loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Únava? Zranenie z posilky? Riešením je citrulín

Únava? Zranenie z posilky? Riešením je citrulín

Doplnky výživy

07.06.2017

Prečítané: 5890x

Citrulín: ďalšia z mocných aminokyselín, ktorá ti môže pomôcť. Na rozdiel od všetkých ostatných, odborníci prišli na fantastické benefity citrulínu až neskôr. Pravidelné užívanie pritom zlepšuje celkový zdravotný stav tvojho tela – okrem iných zlepší funkciu kardiovaskulárneho systému, na ktorého ochorenia trpí množstvo ľudí.

Citrulín ti zlepší energiu

Energia a celková výdrž je najmä pri fitness a športoch extrémne dôležitá. Citrulín stimuluje tvorbu kyseliny jablčnej, čím sa stará o zlepšenie prekrvenia tvojho tela. Keď ti správne funguje kardiovaskulárny systém, tvoje srdce sa pri námahe nemusí toľko trápiť. Zlepšuje sa tým teda stav srdca, zároveň má aj kyslík v krvi lepší prístup.

Zlepší sa ti dýchanie, výdrž a energiou budeš nabitý na maximum. Mať zdravé srdce je totiž veľmi dôležité. Je to faktor, ktorý určuje, koľko toho vydržíš. Je to ako opačný dominový efekt. Zlepšíš stav srdca a kardiovaskulárneho systému, zlepší sa ti výdrž a zvýši energia, viac toho zvládneš, získaš svaly a kondičku...

Stimuluj svaly s citrulínom

Podľa odborníkov má citrulín aj vplyv na veľkosť svalov a rýchlosť ich rastu. Keďže je priamo viazaný na produkciu kyseliny jablčnej, potenciálne môžeš zvládnuť vyššie váhy a viac sérií. Citrulín ti dodá aj oxid dusný, životne dôležitý plyn. Ten sa totiž stará o komunikáciu medzi jednotlivými bunkami. Ten vzniká práve rozkladom aminokyselín, ako je aj citrulín.

Citrulín zároveň zlepšuje aj regeneráciu svalov alebo kĺbov, ak máš zranenie z posilky.

Citrulín zlepšuje aj imunitu: je to pravda?

Opäť, aj táto skutočnosť má súvis so zlepšením prekrvenia tela. Krv má vďaka lepšej priechodnosti lepšiu schopnosť dodávať bunky imunitného systému na miesta, kde sa vyskytla infekcia. Tiež sa aj rôzne škodlivé látky rýchlejšie odplavujú. My si myslíme, že je dobré mať silnú imunitu: znamená to viac dní v posilke alebo pri športe!

Okrem toho, citrulín je dobrý aj na zníženie LDL cholesterolu. Zlepšenie stavu tvojho srdca má naňho totiž priamy vplyv. Znížiš tak riziko infarktu a ďalších srdcových ochorení. Pozri si napr. doplnok stravy L-citrulín malát od firmy Muscle Mode. Dodá ti všetky benefity, o ktorých sme dnes hovorili.

Za zmienku stojí aj L-citrulín malát od slovenského výrobcu Best Nutrition – v balení 1 + 1 zdarma poteší aj tvoju peňaženku.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Ako správne prijímať aminokyseliny?

Ako správne prijímať aminokyseliny?

Účinné a pre organizmus nevyhnutné súčasti, s ktorými musíš rátať v bežnom, ale aj v tom fitness živote. Aminokyseliny. V podstate sa starajú o základné potreby tvojho tela, čo sa týka vitamínov a minerálov. Poskytujú ti mikronutričné hodnoty, poháňajú ťa (sú pre telo akýmsi benzínom) a starajú sa o to, aby tvoj organizmus dobre fungoval.

Tyrozín - aminokyselina, ktorá zvyšuje efektivitu cvičenia

Tyrozín - aminokyselina, ktorá zvyšuje efektivitu cvičenia

O aminokyselinách ti v našich článkoch prinášame relatívne veľa informácií. Dnes tu pre teba máme ďalšiu, ktorou je tyrozín. Proteín je zložený z rôznych a odlišných aminokyselín. Ich kombinácia vytvorí konkrétnu proteínovú zmes. Tyrozín zvyšuje v krvi koncentráciu katecholamínov.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO