loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Pozitívne účinky guarany pri športovaní

Pozitívne účinky guarany pri športovaní

Doplnky výživy

23.01.2017

Prečítané: 6809x

Guarana sa už roky prezentuje ako raketové palivo. Nájdeš rôzne obohatené nápoje a športové tyčinky. No často na internete vidíme aj poplašné správy o jej nebezpečnosti. Možno aj ty pravidelne konzumuješ výrobky s guaranou. Je známa najmä pre svoje silné povzbudzujúce účinky. Vďaka nej sa vieš lepšie koncentrovať na cvičenie a športové aktivity.

Mnohí však tvrdia, že ide len o „nadopovaný“ kofeín, ktorý robí viac škody než úžitku. Pravdou je, že aj guarana obsahuje kofeín. Vďaka mixu viacerých doplnkov väčšinu ľudí preberie a posilní výraznejšie. Pozri sa teda spolu s nami na pravdu o brazílskej byline zvanej guarana!

Guarana a kofeín

Kofeín je veľmi známym stimulantom. Nájdeš ho v káve, čaji, rôznych bylinách, kolových nápojoch, ale aj v čokoláde. Guarana však obsahuje aj množstvo ďalších súčastí, ktoré spolupracujú na tom, aby ťa prebrali viac než len samotný kofeín. Už niekoľkými štúdiami boli potvrdené jej silné účinky.

Oproti bylinke Yerba maté a kofeínu mala guarana najvyššiu účinnosť v osviežení mysle. Napríklad káva zvykne účinkovať po cca 30 – 45 minútach a po chvíli účinky opadnú. Guarana však funguje výrazne aj po 150 minútach, čo je naozaj podstatný rozdiel.

Toto je spôsobené zrejme obsahom látok, ktoré spomaľujú absorpciu kofeínu do krvi, ktorý tak má dlhšie účinky (6 – 8 hodín).

Účinky guarany na cvičenie a metabolizmus

Pozor! Užívanie guarany sa nemusí dobre znášať s niektorými predpisovými liekmi. Prílišná konzumácia guarany má tiež negatívne účinky. K nim patrí nespavosť, nervozita, dehydratácia, nadmerné búšenie srdca. Najvýraznejším a najznámejším účinkom guarany je jej schopnosť dodávať telu energiu.

Guarana priamo stimuluje centrálny nervový systém, čo veľmi dobre vnímaš najmä pri cvičení. Využiješ ju aj ako pomocníka na chudnutie! Je totiž dobrá aj na potlačenie chuti na jedlo. Účinne však bojuje aj proti tuku. Tým, že zrýchli metabolizmus, celé tvoje telo funguje akosi rýchlejšie.

Zvyšuje sa tak aj rýchlosť spaľovania tuku na tvojom tele. Pri cvičení ťa prekvapí nárast sily a stimulácie. Budeš mať jednoducho pocit, že TY TO DÁŠ!

Výbušná energia vďaka guarane

Kedy guarana nie je vhodná?

Rozhodne ju neodporúčame konzumovať v tehotenstve a dojčení. Sú situácie, kedy prílišný nával energie nie je vhodný. Radšej si ju nechaj na neskôr, a keď budeš mať možnosť cvičiť bez problémov, rozhodne ju vyskúšaj.

Guarana a účinky na vnútorné orgány

Ako doplnok k energetickému účinku a k spaľovaniu prebytočných tukov má guarana aj ďalšie efektívne benefity. Účinkuje na rýchlosť pohybu čriev, čo je obzvlášť dobré pre ľudí trpiacich zápchami. Vďaka guarane sa zdravie čriev komplexne zlepší. Detoxikácia a účinné vylučovanie získaš ako príjemný bonus. Táto látka posilňuje teda nielen tvoje svaly, myseľ a pohybové ústrojenstvo, ale aj vnútorné orgány.

Doplnky stravy s guaranou

Ak premýšľaš nad kúpou doplnku stravy, ktorý obsahuje guaranu, máme tu niečo pre teba! Firma Biotech USA vyrába najkvalitnejšie doplnky, ktoré podliehajú prísnym kontrolám. Navyše, za priaznivú cenu.

V tomto výrobku sa guarana naviac spojila s vápnikom, čo dodá istotu a kvalitu tvojim kostiam. V rámci dennej dávky (2 kapsuly) do seba dáš 1000 mg extraktu zo semien guarany (10 % kofeínu) a 200 mg vápniku.

Guarana od firmy Biotech USA

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO