loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Tvárové cviky spevnia tvoju pleť. Zacvič si

Tvárové cviky spevnia tvoju pleť. Zacvič si

Zdravie a krása

04.04.2017

Prečítané: 3624x

57 svalov – presne toľko sa nachádza na tvojej tvári a na krku. To znamená celkom slušný počet! Ruky, nohy, brucho – to všetko sú partie, na ktoré sa pri cvičení zameriavame. Množstvo z nás však zabúda aj na iné súčasti tela, ako je napr. tvár. Vidíš predsa, čo s tvojimi svalmi robí pravidelný tréning v posilňovni. Prečo by sme teda nemali zabúdať na precvičovanie svalov na tvári a na krku?

Precvičuj si tvár, pomôže aj kolagén

Pravidelné precvičovanie svalov na tvári ti pomôže vyzerať mladšie. Ako je to možné? Už vo veku 25 rokov sa začína viditeľné starnutie tváre. Vďaka rôznym cvikom však toto starnutie môžeš významne spomaliť. Keďže tvárové svaly sú veľmi malé, aj ich reakcia na cvičenie bude rýchla.

Spoj teda bežné fitness, dobrú stravu a precvičovanie tváre. Výsledky a podstatne mladší výzor je vtedy možné dosiahnuť už do mesiaca! Možno si myslíš, že takéto cvičenia sú vhodné iba pre ženy, opak je však pravdou. Sú rovnako účinné aj pre mužov. Vo všeobecnosti ti odporúčame posilňovať tvár 5 – 10 minút denne, 3 – 5 x denne.

Prírodný kolagén získaš s týmito cvikmi

1.     Otvor ústa tak, aby sa ti natiahla celá tvár (podobne ako vo filme Vreskot). Vykrúť pery do pravej strany a potom naplno stlač a udrž zavreté ľavé oko. Tento postup opakuj – pery daj do ľavej strany a stlač pravé oko. Takto pokračuj niekoľko krát. Týmto spôsobom si precvičíš okolie očí bez rizika vzniku vrások.

2.     Umiestni ukazováky nad každé oko (nad obočie). Následne nimi tlač smerom dole, svalmi na obočí však tlač smerom hore. Týmto sa budú posilňovať horné partie. Ľahšie sa tak zbavíš aj vrások.

3.     Chyť si spodnou časťou dlaní obočie tak, ako to vidíš na obrázku. Dlaňami sa snaž hýbať iba minimálne. Pohybuj obočím pomaly smerom nahor a nadol a pomocou nich pracuj s obočím – týmto spôsobom idú tieto svaly proti dlaniam.

 

tvárová gymnastika

 

4.     Stlač celú tvár do polohy, ktorú vidíš v obrázku. Týmto spôsobom precvičíš naozaj takmer všetky svaly na tvári. Drž ich tak niekoľko sekúnd, potom tvár uvoľni.

gymnastika špeciálne pre tvár

5.     Posledným, piatym cvikom na precvičenie tvárových svalov je veľmi účinný a jednoduchý. Stačí, keď si vyrovnáš dlane a chytíš ukazovákmi ľavé a pravé obočie. Ruku pritom drž roztiahnutú tak, aby si palce držal kúsok od kútikov pier. Stláčaj a odtláčaj ukazováky, pričom obočím vždy choď proti sile prstov. A je to!

tvárová gymnastika omladí a spevní pleť

Tak čo, vyskúšaš tieto moderné cviky aj ty?

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

4 cviky pre sexy ploché brucho

4 cviky pre sexy ploché brucho

Možno ťa prekvapí informácia, že tehličky má každý jeden z nás. Pri niekom sú však menej viditeľné, z dôvodu menšej či väčšej vrstvy tuku, ktorá ich zakrýva. Každý má totiž iný metabolizmus. Osvoj si niekoľko jednoduchých cvikov na ich odhalenie :-). Samozrejme, bez správneho stravovacieho plánu toho veľa nedosiahneš. Úspech totiž veľmi závisí práve od potravín, ktoré najčastejšie jedávaš. Aké cviky teda budú pre teba najužitočnejšie?

10 dôvodov, prečo brať L-karnitín

10 dôvodov, prečo brať L-karnitín

Dnes sa dozvieš, aké fantastické účinky má na naše telo zázrak zvaný L-karnitín. Možno sú tvojimi cieľmi chudnutie, nabratie sily či kondície. Nech sú akékoľvek, garantujeme ti, že výsledky sa výrazne zvýšia, ak k doplnkom výživy zaradíš L-karnitín. Poďme sa teda spolu pozrieť na benefity, ktoré jeho pravidelným užívaním získaš.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO