Mať po cvičení so sebou vreckový zdroj energie je na nezaplatenie. Práve preto mnoho fitnessákov nosí tieto bomby so sebou nielen ku športu, ale všade, kam sa pohnú. Existuje viacero variantov, ako dať chutným spôsobom svojmu telu tak potrebnú energiu. V prípade, že si ju dáš po cvičení, telo ju použije ako palivo a nebude tak spaľovať cenné svalstvo. Aké tipy sme pre teba dnes vybrali?

Energetické tyčinky - sacharidy do vrecka

Už sme si povedali, prečo sú sacharidy do vrecka také super. Prvým adeptom dnešného článku je tyčinka Clean Bar od značky All Star. Majú až tri obzvlášť chutné príchute a obsahuje celkom 20 g vysoko kvalitných bielkovín. Tieto výrazne pomáhajú rastu svalovej hmoty. Malá hmotnosť, iba 60 g, ju predurčuje stať sa naozaj dokonalým vreckovým „dopĺňačom energie“. Nájdeš tu iba 3 g cukru a viac ako 22 g vlákniny. Celkom top, čo povieš?

Tyčinka Clean Bar od firmy All Stars je top s obsahom až 20 g bielkovín

Nutrend a ich výrobok Power Bike Bar trošku klame názvom – tyčinka je určená pre všetkých športovcov, nielen pre bajkerov. Ak teda vydávaš zo seba naozaj veľa, je toto vreckové palivo práve pre teba. Aminokyseliny BCAA sú tu v pomere 2:1:1 a nájdeš tu aj vitamíny skupiny B. Maximálna energia, vitamíny a minerály – aj to je Power Bike Bar!

Nutrend ponúka Power Bike - tyčinku na cesty nielen pre bajkerov

Známa značka Weider vyrába obľúbené proteínové tyčinky. Nájdeš tu predovšetkým až 32 g bielkovín na 100 g hmotnosti. Tieto tyčinky vynikajú aj svojim veľkým výberom príchutí. Je ideálnym spoločníkom na chvíle, kedy nemáš čas pripravovať bežné jedlo. Pred tréningom alebo po tréningu, Weider si môžeš dať kedykoľvek. Takto máš svoje sacharidy do vrecka neustále so sebou!

Weider a ich Power Bar-ky s kopou skvelých píchutí

Sacharidy do vrecka v tekutej podobe

Smoothie sú výbornými nakopávačmi energie najmä ráno. V poslednej dobe zažívajú nebývalý rozmach. Vedel si však, že existujú aj fitness, tzv. performance smoothies? Vybrali sme teda pre teba aj túto novinku. Performance Smoothie od značky Power Bar obsahuje až 65 % ovocia a dvojitý zdroj energie.

Keď chceš zvládnuť náročný športový výkon, pomôžu ti sacharidy, teda palivo pre tvoje telo. Vysoký obsah ovocného pyré dodáva výbornú osviežujúcu chuť a extrémne ľahko sa konzumuje. Nájdeš tu aj zvýšený obsah sodíka a žiadnu laktózu ani lepok. Praktické balenie ti zaručí pohodlné nosenie a skladovaciu nenáročnosť pri akomkoľvek športe!

Smoothies od firmy Power Bar je horúcou novinkou na cesty

Energetický gél do vrecka

Ďalšiu skladnou alternatívou je aj energetický gél Carbosnack od značky Nutrend. V tomto prípade tu nájdeš jednoduché sacharidy, ktoré sa ľahko vstrebú. Taurín a glycín sú tiež prítomné – energie má teda tento gél naozaj na rozdávanie. Jednoduché a rýchle cukry ťa okamžite nabudia a tvoje telo tak bude mať z čoho čerpať.

Nutrend prináša príval energie s Carbosnackom

Autor: Mgr. Ľuboš Lištinský • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk