loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 100.00 €
Ktoré fitness aplikácie by nemali chýbať v tvojom mobile?

Ktoré fitness aplikácie by nemali chýbať v tvojom mobile?

Iné

18.03.2022

Prečítané: 3168x

Cvičenie a celková starostlivosť o zdravie sa neustále vyvíja a napreduje. Základné princípy sa roky nemenia, ale spôsob, ako cvičiť, ako si trackovať svoje tréningy a stravu spravili za posledné roky veľký pokrok. Pred 15 rokmi si si mohol zapisovať svoje tréningy do zošita alebo maximálne do jednoduchej tabuľky na počítači. Dnes už existuje nespočetné množstvo mobilných aplikácií, ktoré ti dokážu výrazne zlepšiť trackovanie cvičenia a stravovania. Dokonca, v spojení so smart hodinkami dokážeš zaznamenávať veľmi veľa údajov o tréningu a svojom tele a jeho správaní počas cvičenia. To, čo bolo pred niekoľkými rokmi dostupné len pre profesionálnych športovcov je dnes prístupné takmer každému. V tomto článku si spravíme prehľad o najrozšírenejších a najlepších aplikáciách, ktoré sa môžu hodiť každému fitness nadšencovi.

Kalorické tabuľky

Na trackovanie príjmu kalórií, bielkovín, sacharidov, tukov a vlákniny (príp. aj mikronutrientov) existuje viacero aplikácií. V zahraničí je veľmi obľúbená aplikácia  MyFitnessPal (MFP). U nás by som ti viac odporučil práve Kalorické tabuľky. Sú veľmi prehľadné, jednoduché na zapisovanie a ak ti nevadí občasná reklama, nepotrebuješ ani platenú verziu. Medzi najväčšiu výhodu oproti MyFitnessPal patrí najmä to, že pri scanovaní čiarových kódov z potravín máš vo väčšine prípadov šťastie a daná potravina je už v databáze.

Pri MFP to tak platí pri medzinárodných potravinách, nie však pri našich lokálnych pokrmoch. Ak si teda chceš natrackovať 200 ml Coca-Coly, s MFP oscanuješ jej kód a určite ju tam nájdeš, zadáš si množstvo a hotovo. Avšak, ak by si to isté skúsil napr. s našim lokálne vyrábaným tvarohom, jogurtami alebo sladkosťami, pravdepodobne by si tieto potraviny v databáze nenašiel a musel by si si ich nahadzovať manuálne. MFP je trocha prehľadnejší a z dlhodobého hľadiska môže byť aj lepší, ale musíš sa na začiatok prekúsať tým, že doplníš do databázy potraviny, ktoré konzumuješ, aby ti tam nič nechýbalo. S Kalorickými tabuľkami je to jednoduchšie.

Ktoré fitness aplikácie by nemali chýbať v tvojom mobile?

Strava

Názov aplikácie Strava síce môže vyvolávať pocity, že sa bude jednať o rovnakú aplikáciu ako sú Kalorické tabuľky alebo MyFitnessPal, ale nie je to tak. Strava je zameraná najmä na bežcov a cyklistov. Funguje výborne a na trackovanie týchto aktivít nepotrebuješ ani smart hodinky. Je vhodná nielen pre začiatočníkov, ale aj pre veľmi pokročilých cvičencov, nakoľko dokáže sledovať detaily tvojho pohybu vrátane vzdialenosti, prevýšenia, rýchlosti, tepu, počtu spálených kalórií a podobne. Všetky dokáže spracovávať do grafov a tak dostaneš presný prehľad o svojej pohybovej aktivite, vrátane máp. Okrem toho je zameraná aj na budovanie komunity ľudí s podobnými cieľmi a aktivitou.

Ktoré fitness aplikácie by nemali chýbať v tvojom mobile?

JEFIT Workout Planner Gym Log

Ak chceš cvičiť silovo, pravdepodobne najlepšou aplikáciou je pre teba JEFIT Workout Planner Gym Log. Táto aplikácia je do detailu premyslená a poskytuje podporu všetkým - úplným začiatočníkom, ale aj stredne či veľmi pokročilým cvičencom. Na začiatku je nastavenie veľmi jednoduché a okrem toho, že si do tejto aplikácie môžeš logovať svoje tréningy ti dokáže aj navrhnúť tréningový plán podľa toho, aký máš cieľ, koľkokrát týždenne chceš cvičiť atď.

Pre začiatočníkov je veľmi dobrá aj funkcia kartotéky alebo zásobníku cvikov. Nájdeš tu telo rozdelené do viacerých partií ako napr. core, biceps, prsia a pod. Vyberieš si, o ktorú partiu máš záujem a JEFIT ti ukáže množstvo cvikov, ktoré môžeš na túto partiu cvičiť. Nájdeš tam aj audio alebo aj grafické vysvetlenie. Ak si pokročilý cvičenec, vieš si vytvoriť aj svoj vlastný plán na mieru. Pre silových cvičencov pravdepodobne neexistuje nič lepšie a komplexnejšie, ako je JEFIT.

Ktoré fitness aplikácie by nemali chýbať v tvojom mobile?

Glo

Táto aplikácia zaujme asi najviac ženy, ale je určená pre všetkých. Je zameraná najmä na jógu, meditáciu a pilates. V jóga komunite je veľmi obľúbená. Nájdeš tu cvičenia pre začiatočníkov aj pokročilých. Loguje sa tu aj to, aké cviky už zvládneš a podľa toho dostávaš návrhy, ako cvičiť. Okrem toho je na výber niekoľko tisíc cvičení a tiež minimálne tri cvičenia denne, ktoré sa realizujú naživo. To znamená, že sa cez aplikáciu pripojíš na online cvičenie a cvičíš s trénerom tak, ako keby si bola priamo s ním v telocvični. To má veľkú výhodu napríklad vtedy, ak niekde cestuješ a nechceš vypadnúť z cvičenia, príp. ak chceš cvičiť doma. Nevýhodou je vyššia cena predplatného. Síce je relatívne vysoká, ale stále je v porovnaní s cvičením s trénerom výhodná.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Zázrak na posilnenie imunity: Spoznaj výhody rakytníka

Zázrak na posilnenie imunity: Spoznaj výhody rakytníka

O rakytníku sme na našom blogu ešte nepísali. Nastal teda čas na to, aby sme si túto rastlinu poriadne predstavili. Čítaj ďalej a dozvieš sa viac. Rakytník rešetliakový je olejnatá rastlina s oranžovými bobuľami, striebornými úzkymi listami a dlhými tŕňmi pochádzajúca z himalájskej oblasti. Predpokladá sa, že kríky sú pôvodne z Nepálu a na západ sa rozšírili viacerými cestami až do severnej a západnej Európy pred tisíckami rokov. Rastie divoko v mnohých oblastiach, napríklad v oblasti Baltského a Severného mora. Aj u nás sa priamo pestuje.

Ako zrýchliť bazálny metabolizmus a spaľovať viac?

Ako zrýchliť bazálny metabolizmus a spaľovať viac?

O bazálnom metabolizme si sa už asi dopočul. Jeho poznanie je jednou z najzákladnejších informácií, ktorú potrebuješ pri nastavovaní svojho jedálnička pri chudnutí, udržovaní alebo priberaní hmotnosti. V tomto článku si vysvetlíme základné informácie, vzorce na výpočet a povieme si aj viac o tom, čo môžeš spraviť, aby sa táto hodnota navýšila.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO