loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Nekvalitné šejkre? Radšej ich rovno vyhoď

Nekvalitné šejkre? Radšej ich rovno vyhoď

Iné

17.04.2017

Prečítané: 11230x

Ak najbližšie budeš niekoho počuť ako sa sťažuje na súčasnú dobu a o tej minulej rozpráva s láskou, vyveď ho z omylu napríklad aj týmto článkom. Ešte relatívne nedávno sa totiž vyrábali plastové nádoby z nebezpečných a toxických plastov. Tie, aj keď ťa v sekunde nezrania, z dlhodobého hľadiska môžu mať naozaj negatívne účinky. Aké? Čítaj ďalej.

Nekvalitný plast púšťa toxické látky

Asi si už niekedy počul, že základnou surovinou na výrobu plastov je ropa. Lenže zo samotnej ropy by toho výrobcovia veľa nevyprodukovali. Aby mohol mať výrobok požadovanú veľkosť, farbu, tvar a doplnky, do plastov sa pridávajú rôzne ďalšie látky. A práve medzi týmito látkami sa nachádzajú aj tie, ktoré označujeme ako toxické.

Niektoré plasty obsahujú napr. rôzne ťažké kovy, prípadne ftaláty. Niektoré z týchto látok sa pritom relatívne ľahko rozpúšťajú aj vo vode a v tukoch. To znamená, že aj v tvojom šejkri. Ďalšou obľúbenou látkou, ktorá sa môže nachádzať v nekontrolovaných plastových nádobách, je bisfenol (BPA). Ten priamo ovplyvňuje tvoju nervovú sústavu.

Neznačkové šejkre môžu byť pohromou

Bisfenol v tvojom tele pôsobí ako ženský hormón estrogén. A to ti už samé o sebe napovie, že to nie je dobré. Má na svedomí taktiež zníženie koncentrácie spermií a teda sťažuje možnosť, že sa staneš otcom.

Bisfenolu v šejkrových fľaškách sa teda jednoznačne a za každú cenu vyhni. Taktiež nehľadaj šejkre, kde nie je napísané „vyrobené z netoxických plastov“. Aj keď nekvalitné šejkre môžu zaujať zväčša nižšou cenou, nenechaj sa ňou zlákať – nestojí to za to, pretože zdravie máme iba jedno.

Kupuj si iba overené a značkové šejkre

Nadviažeme na slová zo začiatku článku, a síce na dnešnú dobu. Vďaka pokročilému a neustále zdokonaľujúcemu sa priemyslu máme k dispozícii aj moderné šejkre vyrobené z bezpečných plastov. Ani overené a certifikované varianty nemusia byť drahé. Pozri si napr. šejker #ProteinTeam, ktorý ponúka fantastický pomer cena/kvalita.

šejker protein.sk

Svoj nový a zaručene nezávadný šejker, navyše v módnom prevedení, si tu nájdu aj ženy. Iba s kvalitným šejkrom dosiahneš želaný efekt a vyhneš sa potenciálnym zdravotným problémom. Zároveň ale v žiadnom prípade nezabúdaj na správnu údržbu šejkra. Iba tak si ho udržíš svieži a čistý po dlhú dobu.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Šejkre a športové fľaše pre všetkých alebo ako si vybrať ten svoj

Šejkre a športové fľaše pre všetkých alebo ako si vybrať ten svoj

Správny šejker je naozaj dôležitým doplnkom každého športovca. Aj tu však platí, že pre každého sa hodí trošku iný. Niekto preferuje so sitkom, druhý bez, ďalšia má rada konkrétny uzáver, ostatní zas komory na rôzne prášky... Je toho naozaj veľa. V prvej časti článku si si mohol pozrieť prvé tri šejkre z našej ponuky. Poď sa spolu s nami pozrieť na časť druhú!

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO