Kĺby sú pre šport absolútne dôležité. Je to logické – keby nebolo pevných kĺbov, asi ťažko by sme mohli vykonávať rôzne aktivity. Kĺby, spolu s kosťami, sú zodpovedné za pohyb celého ľudského tela. Samozrejme, aj tie sa opotrebúvajú. U niekoho menej (vďaka sedavému spôsobu života), u vrcholových športovcov viac.

Kĺby trpia aj starnutím, ktoré spôsobuje ich zvýšenú krehkosť a teda sú viac náchylné na rôzne ochorenia a nedokonalosti. V každom prípade je jasné, že o svoje kosti a kĺby sa treba aj náležite starať. Dôležitými látkami sú tu pritom kalcium, vitamín D a C a tiež selén. Treba ale brať aj doplnky výživy pre kĺby?

Kĺbová výživa, nutnosť pre zdravé kĺby

Ak sa chceš vyhnúť rôznym ochoreniam kĺbov, kĺbová výživa je pre teba absolútnou nutnosťou. Najlepším lekárom vždy bolo, je a aj bude prevencia. Preto zvolením vhodných výrobkov predídeš artritíde, reume a kope ďalších ochorení. Samozrejme, žiadny doplnok nikdy neber ako zázrak.

Pre zdravé kĺby môže veľa spraviť aj správna obuv a vhodné pohyby, ktoré sú rovnako účinné pre tvoje výsledky, ale zároveň tak neopotrebúvajú kĺby. Vhodnými potravinami pre zdravé kĺby je nutrične hodnotná strava. V tomto prípade platí to isté, čo ti odporúčame jesť aj pre dosahovanie dobrých výsledkov pri cvičení.

Teda jedz dostatok semiačok, zdravých orechov, chudého mäsa a rýb a diétnych a zdravých mliečnych produktov.

Akú kĺbovú výživu si vybrať?

Existuje naozaj mnoho variantov doplnkov výživy pre zdravé kĺby. Napr. Aquamin od firmy Muscle Mode je jedným z našich najobľúbenejších doplnkov. Nájdeš tu super biologickú dostupnosť a zároveň si optimalizuješ hladinu minerálov v tvojom tele.

Tento výrobok obsahuje vápnik, horčík a ďalších 72 dôležitých stopových prvkov. Vďaka nim budú tvoje kĺby a kosti odolnejšie a zdravšie. Zlepšíš si integritu kostí, zjemníš prípadné príznaky osteoporózy a mnoho ďalšieho. Tvoje nervy sa zlepšia vďaka horčíku a tiež vápniku.

Aquamin od firmy Muscle Mode

Gela Plus od slovenskej firmy Best Nutrition je výborným doplnkom. Určený je najmä pre výživu kĺbov a kostí. Obsahuje veľmi dôležité látky, ktoré pôsobia na syntézu tkanív. Tie sú pritom zodpovedné za pružnosť a pevnosť tvojich chrupaviek a kĺbov. Pre športovcov, ktorí cvičia naozaj plnohodnotne, ide o takmer nevyhnutný doplnok.

Gela Plus obsahuje hydrolyzát želatíny, ktorý je určený na regeneráciu chrupaviek, kostí a väzív. Nájdeš tu aj multiminerál Aquamin, ktorý je zdrojom vápnika, horčíka a ďalších minerálov. Ak chceš navyše ušetriť až 50 %, kupuj hneď. Momentálne je v akcii.

Gela od firmy Best Nutrition

Posledným z dnešného výberu doplnkov pre kĺbovú výživu je Animal Flex od firmy Universal. Ak chceš mať kĺby, ktoré vydržia aj extrémnu námahu, siahni po tomto exkluzívnom výrobku. Nachádza sa tu vysokoúčinný komplex kĺbovej konštrukcie, určený na regeneráciu tkanív a kĺbov.

Animal Flex od firmy Universal

Okrem toho tu je aj látka, ktorá ti zabezpečí vytvorenie kĺbovej tekutiny. Jednoducho tu nájdeš všetko, čo potrebuješ k tomu, aby si získal plnohodnotné a odolné kĺby. Ako napovedá názov, stane sa z teba odolné zviera!

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk