loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
4 cviky pre sexy ploché brucho

4 cviky pre sexy ploché brucho

Tréning

01.12.2016

Prečítané: 17374x

Možno ťa prekvapí informácia, že tehličky má každý jeden z nás. Pri niekom sú však menej viditeľné, z dôvodu menšej či väčšej vrstvy tuku, ktorá ich zakrýva. Každý má totiž iný metabolizmus. Osvoj si niekoľko jednoduchých cvikov na ich odhalenie :-). Samozrejme, bez správneho stravovacieho plánu toho veľa nedosiahneš. Úspech totiž veľmi závisí práve od potravín, ktoré najčastejšie jedávaš. Aké cviky teda budú pre teba najužitočnejšie?

Cvičenia pre ženy a tipy na úvod

Tvoje brucho je absolútnym centrom tela. Posilňovať by si preto mala nielen spodnú časť, ale aj stred. Samozrejme, musíš zájsť mimo svojej komfortnej zóny a robiť viac než iba klasické brušáky. Cvičenia pre ženy, ktoré sme dnes pre teba vybrali, sa zameriavajú na brucho ako celok.

Budeš mať teda krásne a vyrysované bruško, ktoré ti kamarátky budú závidieť a muži obdivovať. Skombinuj ich s kardiom v trvaní od 30 – 60 minút a cvič 6x do týždňa. Aby si niečo dosiahla, musíš jednoducho makať!

1.      Kolená hore-dole

Tento cvik je relatívne jednoduchý. Začni tak, že pravé koleno pokrčíš a položíš pred hrudník. Zároveň sa snaž nepohnúť dlaňami, ktoré máš opreté na podložke (A). Potom sa vystri a pravé koleno zdvihni tak, ako vidíš na obrázku (B). Opakuj 30 – 40x a následne vymeň strany.

štíhle bruško získaš aj krčením kolien na podložke

2.      Vyrovnávačka

Ľahni si na podložku tvárou hore a natiahni nohy najviac ako vieš. Otoč boky mierne vľavo tak, aby tvoje nohy tiež smerovali doľava. Ľavou rukou si jemne chyť zadnú časť hlavy a nohy zdvihni (stále zotrvaj v jemne naklonenej polohe). Pravú ruku pritom vystri do pravého uhla dlaňou dole a počas cvičenia ju tak drž (A).

Keď budeš mať nohy vo vzduchu, zopár sekúnd ich podrž (B). Tiež opakuj 30 – 40x a potom vymeň strany. Nezabudni sa ubezpečiť, že cvičenie robíš dobre – musíš cítiť, že tehličky sú aktívne zapojené!

pekné bruško vďaka dvíhaniu nôh v polohe ležmo na podložke

3.      Vnútorné stehná s brušákmi

Zaujímavé cvičenie pre ženy nemusí byť vždy extrémne náročné. V tomto prípade si ľahni na podložku a nohy roztvor čo najďalej od seba. Chodidlá drž v pravom uhle, aby tvoje prsty smerovali hore, dlane pritom drž za hlavou.

Zdvihni pravú nohu a pootoč chodidlo tak, aby prsty smerovali vpravo (A). Zapojením vnútorného stehna nohu vráť tak, aby prsty smerovali hore a nohu polož na zem (B). Opakuj tiež 30 – 40x a potom vymeň nohy.

vypracované bruško získaš aj vďaka zapojeniu svalov vnútorných stehien

4.      Záťažový vrchol

Ani toto cvičenie nepatrí k tým náročným. Ľahni si chrbtom na podložku a natiahni čo najviac svoje telo. Vystri chodidlo tak, aby prsty smerovali nie hore, ale smerom od teba.

Pravú ruku si polož dlaňou za tvoju hlavu. Ľavú ruku pritom natiahni smerom vzad, pričom drž 2-kilovú jednorúčku (A). Druhou časťou tohto cvičenia pre ženy je pritiahnutie nôh (kolená k tvári) v cca 90 stupňoch.

Skús sa hlavou ku kolenám priblížiť a v polohe chvíľku zotrvaj. Ľavú ruku pritom zmeň z polohy vzadu smerom k zadku (B). Jednoduché a účinné cvičenie, vďaka ktorému porastieš! Opakuj 30 – 40x a potom vymeň strany. Krk počas celého cvičenia drž rovno, aby si si neublížila.

aj priťahovaním kolien v polohe na chrbte posilníš svoje bruško

Sexi bruško za pár týždňov?

Nezabúdaj na správny stravovací plán. Zaraď do jedálnička kopec bielkovín a zdravých tukov, aby mohlo tvoje telo správne spaľovať prebytočný tuk. Ten totiž doteraz bránil tomu, aby tvoje tehličky (nech boli akokoľvek pevné) vyplávali na povrch. Zapamätaj si, že po dosiahnutí cieľa sa udržiavaj vo forme. Vymakané či ploché bruško bude už tvoje.

Na zrýchlenie tvojho progresu ti odporúčame tento prírodný spaľovač tuku:

Počas tvojej diéty ti pomôže tento odskúšaný spaľovač tuku. Teraz dokonca v akcii 1+1 ZADARMO: Fat Attack od Best Nutrition

spalovac tuku od bestu

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

V ktorej časti dňa je najlepšie cvičiť?

V ktorej časti dňa je najlepšie cvičiť?

Odpoveď je jednoduchá: kedykoľvek, kedy budete cvičiť dôsledne! Benefity vyplývajúce z cvičenia sa u vás objavia v najväčšej miere iba vtedy, keď budete cvičiť pravidelne, pričom nezáleží na tom, či to bude ráno alebo večer. Keď cítite, že vládzete vstávať a ísť do posilňovne napríklad trikrát do týždňa o šiestej ráno, pokojne choďte – je to pre vás ideálny čas. Predstavte si však, že by ste mali moc vymazať z vašich dní všetky povinnosti, teda žiadna práca, deti, škola alebo iné rodinné povinnosti. Zmenilo by to situáciu, kedy je ideálne cvičiť?

Ako cvičiť s rodinou?

Ako cvičiť s rodinou?

Posilňovanie nemusí byť iba nudná a samostatná činnosť. Dosahovanie cieľov je dôležité, ale kto povedal, že ich musíte dosahovať sami? Schválne: premýšľali ste, že by ste do cvičenia zapojili celú rodinu? Verte nám, dá sa to. Navyše, spojíte príjemné s užitočným – vaša rodina bude zdravšia, posilnia sa rodinné vzťahy a ak cvičenie podchytíte skôr, vyhnete sa rozšírenému trendu súčasnosti, detskej obezite. Máme tu pre vás niekoľko tipov, ako zapojiť do posilňovania nielen vás, ale aj vašu rodinu.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO