loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Liek na respiračné ochorenia u zvierat. Minulosť a využitie Clenbuterolu

Liek na respiračné ochorenia u zvierat. Minulosť a využitie Clenbuterolu

Iné

09.05.2018

Prečítané: 2965x

Clenbuterol je látka používaná vo fitness komunite na podporu spaľovania tuku. Napriek tomu, že má vedľajšie účinky a je nelegálna je aj veľmi obľúbená a rozšírená. Aj u nás na webe sú články venujúce sa účinkom tejto látky a tiež vedľajším účinkom, ktoré sa pri užívaní prejavujú. Ako už možno vieš, látky, ktoré sú zneužívané na podporu rastu svalov či spaľovanie tukov sú liečivá, ktoré boli vytvorené za úplne iným účelom. Odkiaľ sa teda zobral clenbuterol a na čo sa využíva?

História clenbuterolu

Clenbuterol je látka, ktorá je známa už viac ako 50 rokov a často sa označuje skratkou „clen“. Používa sa na liečenie astmy a v minulosti sa používal pri liečbe koní, ktoré počas pretekov vdýchli špinu, ktorú pred nimi vyhodili do vzduchu ostatné kone a tým upchali ich dýchacie cesty a spôsobovali zápaly. Dokonca sa na koňoch spravilo veľa štúdií a pozorovaní a dokázalo sa napríklad to, že prvý týždeň im clenbuterol pomáhal v lepšom dýchaní, ale po dvoch týždňoch sa tento efekt naopak otočil a spôsoboval im problémy. Časom došlo ku zákazu užívania clenbuterolu u dostihových koní.

Niekedy sa clenbuterol používal aj na zlepšenie kvality hovädzieho mäsa. U zvierat má clenbuterol okrem tuk spaľujúcich účinkov aj účinky anabolické. Vďaka tomu mali zvieratá na sebe viac kvalitného mäsa a menej tuku, čo zvyšovalo ich cenu na trhu. Toto je dnes už taktiež zakázané, nakoľko metabolit tejto látky ostával v tele zvierat aj po smrti a spôsoboval otravu jedlom.

Clenbuterol má svoje korene v medicíne pri liečbe dýchacích ciest.

Prečo je medzi kulturistami taký obľúbený?

Clenbuterol je rozšírený kvôli jeho pozitívnym účinkom na spaľovanie tuku. Nesiahajú po ňom len profesionálni kulturisti, ale aj bežní cvičenci a dokonca aj ľudia, ktorí sa športu vôbec nevenujú a nemajú nastavený redukčný jedálniček. Jediné čo ich zaujíma je to, aby si dali zázračnú pilulku, ktorá bude chudnúť za nich. Samozrejme, tak jednoducho to nefunguje.

Clenbuterol sa viaže na beta-2-adrenergné receptory. Tie sa nachádzajú aj v tukových bunkách, kde aktivujú enzým lipázy, ktorý rozkladá tuk na voľné mastné kyseliny. Tie sa potom odpoja od tukovej bunky a telo ich využíva ako zdroj energie. Vďaka tomu dochádza k úbytku telesného tuku. Okrem toho u mnohých ľudí spôsobuje pokles apetítu, čo má taktiež nepriamy vplyv na chudnutie.

Ak ti bude niekto hovoriť, že sa oplatí užívať clenbuterol pre jeho anabolické účinky, má aj nemá pravdu. Prečo? Anabolické účinky síce boli na zvieratách dokázané, ale na to, aby sa prejavili aj u človeka by si musel užívať tak veľké dávky tejto látky, že by ťa to už pravdepodobne zabilo.

Clenbuterol má silné nežiaduce účinky.

Vedľajšie účinky clenbuterolu

Clenbuterol zvyšuje tepovú frekvenciu a stimuluje činnosť srdca. S tým je priamo spojená aj zvýšená telesná teplota. Tento vedľajší účinok sa môže a nemusí prejaviť. Síce je zvýšenie mierne, maximálne o 0,5°C, ale aj tento malý teplotný výkyv je citeľný. Spolu s nárastom telesnej teploty je spojené aj trasenie rúk a celkový telesný nepokoj. K tomu sa pridáva často aj nadmerné potenie. Mnohým jeho užívateľom spôsobuje aj silnú nespavosťsvalové kŕče.

Kŕče sú obvyklé najmä vtedy, ak užívateľ clenbuterolu nedopĺňa počas kúry draslík. Clen spôsobuje jeho odbúravanie z tela. Okrem draslíka sa odbúrava aj taurín a preto je vhodné počas celej kúry obe tieto látky dopĺňať buď z prírodných zdrojov alebo priamo zo suplementov.

Legálne náhrady clenbuterolu

Hneď na začiatok treba povedať, že účinky legálnych a nelegálnych látok nie sú rovnaké. Užívanie clenbuterolu ti určite zaručí väčšiu stratu tuku ako užívanie legálnych spaľovačov. Keby to tak nebolo, nikto by neužíval clenbuterol. Táto látka síce nie je zázračná, jej účinky na úbytok tuku sú naozaj silné. Čo je ale tiež silné sú aj jej negatívne vedľajšie účinky na telo. Cieľom každého športovca by malo byť okrem estetickej stránky aj pevné zdravie. Cvičením a zdravou stravou si zlepšuješ šance na dlhý a kvalitný život a plnú mobilitu aj vo vysokom veku. Preto je veľká škoda, ak tieto pozitívne účinky prebiješ tým, že budeš užívať ilegálnu látku, ktorá tvojmu telu dlhodobo škodí.

Ak máš správne nastavený režim, pravidelnú a kvalitnú stravu a ťažký tréning, pridaj spaľovač tuku a uvidíš, že aj s týmto suplementom dosiahneš slušné zlepšenie formy a stratu tuku. Komplexné spaľovače tukov majú viacero látok, ktoré pôsobia priamo na odbúravanie tuku z tela a vďaka ich stimulačnému účinku ti pomôžu odtrénovať ešte tvrdšie ako doteraz. Ak si nevieš vybrať, pozri si komplexný návod na to, ako si vybrať vhodný spaľovač tuku.

Autor: Ing. Matúš Mráz • Foto: www.pixabay.com • Zdroj: www.protein.sk
Spaľovače tuku vo forme prohormónov
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Užívate proviron? Toto sa stane, keď ho vysadíte

Užívate proviron? Toto sa stane, keď ho vysadíte

Proviron, resp. funkčná substancia mesterolón je zakázaná látka (doping), ktorá sa štandardne používa ako v cykle, tak aj v PCT. Patrí medzi najrozšírenejšie látky u ľudí, ktorí užívajú zakázané prípravky na podporu tvorby nových svalových prírastkov či spaľovanie prebytočného tuku.

Clenbuterol sľubuje spaľovanie tukov, nenechaj sa však nalákať!

Clenbuterol sľubuje spaľovanie tukov, nenechaj sa však nalákať!

Ak pravidelne čítaš naše blogy, vieš, že nepodporujeme užívanie nelegálnych látok alebo steroidov. Chceme, aby tvoje svaly a zhodený tuk boli dosiahnuté zdravými cestami, ktorými si zaručene neuškodíš. Clenbuterol však patrí vo väčšine krajín medzi nelegálne látky. Používa sa bodybuildermi na zrýchlenie úbytku tuku vo fáze rysovania, hoci jeho pôvodným poslaním je liečiť problémy s dýchaním, resp. astmu.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO