim dokáže zázraky, mali by sme prijímať 2 až 4 litre vody denne.
  2. Vylúčiť alkohol, čokoládu, fajčenie a pitie kávy.
  3. Popri upravenej strave je veľmi dôležitá i precízna vonkajšia očista tela (sprchovanie, umývanie vlasov, častejšie čistenie nechtov, nosa, uší, zubov, jazyka, sauna, masáže).
  4. Športová aktivita, napr. plávanie, cyklistika, beh, turistika.
  5. Pre urýchlenie a zefektívnenie detoxikačných procesov odporúčame aj produkt MSM od firmy Kompava, ktorý nazývame „minerálom krásy“ – je pravým dôsledkom toho, že vonkajšia krása pochádza zvnútra.
Autor: Mgr. Ľuboš Lištinský
Protein.sk ponúka iba kvalitné doplnky stravy pre efektívnu detoxifikáciu vášho organizmu.
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO