loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Pravidelný ranný tréning naštartuje vaše telo aj myseľ

Pravidelný ranný tréning naštartuje vaše telo aj myseľ

Tréning

20.05.2021

Prečítané: 164x

Kedy je lepšie trénovať? Ráno, či večer? Odpoveď je jednoduchá - vtedy, kedy sa cítiš lepšie a viac ti to vyhovuje. Niekomu sa lepšie cvičí večer a inému naopak ráno. Ak si doteraz cvičil len večer, vyskúšaj sa niekoľkokrát premôcť, vstaň skôr ráno a choď cvičiť. Na prvýkrát to asi nebude ľahké, ale postupne si na tento režim telo zvykne a zistíš, že toto ranné cvičenie má pre teba výhody. Aké benefity má ranné cvičenie si povieme v tomto článku.

Ráno sa viac sústredíš na tréning

Ranné cvičenie má veľkú výhodu v tom, že nemáš tak plnú hlavu informácií a myšlienok ako večer. Nepremýšľaš toľko nad vecami, ktoré si cez deň musel riešiť, čo sa ti podarilo či naopak nepodarilo. Dokážeš sa tým pádom oveľa viac sústrediť na tréning. Ďalšou výhodou je to, že skoro ráno ti bude oveľa menej ľudí písať správy, volať ti či písať maily. Aj keď ideálne je nechať telefón v šatňovej skrinke. A to bez ohľadu na to, či je ráno alebo večer. Ale ako všetci vieme, nie každý to robí a občas sa pozrie na displej, či niekto nepíše alebo nevolá. Skoro ráno budeš mať oveľa menej týchto vyrušení, čo opäť pomôže lepšiemu sústredeniu.

Pravidelný ranný tréning naštartuje vaše telo aj myseľ

Poslednou vecou je fakt, že ráno chodí menej ľudí do fitka ako večer. Tým pádom stretneš menej ľudí, s ktorými sa budeš rozprávať a nebudeš mať také dlhé prestávky medzi sériami. Ráno sa každý ponáhľa, aby dokončil svoj tréning čo najskôr, lebo musí ísť do práce či do školy. Večer už má každý viac času a prirodzene aj viac času na rozptýlenie, čo vedie k dlhším pauzám medzi sériami. Je super, ak si vo fitku nájdeš kamarátov a máte príležitosť sa porozprávať. Mysli ale na to, že vo fitku si hlavne na to, aby si si zacvičil a nie aby si väčšinu času strávil opretý o drepovaciu klietku a rozprával sa s kamarátom. Odcvičte si najlepšie ako viete a potom sa porozprávajte po tréningu pri pití proteínu.

Začni deň dobrým rozhodnutím

Ak začneš svoj deň dobrým rozhodnutím - pôjdeš hneď ráno cvičiť - prirodzene budeš robiť v priebehu dňa rozhodnutia inak, ako keby si išiel cvičiť večer. Neplatí to pre ľudí, ktorí majú veľmi prísnu sebadisciplínu a dodržia svoj jedálniček vždy bez jediného zaváhania. Avšak, ak patríš medzi rekreačných cvičencov, ktorí sa riadia základmi dobrého stravovania, ale občas im to nevyjde podľa predstáv a zhrešia viac ako by mali, môže ti to pomôcť. Mám to odsledované aj na sebe, že ak idem ráno cvičiť, v priebehu dňa volím kvalitnejšie a zdravšie jedlá ako v dni, kedy idem cvičiť večer.

Pravidelný ranný tréning naštartuje vaše telo aj myseľ

Okrem toho ranný tréning perfektne naštartuje celý deň a po dobrom začiatku dňa máš viac entuziazmu do ďalšej práce. Cítiš viac energie, máš väčšiu radosť z toho čo robíš a celkovo sa cítiš oveľa lepšie a šťastnejšie. Zlepší sa ti nálada a celý deň bude všetko ľahšie. Vyskúšaj to, u mňa to naozaj funguje.

Ráno nie je vo fitku taký prehriaty vzduch

Ak patríš medzi ľudí, ktorí majú vo fitku klimatizáciu, tento odstavec kľudne preskoč. Naopak, ak chodíš do fitka, kde nie je klimatizácia a cez leto je tam extrémne teplo a vydýchaný vzduch, skús zopár ranných tréningov. Uvidíš, že ráno tam nie je tak teplo, lebo sa priestor cez noc trocha prirodzene vychladil a vyvetral a tým, že je tam menej ľudí, je tam lepší a menej vydýchaný vzduch.

Pravidelný ranný tréning naštartuje vaše telo aj myseľ

Ak cvičíš vonku, príp. sa venuješ najmä kardio tréningom, určite sa ti najmä v letných mesiacoch oplatí si privstať. Ráno je vzduch chladnejší a čerstvý, čo taktiež prospieva tvojmu výkonu.

Lepšie sa vyspíš v noci

Niektorým ľuďom vyhovuje tréning večer, lebo ich unaví a naopak, iných nakopne a prebudí. Závisí to veľmi aj od dĺžky a intenzity tréningu. Ak si dáš dlhý a ťažký tréning nôh, pravdepodobne po ňom nebudeš mať problém zaspať od únavy. Naopak, menej náročný tréning ťa môže nabudiť a spôsobiť to, že nebudeš vedieť zaspať. V tomto je výhodný ranný tréning. Ak sa ti bežne stáva, že tréning ťa nabudí a nevieš potom večer zaspať, vyskúšaj zopár ranných tréningov. Uvidíš, že budeš rýchlejšie zaspávať a nebudeš mať problémy s kvalitou a dĺžkou spánku.

(Možno) ušetríš peniaze

Niektoré fitká majú rozdielne ceny vstupov pre ranné a večerné vstupy. Tie večerné niekedy bývajú drahšie, pretože je tam viac ľudí a majitelia posilňovní sa snažia motivovať ľudí, aby chodili aj doobeda. Tým pádom príde viac ľudí doobeda a večer nie je obsadený každý stroj či činka. Ak aj tvoje fitko má túto cenovú politiku, okrem všetkých predošlých benefitov je tu ešte ďalší - ušetríš na vstupoch a permanentkách.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Má ľadový kúpeľ prínos pre rast svalov a regeneráciu?

Má ľadový kúpeľ prínos pre rast svalov a regeneráciu?

Otužovanie sa spolu s kváskovaním stalo novým trendom posledných mesiacov. Sociálne siete sú plné ľudí ponárajúcich sa do sudov s ľadovou vodou a niektorí v zime chodia so sekerami na jazerá, robia si otvory do ľadu a otužujú sa v prírode. O tom, že otužovanie je veľmi prospešné pre naše zdravie asi nemusíme hovoriť. Je dokázané, že pri dodržiavaní základných pravidiel sa naozaj zlepšuje imunita. Avšak, je otužovanie vhodné aj po tréningu? Ako vplýva na naše svaly, ich regeneráciu a rast? Poďme si o tom povedať viac.

Ako podporiť regeneráciu svalov po tréningu?

Ako podporiť regeneráciu svalov po tréningu?

Rast svalovej hmoty sa neodohráva len vo fitku. Práve naopak, tam všetko len začína. Telo dostane impulz na zlepšenie a zosilnenie, ale svaly naozaj rastú a zosilňujú sa až po tréningu. Práve v tomto období je dôležitá správna regenerácia, ktorá maximalizuje rast svalov.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO