loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Clenbuterolu sa radšej vyhni. Môže ohroziť tvoje zdravie

Clenbuterolu sa radšej vyhni. Môže ohroziť tvoje zdravie

Vysvetlenie pojmov

24.03.2017

Prečítané: 16284x

Počul si už o látke clenbuterol? Ak nie, v dnešnom článku sa dozvieš, kto ho môže používať, aké má pozitívne, ale hlavne negatívne účinky. Ide o látku, ktorá je určená na liečenie pacientov s poruchami dýchania, teda na astmu. V posledných rokoch pritom zažila relatívne veľký boom. Pusti sa teda do čítania a zisti viac o clenbuterole!

Čo je to clenbuterol?

Clenbuterol sa začal zneužívať na fitness účely po tom, čo sa zistili jeho tuk-spaľujúce vlastnosti. Toto dosahuje najmä kvôli tomu, že povzbudzuje metabolizmus. Ďalším výrazným účinkom je schopnosť zvýšiť telesnú teplotu až o 0,5-1 °C. Má pritom iba malé anabolické účinky. Podľa niektorých fitnessákov zvyšuje aj silu. To však môže byť iba placebo efekt.

Clenbuterol zvyšuje záťaž tela

Clenbuterol spôsobuje niekoľko vedľajších účinkov. Tie sú pritom podobné tým, ktorými trpia ľudia s úzkosťami. Patrí sem napr. trasenie rúk, silné potenie, bolesti hlavy, búšenie srdca, nevoľnosť, a mnoho iných. To by si asi nechcel prežívať každý tréning, čo povieš? Vďaka termogénnym schopnostiam s clenbuterolom spáliš viac kalórií.

Clenbuterol a jeho benefity

Aj keď ide o liek na liečbu porúch dýchania, zneužívaný je najmä na zhodenie tuku v tele. Má totiž schopnosť spáliť tuk bez toho, aby poškodil aj svalovú hmotu. Je dobrý, aj keď sa potrebuješ zbaviť veľkého apetítu, potláča totiž aj chuť do jedla. Pomôže ti aj vtedy, keď máš problémy s dýchaním počas cvičenia.

Zbaviť sa tuku je snom mnohých ľudí

pozitívne účinky aj pri regenerácii svalstva, čo sa ti pri náročných tréningoch rozhodne môže hodiť. Aj keď je super aj na spaľovanie tukov, dávaj si pozor na zvýšenú záťaž na telo. Pokiaľ nie si dokonalo zdravý, môže ti clenbuterol narobiť viac problémov ako úžitku.

Negatívne efekty Clenbuterolu

Pozor však na populárny mýtus: clenbuterol nezlepšuje výkonnosť kardiovaskulárneho systému. Môže ti spôsobiť zníženú výdrž a silu počas tréningu. Výskumy dokázali aj to, že pri pravidelnom a dlhodobom užívaní tejto látky sa zväčšuje srdce.

Na začiatku článku sme spomínali, že clenbuterol spôsobuje podobné negatívne účinky, aké má úzkosť. Paradoxom je, že vďaka tomuto lieku môže úzkosť u pacienta prepuknúť. Ďalšou je srdcová hypertrofia (srdce sa zväčší a zmenší sa ti objem ľavej a pravej srdcovej komory). Okrem toho môžeš trpieť aj zvýšeným krvným tlakom, čo už určite nechceš!

Nezabúdaj ani na nespavosť, potenie a ďalšie negatívne efekty. Zároveň ti však v mnohom vie tento liek aj pomôcť. Ak s ním máš skúsenosti, podeľ sa o nich s nami v komentároch!

Autor: Mgr. Ľuboš Lištinský • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Hrozby, ktoré so sebou prinášajú anabolické steroidy

Hrozby, ktoré so sebou prinášajú anabolické steroidy

Steroidy sú pre niektorých jedincov obľúbenou a rýchlou cestou ako dosiahnuť väčšiu silu a svalovú hmotu. Avšak vieš o tom, že si nimi môžeš naozaj výrazne ublížiť, navyše v niektorých prípadoch aj trvalo? V dnešnom článku sa pozrieme na to, čo to vlastne anabolické steroidy sú a aký vplyv majú na ľudské telo. Čítaj ďalej!

Kvalitná náhrada steroidov z ponuky Protein.sk

Kvalitná náhrada steroidov z ponuky Protein.sk

Čo treba robiť v prípade, ak potrebuješ „nakopnúť“ bez nežiaducich vedľajších účinkov? Aj v legálnych výrobkoch nájdeš účinné látky, ktoré ti pomôžu dosiahnuť extrémne výsledky. To všetko bez akýchkoľvek obmedzení. Vyhni sa užívaniu nezdravých látok. Nechceš predsa prísť o svoje zdravie. Využi silu úplne neškodných doplnkov výživy. Poradíme ti. Posunieš svoje cvičenie na novú úroveň. Získaš sebavedomie a porastieš!

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO