loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Nový trend „Diéta 80:20“ od celebrít z Hollywoodu

Nový trend „Diéta 80:20“ od celebrít z Hollywoodu

Stravovanie

07.01.2015

Prečítané: 3465x

80/20 je princíp, alebo pravidlo, nie je to typ stravy, ale jedná sa o celkovú zmenu v dennej spotrebe potravín, ktorá zahŕňa vyváženú stravu a tak táto úprava stravy môže do značnej miery prispieť k zníženiu hmotnosti.

Ľudia, ktorí sa snažili držať všetky druhy prísnych diét tvrdia, že tento princíp vás naučí držať striedmosť a rovnováhu pri dodržovaní stravy, čo je pojem, ktorý je neexistujúce v rýchlych diétach ako napr. sacharidové vlny.

Keď dodržujete pravidlo (80/20) tejto „diéty“, máte možnosť normálne ísť na večeru s priateľmi, ale čo je najdôležitejšie je, že celý proces vedenia tohto spôsobu životného štýlu sa dá dodržiavať dlhodobo.

Kľúč k úspechu, je veľmi jednoduchý:

  1. Mali by ste sa pokúsiť konzumovať zdravé jedlá 80% z času vášho stravovania, zatiaľ čo počas zvyšných 20% z toho je vám dovolené jesť, na čo budete mať chuť.
  2. Avšak nemusíte sa obťažovať ťažkou matematikou, lebo jedná sa o jednoduchý spôsob ako vypočítať jedlo ktoré budete jesť.
  3. Ak konzumujete 3 jedlá denne, potom sa môžete "tešiť" na 3 jedlá týždenne, ktoré si môžete dopriať.
  4. Ak budete jesť 5 menších porcií denne, potom si budete môcť dopriať 7 menších jedál podľa vášho gusta počas týždňa (čiže 20% z celkových 35 jedál, ktoré skonzumujete počas týždňa).

Jessica Alba

Pokiaľ pochybujete o tomto systéme, potom by sme Vás mali informovať, že skoro celý Hollywood ju praktizuje. Jessica Alba, ktorej fitness inštruktor povedal, že slávna herečka udržuje zdravú váhu vyváženú tým, že praktikuje tento princíp stravovania. Tvrdil, že bolo veľmi ťažké pre ňu starať sa o jej celodennú stravu pre 100% času, zatiaľ čo 80% bolo ľahko dosiahnuteľné.

Miranda Kerr

Modelka Miranda Kerr vysvetlila, že princíp 80/20 do značnej miery ovplyvnil jej postoj k potravinám, takže teraz už necíti vinu svedomia, keď "cheatuje", resp. si dopraje aj nezdravé, alebo to na čo má chuť. "Jedlo je môj priateľ, zatiaľ čo kľúčom je svedomtosť", tvrdí Miranda.
Autor: Ing. Radoslav Filip • Foto: westerndailypress.co.uk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO