loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Porazila anorexiu a vyformovala si krásnu postavu

Porazila anorexiu a vyformovala si krásnu postavu

Zdravie a krása

08.06.2017

Prečítané: 12937x

Posilňovanie a s ním spojená celková premena vizuálu tela je výbornou studnicou motivačných príbehov. Existujú stovky príbehov o tom, ako sa zo škaredého obézneho káčatka stala krásna vyšportovaná labuť. Tento príbeh je ale iný. Nebude o chudnutí desiatok kilogramov tuku, ale naopak o priberaní.

Čo je anorexia a prečo je taká nebezpečná?

Anorexia je vážna psychická porucha. Človek s týmto ochorením má skreslené vnímanie svojho tela. Na začiatku sa mu začne protiviť svoj výzor a začne s drastickým chudnutím. Toto chudnutie pokračuje ďaleko za hranicu bežnej diéty. Postupne sa telo zbavuje nielen tuku, ale aj svalov.

Tento človek to nevidí, stále žije v predstave, že musí viac a viac chudnúť. To má za následok to, že telo chradne, nemá dostatok kalórií, vitamínov a minerálov a začnú vypadávať vlasy, zhoršuje sa stav pokožky a u žien zmizne menštruačný cyklus.

Presne toto ochorenie postihlo aj mladú Francúzku Sophie. Počas štúdia nemala dostatok času na cvičenie a zdravú stravu a to sa odzrkadlilo na jej váhe. Síce pribrala menej ako osem kíl, čo nie je taká tragédia, veľmi jej to vadilo a chcela to riešiť. Nastavila si extrémnu diétu, kedy prijímala len 300 kalórií denne! Pre lepšiu predstavu, koľko je 300 kalórií na množstvo jedla – sú to necelé 4 vajcia alebo niečo viac ako jedna Horalka. Vieš si predstaviť, že by ti stačila jedna Horalka na celý deň? Asi nie.

Sophie po zmene jedálnička

Jej túžba schudnúť sa zmenila na šialenstvo. Celý deň myslela len na kalórie a všetko prispôsobovala tomu, aby chudla. Nikam nechodila, stále bola len vo svojej izbe a myslela na to, ako sa dá schudnúť viac a viac. Trávila hodiny na internete, kde vyhľadávala nové články o chudnutí. Zaužívala si pravidlo, že ráno najprv dve hodiny cvičila, aby spálila dosť kalórií, aby si „zaslúžila“ raňajky. V neskorších fázach dokonca po cvičení ani nejedla, aby neprijala kalórie, ktoré cvičením spálila.

Celé toto šialenstvo vyvrcholilo oslabnutím imunity a tela celkovo. To začalo rýchlo chradnúť. V najhoršej fáze svojej anorexie vážila Sophiepribližne 29 kíl. Trpela problémami z pečeňou, začali sa ukazovať príznaky osteoporózy, zožltla jej pokožka a rýchlo jej vypadávali vlasy.

Sophie sa vrátila do fitka

V tom momente si uvedomila že ak bude v tomto pokračovať, môže zomrieť. Nedokázala sa už ani o seba postarať, jej telo nemalo energiu. Jej rodina jej musela pomáhať aj s úplne bežnými vecami ako je upratovanie či nákupy.

Sophie teda kompletne prekopala svoj jedálniček, pridala najmä bielkoviny a váha sa začala meniť. Postupne pribrala naspäť viac ako 30 kíl. Zo začiatku sa tak hanbila za svoje telo, že chodievala do fitka až po polnoci, keď tam už skoro nikto nebol.

Dnes je Sophie motiváciou pre iné ženy

Ako vyzerá Sophie dnes?

Ako vidíš na fotkách, jej telo vyzerá oveľa lepšie ako na začiatku. Pribratie svalovej a tukovej hmoty jej len a len prospelo. Dnes jej príbeh slúži ako motivácia a pomoc pre tie ženy, ktoré sa dostanú do rovnakých problémov, aké prežívala aj ona a ukazuje im cestu, ako sa dostať späť na správnu koľaj.

Autor: Ing. Matúš Mráz • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Rich Froning Jr.: keď sa crossfit stane tvojím životom

Rich Froning Jr.: keď sa crossfit stane tvojím životom

Nezáleží na tom, či crossfit cvičíš alebo nie. Určite ho však poznáš a aspoň trochu vieš, o čo v ňom ide. Dnes si niečo povieme o najlepšom crossfiťákovi na svete, cenami ovenčenom Richardovi Froningovi. Pretože ak niekto vie o crossfite naozaj všetko, je to práve on.

Chutný kakaovo-tvarohový dezert

Chutný kakaovo-tvarohový dezert

Ak sa pozrieme na pečenie kúsok do minulosti, nie tak dávnej, určite si aj ty predstavíš veterník, krémeš, či punčový rez. Tieto kalorické bomby síce vyzerali pekne, ale okrem haldy zbytočného cukru a tuku tvojmu telu veľa pozitívneho nepriniesli. Moderné pečenie prináša oku lahodiace dezerty z kvalitných surovín.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO