loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Redukujte tuk efektívne: Pomôžu vám termo spaľovače

Doplnky výživy

24.03.2020

Prečítané: 1914x

Aj v tomto období, kedy sme väčšinu času zatvorení doma by sme sa mali venovať cvičeniu. Je mnoho možností ako cvičiť doma s vlastnou váhou, improvizovanými závažiami, bandami či TRX-kom. Okrem toho je toto obdobie perfektnou príležitosťou na dodržiavanie pevne nastaveného jedálnička. Môžeš si pravidelne variť, dobre spať a regenerovať. Ak k tomuto tréningu, strave a regenerácii pridáš aj spaľovač tukov, za chvíľu pôjdu kilá dole. Poďme si teda povedať viac o jednej skupine spaľovačoch - tzv. „termo“ spaľovačoch.

Čo sú to termo spaľovače a ako fungujú?

Sú to látky, prípadne komplex viacerých látok, ktoré zvyšujú teplotu tvojho tela o niekoľko desatín stupňa. To spôsobuje zvýšenie spotreby energie tvojho tela. A čím viac energie tvoje telo minie, tým viac schudneš. Je to jednoduché a účinné. Dokonca fungujú aj vtedy, ak nič nerobíš. Áno, aj keby sedíš doma na sedačke a pravidelne užívaš termo spaľovač, tvoje telo spotrebuje viac energie, ako bez neho. Avšak, neznamená to, že takto ľahko aj schudneš. Ale o tom si povieme neskôr.

Redukujte tuk efektívne: Pomôžu vám termo spaľovače

Aké je ich zloženie?

Do tejto skupiny spaľovačov tuku sa radí viacero látok, ako napr. synefrín, kofeín, výťažok z chilli papričiek známy pod názvom kapsaicín či zelený čaj. Každá z týchto látok má mierne odlišné fungovanie v ľudskom tele, ale všetky napomáhajú k úbytku tuku. A napr. kofeín či výťažok zo zeleného čaju majú okrem toho aj silnú povzbudivú funkciu, takže ťa pred tréningom dokážu nakopnúť k lepším výkonom.

Redukujte tuk efektívne: Pomôžu vám termo spaľovače

Ako rýchlo sa dostavia želané výsledky?

Neexistuje univerzálny vzorec na to, ako rýchlo budeš mať výsledky a ani na to, aké veľké budú. Záleží to od mnohých ďalších premenných ako veľkosť kalorického deficitu, množstva a intenzity tvojich tréningov, kvality stravy, množstva a kvality spánku a regenerácie či od užívania iných doplnkov výživy. A taktiež to, akú máš počiatočnú váhu. Určite bude chudnúť rýchlejšie človek, ktorý ma BMI nad 40 ako človek s BMI 25 či 30, ktorý chce schudnúť posledné dve kilá do svojej želanej formy, aby sa mu ukázali aj posledné kocky na bruchu.

Pri chudnutí si treba zapamätať, že rýchlo neznamená aj dobre. Ak má byť chudnutie zdravé a postupné, nechci dosiahnuť všetko rýchlo a okamžite, ale sprav si dlhodobejší plán a drž sa ho. Chudnutie by nemalo byť len o tom krátkom období pred letom či dovolenkou, ale o celoživotnom nastavení zdravého životného štýlu.

Je k nim potrebná pravidelná fyzická aktivita?

Ako som písal vyššie, teoreticky fungujú tieto spaľovače aj bez pridaného pohybu. Napr. kofeín dokáže pri celodenných dávkach okolo 600 mg spôsobiť zvýšenie celodenného výdaja energie až o 100 kalórií, čo vôbec nie je málo. Avšak, ako isto tušíš, tých 100 kalórií denne nie je dosť na to, aby sa telo začalo masívne zbavovať tukových zásob.

Základom je nastavenie jedálnička a pohybovej aktivity tak, aby tvoje telo denne viac kalórií spotrebovalo ako prijalo. Ak budeš v kalorickom deficite, budeš chudnúť. Spaľovač nie je prostriedok, ktorý chudnutie odštartuje, ale len posilní to, čo už sám rozbehneš stravou a cvičením.

Redukujte tuk efektívne: Pomôžu vám termo spaľovače

Môžeš kombinovať termo spaľovače s inými výživovými doplnkami?

Áno a je to dokonca veľmi žiadúce. Diéta je obdobie, kedy je telo pod veľkým tlakom. Prečo? Najmä preto, že nemá dostatočný prísun energie, na ktoré je zvyknuté. Preto ho treba podporiť vitamínmi a minerálmi. Tie sa hodia po celý rok. Rovnako je na tom aj proteín. Minimálne po tréningu, ale aj na doplnenie bielkovín počas dňa či ako prísada do iných jedál. Má málo kalórií a veľa bielkovín a to je presne to, čo je v diéte dôležité.

Avšak, treba dať pozor na užívanie spaľovačov v kombinácii s doplnkami výživy, ktoré obsahujú ďalšie látky, ktoré majú nakopávací účinok. Jedná sa najmä o predtréningové pumpy, stimulanty a energizéry. Mnoho z týchto doplnkov výživy obsahuje vysokú dávku kofeínu. Bežne majú tieto suplementy aj 300 mg kofeínu. Na tom nie je nič zlé, práve naopak. Je to silná dávka, ktorá ťa do tréningu nakopne a prinesie želaný efekt. Problém ale môže nastať vtedy, ak si dáš dávku tohto suplementu a k tomu ešte dávku spaľovača tukov, ktorý taktiež obsahuje 200-300 mg kofeínu. Naraz teda do tela dostaneš viac ako 500 mg kofeínu, čo už je dosť veľká dávka a môže ti spôsobiť úzkosť, nespavosť, búšenie srdca, vysoký krvný tlak a problémy s trávením.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Zlepšite účinky spaľovača tukov: Pozor na správne cvičenie a stravu

Zlepšite účinky spaľovača tukov: Pozor na správne cvičenie a stravu

O spaľovačoch tuku sme už pripravili viacero článkov a predpokladám, že väčšina čitateľov vie, na čo slúžia. Väčšina základných spaľovačov sú termogénne spaľovače, ktoré zvyšujú energetické potreby tvojho tela zvyšovaním telesnej teploty. Okrem nich ešte existujú napr. látky, ktoré potláčajú chuť do jedla, blokujú vstrebávanie tukov či sacharidov alebo ovplyvňujú funkciu štítnej žľazy. Je vedecky dokázané, že naozaj fungujú a hodia sa do každej diéty.

Funkčná výživa: Čo sú funkčné potraviny a prečo by sme ich mali jesť?

Funkčná výživa: Čo sú funkčné potraviny a prečo by sme ich mali jesť?

Funkčné potraviny a funkčná výživa patria medzi najnovšie trendy v stravovaní. Poďme sa pozrieť na to, aké sú tieto potraviny a prečo by si ich mal zaradiť do svojho jedálnička. Stále častejšie a častejšie počúvame z viacerých strán o funkčnej výžive a funkčných potravinách. Aké sú to potraviny a prečo sú prospešné pre naše zdravie?

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO