57 svalov – presne toľko sa nachádza na tvojej tvári a na krku. To znamená celkom slušný počet! Ruky, nohy, brucho – to všetko sú partie, na ktoré sa pri cvičení zameriavame. Množstvo z nás však zabúda aj na iné súčasti tela, ako je napr. tvár. Vidíš predsa, čo s tvojimi svalmi robí pravidelný tréning v posilňovni. Prečo by sme teda nemali zabúdať na precvičovanie svalov na tvári a na krku?

Precvičuj si tvár, pomôže aj kolagén

Pravidelné precvičovanie svalov na tvári ti pomôže vyzerať mladšie. Ako je to možné? Už vo veku 25 rokov sa začína viditeľné starnutie tváre. Vďaka rôznym cvikom však toto starnutie môžeš významne spomaliť. Keďže tvárové svaly sú veľmi malé, aj ich reakcia na cvičenie bude rýchla.

Spoj teda bežné fitness, dobrú stravu a precvičovanie tváre. Výsledky a podstatne mladší výzor je vtedy možné dosiahnuť už do mesiaca! Možno si myslíš, že takéto cvičenia sú vhodné iba pre ženy, opak je však pravdou. Sú rovnako účinné aj pre mužov. Vo všeobecnosti ti odporúčame posilňovať tvár 5 – 10 minút denne, 3 – 5 x denne.

Prírodný kolagén získaš s týmito cvikmi

1.     Otvor ústa tak, aby sa ti natiahla celá tvár (podobne ako vo filme Vreskot). Vykrúť pery do pravej strany a potom naplno stlač a udrž zavreté ľavé oko. Tento postup opakuj – pery daj do ľavej strany a stlač pravé oko. Takto pokračuj niekoľko krát. Týmto spôsobom si precvičíš okolie očí bez rizika vzniku vrások.

2.     Umiestni ukazováky nad každé oko (nad obočie). Následne nimi tlač smerom dole, svalmi na obočí však tlač smerom hore. Týmto sa budú posilňovať horné partie. Ľahšie sa tak zbavíš aj vrások.

3.     Chyť si spodnou časťou dlaní obočie tak, ako to vidíš na obrázku. Dlaňami sa snaž hýbať iba minimálne. Pohybuj obočím pomaly smerom nahor a nadol a pomocou nich pracuj s obočím – týmto spôsobom idú tieto svaly proti dlaniam.

 

tvárová gymnastika

 

4.     Stlač celú tvár do polohy, ktorú vidíš v obrázku. Týmto spôsobom precvičíš naozaj takmer všetky svaly na tvári. Drž ich tak niekoľko sekúnd, potom tvár uvoľni.

gymnastika špeciálne pre tvár

5.     Posledným, piatym cvikom na precvičenie tvárových svalov je veľmi účinný a jednoduchý. Stačí, keď si vyrovnáš dlane a chytíš ukazovákmi ľavé a pravé obočie. Ruku pritom drž roztiahnutú tak, aby si palce držal kúsok od kútikov pier. Stláčaj a odtláčaj ukazováky, pričom obočím vždy choď proti sile prstov. A je to!

tvárová gymnastika omladí a spevní pleť

Tak čo, vyskúšaš tieto moderné cviky aj ty?

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk