loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Čo berú manažéri na raňajky?

Čo berú manažéri na raňajky?

Doplnky výživy

13.12.2016

Prečítané: 11077x

Dnes ti prezradíme, čo berú vrcholoví manažéri, riaditelia spoločností a iné na psychiku a rozmýšľanie náročné pozície.

Určené pre: manažéri, copywriteri, internetoví marketéri, programátori

Je 5:00 ráno. Zvoní ti budík a ty sa maximálne premáhaš vstať. Najradšej by si sa na všetko vykašľal a spal veselo ďalej. Ale ty nemôžeš, máš vlastnú firmu a potrebuješ zarábať. Alebo máš pod sebou xyz ľudí, ktorí čakajú na inštrukcie a tvoje vedenie.

Za 5:00 si v princípe môžeš dosadiť akúkoľvek hodnotu. Väčšina ľudí sa pri rannom vstávaní necíti sviežo, ale sú rozbití. Dokonca, ak spíš aj dlhšie t. j. 8-12 hodín, aj tak sa môžeš cítiť unavený.

Ako zmierniť následky rannej únavy?

Ráno, zobudíš sa a dáš si kávičku, čajíček prípadne aj cigaretku. Kofeín a cukor ťa troška nakopne. Poznávaš to? Čítaj ďalej a dozvieš sa, že sa to dá aj inak.

  1. Telefón pred spaním odlož na druhý koniec izby. Pokojne si daj nejakú motivačnú hudbu na budík, typu Eye Of The Tiger z Rockyho. Ak chceš byť inovatívnejší, skús aplikáciu  Rock Clock . Áno, je to od Dwighta Rocka. Ten ťa nabudí!
  2. Nechaj si telefón blízko seba a nainštaluj si appku Sleep as Android. Aktívne vie monitorovať fázy tvoju spánku. Jemné prebudenie v tej správnej chvíli ti spríjemní každé ráno. Stačí si nastaviť interval, v ktorom chceš vstať. Ak spíš rád so svojím Androidom na blízku, je to pre teba ideálna voľba :-).
  3. Blízko postele si nechaj vodu. Tá tvoje zmysly po vypití jedného pohára preberie. Ak chceš navyše schudnúť a trošku detoxikovať telo, odporúčam vodu aj s citrónom. Je to celkom pecka. Daj ale pozor, aby si to nemiešal s nejakým spaľovačom, lebo ti môže prísť zle. Maj vodu ideálne vo fľaši, nech všetko neobleješ, zvlášť telefón.

Čím začať po prebudení?

U mňa sú ako prvý suplement na naštartovanie tekuté aminokyseliny. Najlepšia pecka bez ktorej už nemôžem žiť sú Amino Liquid 9500 od All Stars. Majú príchuť pomaranča aj ríbezle. Sú najlepšie zo všetkých, ktoré som za posledných 7 rokov vyskúšal. Začni pomarančom. Osobne mi teraz chutí o niečo viac ríbezľa. Ešte lepšie ma nabudí.

S čím nemám najlepšiu skúsenosť sú instantné aminokyseliny od Extrifit. Vyskúšal som pomaranč aj jablko. Pri obidvoch aminokyselinách mám po 1-2 hodinách bolesti hlavy. Za normálnych okolností by som povedal, že možno to bola len moja skúsenosť. Avšak vo firme sa stalo nevoľno ešte aj ďalším 2 kolegom. Takže za mňa instantné Extrifit aminokyseliny už ani za svet.

Naopak, keď sa bavíme o tabletkových aminokyselinách tie od Extrifituperfektné. Konkrétne myslím BCAA 1800 – Extrifit. Vysoký podiel bielkoviny, 0 cukrov, 0 tukov a ešte stále sa dobre prehĺtajú. Trošku však púšťajú.

To znamená, nezabudni si umyť prsty. Inak budeš mať oblek či košeľu od bieleho prášku. Vyhneš sa tak podozrivým pohľadom kolegov, či podozreniam, že si špinavý od práškového cukru :-). Ak ťa čaká obchodné stretnutie s klientom dupľom pozor.

Okrem Extrifitu odporúčam Weider. Konkrétne tieto aminokyseliny:  Amino Essential – Weider .

Chceš na sebe šetriť? Potom skús  aminokyseliny BCAA Extreme Pure od Aminostaru. Dajú sa kúpiť v akcii 1+1.

Neodporúčam ti Nutrend aminokyseliny. Garantujem ti, že vždy máš špinavé ruky. Neskutočne púšťajú. Pred polrokom na pracovnej ceste som bol “nútený” kúpiť si v miestnom obchode s výživou aminokyseliny. Ja šikovníček som si nechal doma dávkovač.

Tak som sa pýtal predavača, čo mi odporúča? On mi vraví, že Nutrend. Ja, sa pýtam, že prečo? On stroho odpovedá: slovenské, veľký počet aminokyselín a pod. Pýtam sa ho, či má Extrifit či Weider? On mi na to, že nie je Weider ako Weider. To bola odpoveď za 1 milión eur! Weider bude stále len Weider. Aj keď v Amerike je troška ďalej. Ukecal ma na Nutrend.

Aké mám z toho ponaučenie? Plánujem dopredu. V eshope protein.sk mám pekne nastavené wishlisty, aby som mal prehľad o svojich obľúbených produktoch. Rovnako objednávam vždy vo veľkom. Vieš čo je najlepšie k aminokyseline? No predsa ďalšia aminokyselina! Vždy kúp 2. Lepšia cena, dostaneš darčeky a vzorky. Milujem zato protein.

balíček plný dobrôt od www.protein.sk

Tip: Ak si nakúpiš v eshope, vždy dostaneš na výber parádny darček ako vzorky zdarma. Pri kúpe viacerých produktov, dostaneš dokonca krabičku na vitamíny, či rovno super šejker.

Ako sa vysporiadať s rannou únavou?

Výborný typ je ranná rozcvička. Cvičím v rámci možností každé ráno. Je to ťažké, ale dá sa to. Po cvičení vždy nasleduje sprcha. Odporúčam ti sprchový gél od AXE Anti Hangover, tzv. po opici. Taký krikľavo zelený s magnéziom. Telo sa ešte rýchlejšie naštartuje.

Rýchle raňajky

Áno, mal by si si dať raňajky. Ideálne vajíčka, alebo si skús obľúbené recepty na proteínové palacinky. Mňam. Ale vieš čo? Rovno si ich kúp Protein Gusto Palacinky od Biotech USA. Sú jedným slovom fantastické.

Ideálne, ak si k nim dáš čerstvé jahody alebo maliny. Spraviť si vajíčka alebo tie gusto palacinky trvá cca 8-10 minút. Ak to je však u teba ráno kritické a nestíhaš, daj si aspoň proteínový nápoj. Lepšie je, ale určite niečo zjesť.

Subjektívne najlepší proteínový nápoj, aký som kedy mal je od Best Nutrition. Mal som čokoládový, vanilkový, banánový a jahodový. Najlepší je podľa mňa jednoznačne čokoládový. Gold Standard Whey sa niekoľko krát umiestnil ako najlepší proteín v svetových rebríčkoch.

Sprav mi prosím ťa láskavosť. Zober do ruky svoj proteín a prečítaj si čo je vzadu napísané. Dozvieš sa veľmi múdru vetu. Nie je to náhrada stravy! Prosím ťa, zapíš si to za uši.

Gold Standard - rokmi a skúsenosťami overený proteín

Mne to trvalo pár rokov uvedomiť si, že keď budem len na proteínových drinkoch, tak to nie žiadna výhra. Pokojne pi proteínové drinky ako ja, ale jedz normálnu stravu. Ja často beriem šejker aj na porady, či stretnutie s klientom. Každý je vždy zvedavý, čo to pijem. Máme sa o čom rozprávať a biznis ide lepšie.

BCAA GT od firmy Extrifit

Na rýchle doplnenie proteínov tiež používam BCAA GT+ od Extrifit.

Ako sa vyhnúť chorobám?

Po výdatných raňajkách si dávam vitamínovú bombu: Vitamín A+D, Multivitamín, Vápnik + Horčík + Zinok, Vitamín C Celaskon. Používam vitamíny od Johnson. Nie sú to brutálne kone, takže prehltneš to ráno ľahko a dobre sa vstrebávajú. Vitamíny A+D sú výborne na tvoj zrak a pokožku, hlavne teraz v zime.

V prípade, že chceš to najlepšie, tak sú 2 možnosti: Animal pack alebo Arnold Iron Pack. Osobne v poslednej dobre preferujem Arnolda. O niečom menej tabletiek a výborne výsledky. Začni brať každý deň vitamín a jedz ovocie.

Ak to zopakuješ cca 22x krát, spraví sa ti z toho zvyk. Podotknem dobrý zvyk. Budeš na sebe pozorovať, že tvoja nálada, energia či entuziazmus stúpne.

Na otázku: Oplatí sa mi brať drahé vitamíny? Je odpoveď: To vážne chceš šetriť na sebe a svojom zdraví? Ja viem na hlúpu otázku detinská odpoveď. Avšak, ak chceš čisto ekonomický a sociálny pohľad, tak áno. Za každý deň, ktorý nebudem v práci a budem trpieť horúčkou, bolesťami hlavy/žalúdka, sa mi to vráti.

Vitamíny ti pomôžu nakopnúť imunitu a ochrániť ťa pred chorobami

Môžem si zaklopať, že aj vďaka vitamínom som posledné 3 roky nemal žiadnu chrípku, horúčku a pod. Priemerne je človek 2-3x krát chorý za rok. Ak máš byť kvôli tomu PN na 3-4 dni či nebodaj týždeň a to 2-3x ročne, matematika je jasná. To si zaneprázdnený šéf ako ty predsa nemôže dovoliť!

Autor: Ing. Miroslav Reiter • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Čo je to vlastne proteín?

Čo je to vlastne proteín?

Ak chcete budovať svaly alebo vyrysovať svalstvo, bez proteínov sa jednoducho nezaobídete. Bielkoviny sú základnou stavebnou jednotkou bunky. Podľa individuálnych genetických dispozícii a finančnej situácie si musíte určiť, čo bude pre vás najideálnejšie a podľa toho sa rozhodnúť, ktorý konkrétny proteín si zadovážite. Éra sušených vaječných bielkov je za nami a k dispozícii už máme kvalitné, lahodné a cenovo dostupné proteínové koncentráty.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO