loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Ktoré výživové doplnky konzumovať pri chudnutí

Ktoré výživové doplnky konzumovať pri chudnutí

Doplnky výživy

25.10.2016

Prečítané: 14936x

Chcel by si vedieť, ktoré doplnky výživy na chudnutie budú pre teba najlepšie? Vybrali sme pre teba 7 podstatných výživových doplnkov, ktoré ti výrazne pomôžu schudnúť a detoxikovať.

Úlohou nasledovných výživových doplnkov je zredukovať telesný tuk, zvýšiť hladinu energie či zrýchliť metabolizmus. Nezabudni na pohyb a cvičenie!

Chitosan

Chitosan je cukor, ktorý pochádza z tvrdej škrupiny krabov, homárovkreviet. Niektorí tvrdia, že je super doplnkom na blokovanie absorbovania cholesterolutuku do tela. Vedci však vykonali niekoľko štúdií, ktoré nepreukázali markantný účinok chitosanu na chudnutie. Ak si alergický na mäkkýše neužívaj ho.

Chromium Picolinate

Chróm je minerál, ktorý zvyšuje hladinu inzulínu v tele (hormónu, ktorý je zodpovedný za premenu prijatého jedla do energie). Naše telo ho potrebuje aj na správne uloženie sacharidov, tukov a bielkovín.

Medzi ďalšie účinky chrómu by mali patriť napríklad zníženie apetítu, schopnosť spáliť viac kalóriítukov z tela. Neužívaj chróm, ak máš problémy s obličkami alebo s pečeňou. Viaceré štúdie ukázali, že jeho užívanie môže tieto problémy zhoršiť.

CLA

CLA je populárny doplnok, ktorý obsahuje chemikáliu pochádzajúcu z kyseliny linolovej. Podľa viacerých odborníkov by jej užívanie malo byť dobré na pálenie tukov v tele a na získanie pocitu plnosti.

K dosiahnutiu výsledkov by ti popri zdravom životnom štýle malo stačiť 1,8 – 6,8 g CLA denne. Neužívaj ho, ak trpíš obezitou, pretože môže spôsobovať odolnosť voči inzulínu.

kapsule s výživovým doplnkom pri boji s nadváhou

Extrakt zo zeleného čaju

Extrakt zo zeleného čaju by ti mal pomôcť obmedziť tvoj apetít a zlepšiť schopnosť organizmu spaľovať kalóriezrýchliť metabolizmus. Má ale niektoré vedľajšie účinky, ako je napríklad hnačka, nespavosť a podobne.

Extrakt zo zelenej kávy

Podobne, ako pri extrakte zo zeleného čaju, aj tento zázrak sa ukazuje ako relatívne účinný pri boji s nadbytočnými kilogramami. Zatiaľ neprebehlo tak veľa testov, ktoré by definitívne jeho významné účinky potvrdilo. Má niekoľko vedľajších účinkov, ako bolesť hlavy, nespavosť, nervozita.

Guarová guma

Tento doplnok pochádza zo semien guarovej rastliny. Podobne, ako ostatné prírodné dietetické vlákniny, aj táto pôsobí ako prevencia proti tomu, aby boli tuky vstrebávané do tvojho tela a pomáha ti cítiť sa sýty/a.

zdravý dezert s ovocím

L-Karnitín

Najznámejším zástupcom dnešného výberu doplnkov na chudnutie a spaľovanie tukov je nepochybne L-Karnitín. Jeho účinkom by malo byť zlepšenie budovania svalstva na úkor tuku, ktorý by sa mal lepšie spaľovať. Používajú ho milióny ľudí a podľa medzinárodných hodnotení ide o jeden z najúčinnejších suplementov na chudnutie.

L-Karnitín je jednou z neesenciálnych aminokyselín, ktoré si naše telo vyrába aj samo, ale nezaškodí ho dodať aj viac vo forme doplnku výživy. Každodenné užívanie karnitínu ukázalo zrýchlený metabolizmus a celkovo lepšie výsledky pri chudnutí a cvičení na dennej báze.

Každý z týchto doplnkov ti pomôže v inej miere dosiahnuť vytúžený výsledok. Určite by si mal nasadiť aj ďalšie doplnky, ako je napríklad proteínový prášok. Ten ti zvýši pocit nasýtenia a pri cvičení ti pomôže zväčšiť obsah svalovej hmoty v tvojom tele. Prajeme ti veľa šťastia pri chudnutí! :-)

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Zdroj: Protein.sk
Najpredávanejšie komplexné spaľovače tuku
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Ako podporiť rast svalov pri nízkej váhe?

Ako podporiť rast svalov pri nízkej váhe?

Ak si chudý a túžiš po svalovej hmote a náraste hmotnosti, nie si v tom sám. Na svete existuje mnoho ľudí trpiacich obezitou alebo nadváhou, ktorých jediným (alebo jedným z mála) želaním je, aby schudli aspoň 20 % svojej váhy.

Spaľovače tukov pre ženy. Naozaj pomáhajú?

Spaľovače tukov pre ženy. Naozaj pomáhajú?

Spaľovače tukov sú výbornými doplnkami k výživnej a pestrej strave. Naozaj ale pomáhajú? V dnešnom článku si vysvetlíme, ako vlastne fungujú, aké sú pre vás najvhodnejšie, ktoré potraviny sú prirodzeným spaľovačom tukov a ktoré potraviny nahradiť inými, aby začal váš tuk naozaj efektívne miznúť. Ukážeme si aj konkrétne spaľovače, ktoré nájdete v našej ponuke.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO