loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
10 dôvodov, prečo brať L-karnitín

10 dôvodov, prečo brať L-karnitín

Doplnky výživy

24.11.2016

Prečítané: 39722x

Dnes sa dozvieš, aké fantastické účinky má na naše telo zázrak zvaný L-karnitín. Možno sú tvojimi cieľmi chudnutie, nabratie sily či kondície. Nech sú akékoľvek, garantujeme ti, že výsledky sa výrazne zvýšia, ak k doplnkom výživy zaradíš L-karnitín. Poďme sa teda spolu pozrieť na benefity, ktoré jeho pravidelným užívaním získaš.

1.      Strata tuku

Ak chceš schudnúť, L-karnitín je fantastický pomocník. V tele prenáša mastné kyseliny s dlhým reťazcom (napr. triglycerid) do mitochondrií. Tu za účelom výroby energie oxidujú, čo je dobré pre stratu tukov.

Zároveň sa ukázalo, že karnitín znižuje chuť do jedla a potláča únavu. Okrem toho, že obmedzuje uchovávanie tukov v tele, zvýši aj tvoju aeróbnu kapacitu, čo ti pomôže spáliť viac kalórií.

2.      Svalová hmota

L-karnitín je perfektnou zbraňou pre naberačov hmoty, ktorí chcú zväčšiť objem svojej svalovej hmoty. Jeho pravidelným užívaním sa navyše zvýši tvoja sila. Okrem toho budeš schopný zdvíhať vyššie váhy a zároveň mať z cvičenia väčší úžitok.

3.      Kostná hmota

Jedným z efektov starnutia je aj strácanie kostnej hmoty. To môže viesť k zvýšeným rizikám zlomenín kostí, k osteoporóze, prípadne artritíde a iným chorobám. Našťastie, aj v tomto prípade ti môže pomôcť pravidelné užívanie L-karnitínu – spomalením procesu úbytku kostnej hmoty a zlepšením mikroštruktúry kostí.

4.      Srdce

Karnitín je často užívaný aj pacientmi so srdcovými ochoreniami. Niekoľko štúdií totiž preukázalo, že ak sa karnitín užíva spolu s bežnými liekmi proti angíne, zlepšuje schopnosť chorých cvičiť, napríklad tým, že zníži bolesť, ktorú môžu cítiť v hrudníku. Zároveň bolo dokázané, že užívanie karnitínu po srdcovom infarkte znižuje pravdepodobnosť, že ťa zasiahne aj ďalší.

5.      Obličky

Naše obličky produkujú L-karnitín aj prirodzenou formou. Preto sa pri ochoreniach obličiek odporúča jeho užívanie aj vo forme doplnku výživy. Je tak možné doplniť telu dávku, ktorú nie sú schopné vyrobiť choré obličky.


Užite l-karnitín ako doplnok pre kardio cvičenie

6.      Neplodnosť u mužov

Zvyšuje kvalitu spermií a taktiež ich množstvo v tele. Ak máš teda problém s neplodnosťou a uvažuješ nad potomstvom, karnitín je vhodným doplnkom.

7.      Dojčiace ženy

L-karnitín sa odporúča aj ženám, ktoré dojčia novorodené dieťa. Je dobré nielen pre dieťa, ale aj na spaľovanie kalórií. Dojčením však v tele karnitín prirodzene ubúda. Ak budeš tento doplnok výživy užívať pravidelne, telo sa ti odvďačí.

8.      Diabetes typu 2

Ak trpíš cukrovkou, aj tu ti môže pomôcť L-karnitín. Ten totiž zvyšuje oxidáciu glukózy, jej skladovanie v tele a tiež jej absorpciu.

9.      Imunitný systém

L-karnitín je zároveň antioxidant, ktorý pomáha obnoviť tvoje bunky, ktoré ostali poškodené voľnými radikálmi. To ti môže pomôcť, ak si prechladnutý, prípadne ak trpíš rôznymi sezónnymi alergiami.

10.    Funkcia mozgu

Mnohí ľudia zaznamenávajú zhoršenú funkciu mozgu – pamäť, schopnosť sústrediť sa, a iné. Za známu prevenciu sa pokladá gingko biloba. Len tá však nemusí stačiť. L-karnitín pomáha chrániť mozog pred starnutím a škodlivými účinkami, napríklad stresu.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Zákazníkmi najlepšie hodnotené karnitíny na trhu
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

7 spaľovačov tukov, ktoré skutočne fungujú a stoja za vyskúšanie

7 spaľovačov tukov, ktoré skutočne fungujú a stoja za vyskúšanie

Akonáhle sa človek začne zaoberať tým, ako schudnúť, skôr alebo neskôr narazí na takzvané spaľovače tukov. Môže ísť buď o potravinové doplnky, ktoré pomáhajú spaľovať tukové zásoby pri cvičení (nemá zmysel ich užívať, ak sa nehýbete), alebo potraviny, ktoré napomáhajú tomu, aby sa telo tuku skôr zbavovalo, než aby ho ukladalo. Našli sme pre vás hity medzi spaľovačmi tuku, ktoré práve teraz letia. Spaľovanie prijatej energie je s nimi oveľa ľahšie.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO