loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Nedostatočná koncentrácia? Skús tyrozín

Nedostatočná koncentrácia? Skús tyrozín

Doplnky výživy

13.08.2017

Prečítané: 6811x

V našich článkoch sa väčšinou venujeme najmä doplnkom výživy, ktoré ti pomôžu nabrať svaly, zhodiť tuk alebo dosiahnuť požadované výsledky v posilke. Dnes to bude trochu iné – hoci aj tyrozín je vhodný pre atlétov a športovcov, jeho benefity využijú aj nešportovci. Ako množstvo doplnkov výživy, aj tyrozín mal pôvodne iný medicínsky účel.

Tyrozín slúžil na liečbu poruchy pozornosti

Okrem toho však tyrozín liečil aj rôzne formy depresie, prípadne jetlag, ktorý je častým výsledkom dlhých letov. Po mnohých rokoch, kedy sa používal na tieto účely, po ňom začali siahať športovci. Zistili, že pri užívaní tyrozínu sú schopní z rovnakého úsilia získať viac svalovej hmoty. Toto sa rýchlo rozšírilo a tyrozín sa stal obľúbeným doplnkom výživy.

Jeho užívaním sa rýchlejšie zvyšuje nielen naberanie svalovej hmoty, ale získavaš aj viac sily. Zároveň svaly viac vydržia. Ide pritom o neesenciálnu aminokyselinu, ktorú si telo vie vyrobiť aj samé. Lenže, čím viac jej máš, tým lepšie výsledky môžeš dosiahnuť.

Chceš sa viac koncentrovať? Stav na tyrozín

Tyrozín zlepšuje aj celkovú koncentráciu. Kto pravidelne posilňuje vie, že koncentrácia je pri športe veľmi dôležitá. Je podstatné sa nastaviť na výsledky, na to, čo chceš dosiahnuť. Človek sa totiž ľahko vyruší a v mysli sa mu vynára čokoľvek, len nie cvičenie. Tyrozín proti tomuto pomáha úspešne bojovať. Tyrozín využijú aj nešportovci – pomôže totiž aj pri učení.

Hoci sú veľmi obľúbené aj ďalšie doplnky výživy určené na koncentráciu (ako napr. Nootropil), tyrozín je telu vlastný a preto je jeho použitie vhodnejšie.

Dá sa tyrozín použiť aj na chudnutie?

Áno, dá! Doplnok výživy tyrozín stimuluje dopamín, norepinefrín a epinefrín. Vďaka tomu dokáže znížiť chuť do jedla, zvýšiť účinok spánku a tiež spaľovanie tukov. Vďaka nemu tak nemusíš iba vo zvýšenej miere naberať svalovú hmotu, ale v takej miere sa aj zbavovať tukov z tvojho tela.

Tyrozín zlepšuje aj náladu

Zobúdzaš sa namrzený a smutný? Daj si Tyrozín. Máš blbý deň? Daj si tyrozín. Nechceme tým povedať, že tyrozín je všeliek, ale je schopnou pomôckou v boji proti zlej nálade. Znižuje aj stres, ktorý vďaka nemu budeš lepšie zvládať.

Z akých zdrojov potravy sa získava tyrozín?

Medzi typické potraviny, z ktorých dokáže tvoje telo získať tyrozín, patria ryby, sója, mliečne produkty, vajcia, hydina, mandle, sezamové jadrá, tekvicové jadierka, a iné.

Ak máš s tyrozínom skúsenosti, podeľ sa s nami o ne do komentárov.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

V akej situácii ti dokáže pomôcť dextróza?

V akej situácii ti dokáže pomôcť dextróza?

O dextróze si už určite počul. Jej prezývkou je aj glukóza a má naozaj, ale že naozaj vysoký GI (glykemický index). Ľahko sa vstrebáva a je to jednoduchý sacharid, ide teda o rýchlo využiteľnú energiu. Používa sa nielen medzi milovníkmi sladkého, ale obľubujú ju aj športovci. Krátkodobo ňou zvýšiš hladinu inzulínu a svaly tak získajú stratenú energiu.

Kulturisti zlatej éry – Serge Nubret #3

Kulturisti zlatej éry – Serge Nubret #3

Serge Nubret sa narodil vo Francúzsku do relatívne bohatej rodiny. Jeho otec bol účtovník, vlastnil pomerne veľkú firmu a chcel, aby Serge pokračoval v rozbehnutom podniku. Jeho to ale viac ako ku knihám ťahalo k posilňovni. Už počas puberty si začal všímať, že sa odlišuje od svojich rovesníkov. Nevedel ani ako cvičiť a ani ako sa správne stravovať a aj bez týchto informácií sa extrémne zlepšoval.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO