loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
L-karnitín premení tvoj tuk na energiu

L-karnitín premení tvoj tuk na energiu

Doplnky výživy

01.03.2017

Prečítané: 19919x

L-karnitín zažil veľký boom v 80-tych rokoch minulého storočia. Vtedy sa stal populárnym najmä pre svoje účinky spaľovača tukov. Neskôr sa naňho trochu zanevrelo a bol vytlačený populárnymi spaľovačmi na báze stimulantov. Dnes je opäť v najlepšej forme a v dnešnom článku ti povieme jeho pozitívne účinky.

Zistilo sa, že okrem spaľovania tukov napomáha aj k lepším výkonom v rámci cvičenia. Nestratí sa ani ako pomôcka pre rýchlejšiu regeneráciu svalstva. Čo všetko ti L-karnitín ešte môže ponúknuť?

Čo je L-karnitín?

Často ho zaraďujú do kategórie aminokyselín. To však nie je celkom pravda. Má blízky vzťah k vitamínu B. V tele sa L-karnitín vytvára v pečeni a v obličkách z aminokyselín. Skrýva sa však kdekoľvek v tele. V svaloch (vrátane srdca), v mozgu, ale aj v spermiách. Zo stravy ho telo získava najmä z avokáda, zo sóje, ale najlepším zdrojom je mäso. A čím viac červené, tým lepšie.

Aké sú účinky L-karnitínu?

Ako sme spomenuli v úvode, ide najmä o spoľahlivý spaľovač nadbytočných tukov. Pri cvičení pomáha presúvať tuk tak, aby ho telo spálilo. Najnovšie štúdie sa však zamerali na L-karnitín ako pomôcku pri podávaní športových výkonov. Napr. pri ľahkom bicyklovaní vďaka L-karnitínu môžete spáliť až o 55 % menej svalového glykogénu a o rovnaké percento viac tuku.

Počas veľkej športovej záťaže zase jeho užívanie spôsobí menšiu tvorbu kyseliny mliečnej. Áno, to znamená, že aj svalovica bude výrazne menšia. To stále nie je všetko. Navyše poskytuje aj ďalší benefit. Zvýši prietok krvi putujúcej do svalov, čo znamená, že do nich môže putovať aj oveľa viac želaných živín.

Toto všetko je späté aj s vyššou tvorbou testosterónu. L-karnitín totiž zvyšuje aj množstvo testosterónových receptorov v tele. A čím viac ich v tele máš, tým viac ho v ňom aj prúdi. Je to jednoduché!

L-karnitín je obľúbeným spaľovačom tukov

Posledným zisteným benefitom je, že L-karnitín zvyšuje účinnosť rastového hormónu, ktorý je zodpovedný za rast svalov. To prebieha vďaka zvýšeniu hladiny v ňom obsiahnutých proteínov.

Má L-karnitín negatívne stránky?

Ako u takmer každého doplnku výživy, aj tu sa nájde zopár nežiaducich efektov. Tie sa však môžu, ale aj nemusia prejaviť. Ide najmä o potenciálnu nevoľnosť, vracanie, či hnačku. Tieto efekty sa ale dostavia väčšinou iba po nadmernom užití. To ti nehrozí, ak si na jednotlivé dávky budeš dávať dostatočný pozor.

L-karnitín je ľahko dostupným doplnkom. Jednotlivé žiaduce efekty najlepšie vyskúšaš na vlastnej koži. Za nás vravíme áno, určite ho vyskúšaj. Nezabudni sa potom s nami v komentároch podeliť o skúsenosti.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Najpredávanejší L-karnitín
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

4 cviky pre sexy ploché brucho

4 cviky pre sexy ploché brucho

Možno ťa prekvapí informácia, že tehličky má každý jeden z nás. Pri niekom sú však menej viditeľné, z dôvodu menšej či väčšej vrstvy tuku, ktorá ich zakrýva. Každý má totiž iný metabolizmus. Osvoj si niekoľko jednoduchých cvikov na ich odhalenie :-). Samozrejme, bez správneho stravovacieho plánu toho veľa nedosiahneš. Úspech totiž veľmi závisí práve od potravín, ktoré najčastejšie jedávaš. Aké cviky teda budú pre teba najužitočnejšie?

10 dôvodov, prečo brať L-karnitín

10 dôvodov, prečo brať L-karnitín

Dnes sa dozvieš, aké fantastické účinky má na naše telo zázrak zvaný L-karnitín. Možno sú tvojimi cieľmi chudnutie, nabratie sily či kondície. Nech sú akékoľvek, garantujeme ti, že výsledky sa výrazne zvýšia, ak k doplnkom výživy zaradíš L-karnitín. Poďme sa teda spolu pozrieť na benefity, ktoré jeho pravidelným užívaním získaš.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO