loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Pozor na Proviron: Užívanie steroidov môže spôsobiť vážne následky

Pozor na Proviron: Užívanie steroidov môže spôsobiť vážne následky

Iné

02.10.2017

Prečítané: 14881x

O steroidoch si si už v našom blogu čo-to mohol prečítať už viackrát. Jedným z najčastejšie užívaným steroidom je pritom známy Proviron. Hoci nemá toľko negatívnych efektov na telo ako bežné steroidy, jednoznačne ich má a jeho užívanie ti rozhodne neodporúčame. Neodporúčame ani steroidy vo všeobecnosti: prečo?

Proviron je jedným z najbežnejších steroidov

Proviron podľa vedeckých zistení nemá takmer žiadne estrogénne vedľajšie účinky. Tento anabolický steroid nespôsobuje gynekomastiu a ani zvýšený krvný tlak. Nezadržiava totiž vodu, čo je hlavný dôvod na zvýšenie tlaku pri užívaní bežných steroidov.

Pozor na androgénne účinky steroidov

Zatiaľ čo anabolické účinky sú také, ktoré priamo ovplyvňujú rast svalov, androgénne účinky sú tie, ktoré zvýrazňujú mužské pohlavné znaky. Proviron teda môže spôsobiť napr. akné, vypadávanie vlasov a nárast ochlpenia na tele. Nezabúdaj, že Proviron zvýrazní to, na čo máš predispozíciu.

Ak máš teda v rodine bežné vypadávanie vlasov už v mladom veku, očakávaj výrazné zrýchlenie vypadávania vlasov počas užívania steroidov.

Steroidy a kardiovaskulárne problémy

Anabolické steroidy sú zlé aj pre tvoj kardiovaskulárny systém. Ich užívanie ti síce môže priniesť zrýchlenie naberania svalstva, naozaj to však nestojí za to. Problémov, ktoré ti ich užívanie môže priniesť, je totiž omnoho viac. Patrí sem napr. vysoký krvný tlak, ale aj výrazné ovplyvnenie hladiny cholesterolu.

Aby si svoj cholesterol udržal na správnej úrovni, odporúčame ti:

  • jedz dostatok omega mastných kyselín
  • jedz doplnok výživy vo forme rybieho oleja
  • obmedz príjem saturovaných tukov a jednoduchých cukrov (už žiadne cukríky)

Steroidy vplývajú na psychiku a orgány

Ak nechceš mať tvoju psychiku a orgány v zlom stave, rozhodne sa nespoliehaj na steroidy. Časté výkyvy nálad a významne zvýšená agresivita ti v živote k ničomu nepomôžu. Steroidy tiež vplývajú na tvoje orgány: najmä pečeň. Tá nepríjemným spôsobom trpí a za niekoľko mesiacov užívania steroidov ju pokojne môžeš dostať do stavu, aká by bola po rokoch pitia.

Užívanie steroidov tiež môže viesť (a často aj vedie) k závislosti na týchto nebezpečných doplnkoch. Pri ich vysadení tak môžeš zaznamenať podobné príznaky ako pri závislosti na bežných drogách alebo na alkohole. A to všetko iba preto, lebo ti rýchlejšie narastú svaly. Stojí to podľa teba za to?

Stav na zdravú stravu a vyvážený pohyb

Nič nenahradí „staré dobré“ zdravé stravovanie, vyvážený pohyb a tie správne doplnky. Nepreháňaj to s nezdravými umelinami. Radšej stav na kvalitné proteínové šejky, gainery a iné doplnky výživy, ktoré ti ponúka dnešná doba.

Autor: Mgr. Denis Fino • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Pozor na steroidy, poškodenie orgánov je často nenapraviteľné

Pozor na steroidy, poškodenie orgánov je často nenapraviteľné

Steroidy majú rôzne negatívne účinky na tvoje telo. Niektoré sú menej vážneho charakteru a dokážu sa po nejakej dobe vrátiť do pôvodného stavu. Steroidy však majú na svedomí aj poškodenia, s ktorými si už tvoje telo poradiť nemusí a hrozí ti dokonca smrť. Poď sa s nami pozrieť na nenapraviteľné škody, ktoré môže užívanie steroidov priniesť.

Clenbuterolu sa radšej vyhni. Môže ohroziť tvoje zdravie

Clenbuterolu sa radšej vyhni. Môže ohroziť tvoje zdravie

Počul si už o látke clenbuterol? Ak nie, v dnešnom článku sa dozvieš, kto ho môže používať, aké má pozitívne, ale hlavne negatívne účinky. Ide o látku, ktorá je určená na liečenie pacientov s poruchami dýchania, teda na astmu. V posledných rokoch pritom zažila relatívne veľký boom. Pusti sa teda do čítania a zisti viac o clenbuterole!

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO