loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Pomôže ti obalenie brucha do fólie s vyrysovaním?

Pomôže ti obalenie brucha do fólie s vyrysovaním?

Iné

01.10.2018

Prečítané: 6182x

V dnešnom článku sa pozrieme na to, či obaľovanie brucha do potravinovej fólie či dokonca obaľovanie celého tela do zábalov pomáha v chudnutí tuku a redukcii celulitídy.

Isto si sa už stretol na internete s tým, že si ľudia obaľujú niektoré telesné partie do potravinovej fólie. V niektorých videách nájdeš dokonca aj obaľovanie brucha vreckom do koša. Ľudia, ktorí vykonávajú túto procedúru si väčšinou na partiu, ktorú budú obaľovať natrú špeciálny krém alebo gél, ktorý by mal zintenzívniť potenie a spaľovanie tuku.

Niektoré prípravky by mali naviac aj potláčať celulitídu. Po natretí krému zoberú potravinovú fóliu, obmotajú ju okolo brucha či nôh a idú cvičiť. Po odcvičení dajú fóliu dole a ak si odmerali pás pred cvičením a po cvičení, zistia, že sa pás zúžil o niekoľko centimetrov. Objavili špeciálnu metódu, vďaka ktorej už nebudeme musieť držať diétu, obmedzovať sa v strave a aj tak dosiahneme štíhlu a vyrysovanú postavu?

Aká je pravda?

Ak máš aspoň základný prehľad o tom, ako funguje ľudské telo, pravdepodobne sa teraz usmievaš a vieš, že celé obaľovanie potravinovou fóliou je úplný nezmysel. Ak by fungovalo toto obaľovanie, tak sauna by bola pred letom mega hitom pre všetkých a ľudia by v nej chudli. Len by si sa natiahol do sauny, hodinu by si si v nej poležal a tuk by bol preč. Áno, po saunovaní budeš mať o niekoľko kilogramov menej a ubudnú ti centimetre z brucha, stehien či zadku, ale jediné, čo z tela odišlo bola voda a nie tuk.

To isté platí aj pre tieto zábaly. Dáš vďaka nim zopár centimetrov z týchto partií dole, ale je to len dočasný stav, kým telo naspäť naviaže vodu. Tento postup sa môže hodiť pred fotením, kedy chceš vyzerať niekoľko hodín čo najlepšie, ale z dlhodobého hľadiska ti nijako nepomôže. Naopak, táto procedúra so sebou prináša viacero rizík.

Aké sú riziká?

Pri veľmi intenzívnom potení môže dôjsť k dehydratácii. Pot neschne, ale ostáva na tele a hrozí vysoké riziko prehriatia organizmu. Zvyšovanie teploty tela je tiež spojené s redukciou prietoku krvi, čo spôsobuje horšiu okysličenosť buniek. Ďalším problémom môžu byť aj kožné problémy na miestach, kde je pokožka obalená v plaste a nedýcha.

Ďalším z možných následkov obaľovania sa do fólie môže byť aj celková slabosť a závrate. Pri dlhých a pravidelných zábaloch celého tela môže nastať taká silná dehydratácia, že dôjde k hypovolemickému šoku, čo je život ohrozujúci stav.

Okrem chudnutia ako bonus detoxikácia

Slovo detoxikácia dáva obaľovaniu tela (či už lokálnemu na bruchu alebo na celom tele) posledný klinec do rakvy. Žiadny krém ani gél ti nepomôže s detoxikáciou ani s chudnutím tukov. Detoxikácia nie je stav, ktorý si vieš privodiť tým, že na seba niečo natrieš a zabalíš do fólie. Detoxikácia organizmu prebieha neustále a prirodzene. Starajú sa o ňu viaceré orgány, ako napr. pečeň, obličky, pľúca či koža je to pre telo úplne prirodzený proces. Odpadové látky, ktoré sú pre telo nežiaduce sa vylučujú potnými žľazami alebo v moči. Preto nie je potrebné skúšať tieto detoxikačno-zábalové programy. Jediné, čo vyčistia je tvoja peňaženka a nie tvoje telo.

Žiadny krém ani gél ti nepomôže s detoxikáciou ani s chudnutím tukov.

Dokedy budú vznikať takéto „prevratné a zaručené procedúry“?

Pravdepodobne tu budú vždy. Je to dané tým, že mnohí ľudia nie sú ochotní vyjsť zo svojej komfortnej zóny a namiesto pravidelného tréningu a rozumne nastaveného jedálnička hľadajú skratky. Je jednoduchšie obaliť si brucho fóliou ako povedať vysoko kalorickej strave NIE. Ale tak to nikdy nefungovalo, nefunguje a ani nikdy fungovať nebude.

Niektorí sú dokonca tak leniví, že namiesto cvičenia si len obalia brucho do fólie a zabalia sa do deky aby sa začali potiť, prípadne si k bruchu dajú teplý termofor, aby urýchlil „chudnutie“. Treba si zapamätať to, že ak je vo svete fitness niečo príliš jednoduché, rýchle a nemusíš pri tom vyjsť zo svojej komfortnej zóny, pravdepodobne to nebude fungovať.

Lokálne chudnutie

Ak chceš schudnúť z brucha alebo z nôh, musíš začať chudnúť celkovo. Lokálne chudnutie nie je možné. Cvičením stoviek opakovaní na brucho neschudneš z brucha. Telo si nevie povedať, že bude chudnúť len z brucha alebo len z nôh. To, že na niektorých partiách máš viac tuku ako na iných je úplne normálne a súvisí s hormónmi a s genetikou.

U mužov sa tuk najviac drží na bruchu a u žien najmä na zadku a bokoch. Ak chceš schudnúť z brucha, nastav si jedálniček tak, aby si bol v kalorickom deficite a cvič aspoň trikrát týždenne. Postupne, ako budeš chudnúť zo všetkých partií, bude miznúť aj tuk na bruchu.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: www.pixabay.com • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Ideálny tréning so spaľovačom tukov. Ako by mal vyzerať?

Ideálny tréning so spaľovačom tukov. Ako by mal vyzerať?

Spaľovače tuku pozná asi každý. Patria medzi základné doplnky výživy a venovali sme sa im už aj v predošlých článkoch. Isto teda vieš, že existujú dve základné skupiny spaľovačov. Prvá skupina je tá, ktorá má za úlohu aktívne pomôcť k väčšiemu spaľovaniu tuku (napr. termogénne spaľovače). Do druhej skupiny patria spaľovače so stimulačným účinkom. Tie podporujú chudnutie nepriamo vďaka tomu, že ťa nabudia k väčším a dlhším výkonom, čo pozitívne ovplyvní výdaj energie počas tréningu a tým aj spaľovanie tuku.

Chodíš ako káčer? Vyrovnaj sa!

Chodíš ako káčer? Vyrovnaj sa!

Nesprávne držanie tela je tak bežné, že si to nikto bez predošlého upozornenia ani neuvedomuje. A pritom väčšina ľudí ma problémy so zlým držaním tela, zaguľatenými ramenami, lordózou, kyfózou, skoliózou, padnutou klenbou chodidla či inými poruchami. U cvičiacich ľudí sa veľmi často prejavuje porucha, vďaka ktorej máte pocit, že chodíte ako káčer. Čo to znamená a ako túto poruchu spoznáte? Najzákladnejšími znakmi je pri pohľade zboku vypučené brucho a vypučený zadok. To spôsobuje to, že oblasť panvy máš v tvare písmena S.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO