loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Rich Froning Jr.: keď sa crossfit stane tvojím životom

Rich Froning Jr.: keď sa crossfit stane tvojím životom

Iné

03.06.2017

Prečítané: 5425x

Nezáleží na tom, či crossfit cvičíš alebo nie. Určite ho však poznáš a aspoň trochu vieš, o čo v ňom ide. Dnes si niečo povieme o najlepšom crossfiťákovi na svete, cenami ovenčenom Richardovi Froningovi. Pretože ak niekto vie o crossfite naozaj všetko, je to práve on.

Jeho začiatky boli vždy športové

Richove predispozície na crossfitové úspechy sa ukázali už v roku 2010 na súťaži Reebok CrossFit Games, kde skončil druhý. V roku 2011 sa už však stal svetovým lídrom a vyhral prvé miesto – a to iba vo veku 24 rokov. S crossfitom pritom začal iba v roku 2009, čiže sa vyšplhal relatívne vysoko naozaj rýchlo.

Richard začínal baseballom

Hoci baseball sa stal športom, ktorý ho doviedol ku crossfitu, nenašiel sa v ňom, preto ho stopol. Neskôr začal s bratrancom trénovať crossfit v domácich podmienkach, priamo v ich stodole. Odvtedy sa ničomu inému na profesionálnej úrovni nevenuje, a veru, spravil dobre.

Aká je Richova strava?

Prekvapivo, podľa jeho vlastných vyjadrení, nie je to nič moc! Jedáva veľa arašidového masla a pije množstvo plnotučného mlieka. Jedáva bežné jedlá, avšak dáva si pozor, aby obsahovali aj dostatok bielkovín. Nie je úzkostlivý a nesleduje si kalórie na stotinu presne – stačí, keď počúva hlas svojho tela. A to odporúčame aj tebe. Iba tvoje telo totiž vie, čo chce.

Napriek tomu, vďaka jeho úžasnému a nikdy nekončiacemu úsiliu, je označovaný aj ako „najviac fit“ človek. A tomu sa už hovorí poriadny úspech, veď na svete je nás 7,3 miliardy!

Richard Froning Jr. zdvíha úctyhodné čísla

Na mŕtvom ťahy dáva okolo 240 kg, na benchi 150 kg... To sú na crossfiťáka skutočne fascinujúce čísla. Dobré je sa aj zamyslieť nad tým, či je crossfit vhodný pre každého. Podľa jeho vyjadrení jednoznačne áno, pripraviť sa treba iba na naozaj obrovskú námahu. Stačí ti teda pevná vôľa a podobné výsledky môžeš dosiahnuť aj ty!

Ako sa vysporiadať s crossfitovou náhodnosťou?

Crossfit je ako život: cviky nejdú podľa striktne daných sérií a opakovaní. Jeho cviky sú často o improvizácii a obmieňaní naučených cvikov. Ide jednoducho úplne iným smerom než bežné fitness. Crossfit môže obsahovať úplne odlišné druhy cvičenia – od plávania, cez krátke šprinty a dlhší beh, brušáky, kliky, a mnoho iných.

A čo ty, vyskúšal si si už crossfit?

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Joseph Pilates: Viete, ako začínal tvorca cvičebnej metódy Pilates?

Joseph Pilates: Viete, ako začínal tvorca cvičebnej metódy Pilates?

Joseph Pilates veril v tri veci: zlé držanie tela, nesprávne dýchanie a nedostatok fyzickej aktivity sú pôvodcami zlého celkového zdravia tela. Vytvoril preto unikátnu cvičebnú metódu, ktorá je teraz mimoriadne populárna na celom svete. Efektívne benefity sú pritom každý rok vylepšované trénermi Pilatesu, ktorí pôvodnú metódu zdokonaľujú.

Efektívne spaľovanie tukov? Vyskúšaj L-Carnitín

Efektívne spaľovanie tukov? Vyskúšaj L-Carnitín

Poznáš l-karnitín? Ide o účinnú látku, ktorá sa v tele vytvára syntézou aminokyselín lyzínu a metionínu. Bez ohľadu na to, či je tvojim cieľom zhodiť tuk alebo nabrať svaly, s l-karnitínom ti šance na úspech porastú. Poď si s nami zacvičiť a nezabudni na l-karnitín!

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO