Ak najbližšie budeš niekoho počuť ako sa sťažuje na súčasnú dobu a o tej minulej rozpráva s láskou, vyveď ho z omylu napríklad aj týmto článkom. Ešte relatívne nedávno sa totiž vyrábali plastové nádoby z nebezpečných a toxických plastov. Tie, aj keď ťa v sekunde nezrania, z dlhodobého hľadiska môžu mať naozaj negatívne účinky. Aké? Čítaj ďalej.

Nekvalitný plast púšťa toxické látky

Asi si už niekedy počul, že základnou surovinou na výrobu plastov je ropa. Lenže zo samotnej ropy by toho výrobcovia veľa nevyprodukovali. Aby mohol mať výrobok požadovanú veľkosť, farbu, tvar a doplnky, do plastov sa pridávajú rôzne ďalšie látky. A práve medzi týmito látkami sa nachádzajú aj tie, ktoré označujeme ako toxické.

Niektoré plasty obsahujú napr. rôzne ťažké kovy, prípadne ftaláty. Niektoré z týchto látok sa pritom relatívne ľahko rozpúšťajú aj vo vode a v tukoch. To znamená, že aj v tvojom šejkri. Ďalšou obľúbenou látkou, ktorá sa môže nachádzať v nekontrolovaných plastových nádobách, je bisfenol (BPA). Ten priamo ovplyvňuje tvoju nervovú sústavu.

Neznačkové šejkre môžu byť pohromou

Bisfenol v tvojom tele pôsobí ako ženský hormón estrogén. A to ti už samé o sebe napovie, že to nie je dobré. Má na svedomí taktiež zníženie koncentrácie spermií a teda sťažuje možnosť, že sa staneš otcom.

Bisfenolu v šejkrových fľaškách sa teda jednoznačne a za každú cenu vyhni. Taktiež nehľadaj šejkre, kde nie je napísané „vyrobené z netoxických plastov“. Aj keď nekvalitné šejkre môžu zaujať zväčša nižšou cenou, nenechaj sa ňou zlákať – nestojí to za to, pretože zdravie máme iba jedno.

Kupuj si iba overené a značkové šejkre

Nadviažeme na slová zo začiatku článku, a síce na dnešnú dobu. Vďaka pokročilému a neustále zdokonaľujúcemu sa priemyslu máme k dispozícii aj moderné šejkre vyrobené z bezpečných plastov. Ani overené a certifikované varianty nemusia byť drahé. Pozri si napr. šejker #ProteinTeam, ktorý ponúka fantastický pomer cena/kvalita.

šejker protein.sk

Svoj nový a zaručene nezávadný šejker, navyše v módnom prevedení, si tu nájdu aj ženy. Iba s kvalitným šejkrom dosiahneš želaný efekt a vyhneš sa potenciálnym zdravotným problémom. Zároveň ale v žiadnom prípade nezabúdaj na správnu údržbu šejkra. Iba tak si ho udržíš svieži a čistý po dlhú dobu.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk