loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Pozor na steroidy, poškodenie orgánov je často nenapraviteľné

Pozor na steroidy, poškodenie orgánov je často nenapraviteľné

Iné

11.04.2017

Prečítané: 16038x

Steroidy majú rôzne negatívne účinky na tvoje telo. Niektoré sú menej vážneho charakteru a dokážu sa po nejakej dobe vrátiť do pôvodného stavu. Steroidy však majú na svedomí aj poškodenia, s ktorými si už tvoje telo poradiť nemusí a hrozí ti dokonca smrť. Poď sa s nami pozrieť na nenapraviteľné škody, ktoré môže užívanie steroidov priniesť.

Steroidy a strata vlasov

Toto ti hrozí pri užívaní steroidov kedykoľvek. Obzvlášť však vtedy, ak máš genetickú predispozíciu na vypadávanie vlasov. Aj kvôli tomuto efektu ti užívanie anabolických steroidov rozhodne neodporúčame.

Gynekomastia, teda zväčšenie pŕs, ti pri steroidoch tiež reálne hrozí. Ak zájdeš za istú hranicu, už niet cesty späť. Jediná možnosť, ktorú budeš mať, je ich úprava v rámci plastickej operácie.

Ďalšie negatívne efekty steroidov

Steroidy majú však kopu ďalších negatívnych efektov. Keďže steroidy sú vlastne syntetickou formou testosterónu, ovplyvňujú viacero charakteristík oboch pohlaví. U mužov napr. spôsobujú zmenšenie semenníkov a spomínaný rast pŕs.

U žien zase hrubnutie hlasu, markantne zvýšený rast ochlpenia, problémy s otehotnením... Obe pohlavia majú však pri užívaní steroidov aj spoločné potenciálne problémy. Sem patria problémy so srdcom, s tlakom, rapídne zmeny nálad, vysoké riziko infarktu a mnoho iných.

Steroidy a dlhodobé negatívne účinky

Množstvo negatívnych efektov steroidov je vidno na človeku na prvý pohľad. Patria sem nielen zmeny vo výzore, ale aj v správaní. Predsa sa nechceš stať tým „večne nervóznym týpkom z posilky“, či? Steroidy ti totiž nič dobré nespravia. Účinok steroidov sa prejavuje aj zasiahnutím neurotransmiterov, teda dôležitých súčastí nervovej sústavy.

Môžu teda spôsobiť rapídne zmeny nálad. Medzi ďalšie riziká patrí vysoká agresivita, paranoja, depresie, ale priamo aj riziko mŕtvice, zlyhanie obličiek, riziko vzniku tumoru v pečeni a rôzne infekcie z pichania steroidov.

Steroidy a závislosť

Aj na steroidoch sa môžeš stať závislým. Telo si totiž na ich užívanie zvykne a negatívne účinky sa po vysadení môžu prejaviť v omnoho zvýšenej miere. Neexistuje teda dôvod, prečo by si mal chcieť užívať steroidy. Kvôli väčším svalom a sile? Predsa to nestojí za to. Oveľa lepšie bude, keď sa spoľahneš na účinné prírodné metódy.

Samozrejme, užívanie proťákových nápojov, gainerov a podobných doplnkov výživy človeku neškodí. Takto vieme svojmu telu pomôcť k dosiahnutiu lepších výsledkov. Steroidy sú však naozaj čistá umelina a z dlhodobého hľadiska majú kopu nežiaducich účinkov. Bude teda fajn, keď sa budeš orientovať iba na bežné doplnky a dobrú stravu.

Autor: Mgr. Ľuboš Lištinský • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Poznáš synthol? Takto to dopadne, keď sa to s ním preženie

Poznáš synthol? Takto to dopadne, keď sa to s ním preženie

Takmer každý z nás chce dokonalé telo. Pre každého však dokonalosť znamená niečo iné. Jeden chce byť vyrýsovaný, druhý chce mať čo najviac svalovej hmoty a tretí sa uspokojí s obrovským objemom. Všetkých však spája jedno – ani jeden by nemal brať synthol. Umelina na druhú, ktorá ti môže poškodiť zdravie. Čo je to synthol a ako funguje?

Ako je to s anabolickými steroidmi?

Ako je to s anabolickými steroidmi?

Určite si už počul o anabolických steroidoch. Vieš ale, čo sú a čo v našom tele spôsobujú? Dnes si rozoberieme problematiku anabolických doplnkov či steroidov. Povieme si tiež, prečo sú pri profesionálnom športovaní zakázané.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO