loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Kĺbová výživa, ktorá dá tvoje kĺby späť do formy

Kĺbová výživa, ktorá dá tvoje kĺby späť do formy

Doplnky výživy

26.02.2017

Prečítané: 7767x

Kĺby sú pre šport absolútne dôležité. Je to logické – keby nebolo pevných kĺbov, asi ťažko by sme mohli vykonávať rôzne aktivity. Kĺby, spolu s kosťami, sú zodpovedné za pohyb celého ľudského tela. Samozrejme, aj tie sa opotrebúvajú. U niekoho menej (vďaka sedavému spôsobu života), u vrcholových športovcov viac.

Kĺby trpia aj starnutím, ktoré spôsobuje ich zvýšenú krehkosť a teda sú viac náchylné na rôzne ochorenia a nedokonalosti. V každom prípade je jasné, že o svoje kosti a kĺby sa treba aj náležite starať. Dôležitými látkami sú tu pritom kalcium, vitamín D a C a tiež selén. Treba ale brať aj doplnky výživy pre kĺby?

Kĺbová výživa, nutnosť pre zdravé kĺby

Ak sa chceš vyhnúť rôznym ochoreniam kĺbov, kĺbová výživa je pre teba absolútnou nutnosťou. Najlepším lekárom vždy bolo, je a aj bude prevencia. Preto zvolením vhodných výrobkov predídeš artritíde, reume a kope ďalších ochorení. Samozrejme, žiadny doplnok nikdy neber ako zázrak.

Pre zdravé kĺby môže veľa spraviť aj správna obuv a vhodné pohyby, ktoré sú rovnako účinné pre tvoje výsledky, ale zároveň tak neopotrebúvajú kĺby. Vhodnými potravinami pre zdravé kĺby je nutrične hodnotná strava. V tomto prípade platí to isté, čo ti odporúčame jesť aj pre dosahovanie dobrých výsledkov pri cvičení.

Teda jedz dostatok semiačok, zdravých orechov, chudého mäsa a rýb a diétnych a zdravých mliečnych produktov.

Akú kĺbovú výživu si vybrať?

Existuje naozaj mnoho variantov doplnkov výživy pre zdravé kĺby. Napr. Aquamin od firmy Muscle Mode je jedným z našich najobľúbenejších doplnkov. Nájdeš tu super biologickú dostupnosť a zároveň si optimalizuješ hladinu minerálov v tvojom tele.

Tento výrobok obsahuje vápnik, horčík a ďalších 72 dôležitých stopových prvkov. Vďaka nim budú tvoje kĺby a kosti odolnejšie a zdravšie. Zlepšíš si integritu kostí, zjemníš prípadné príznaky osteoporózy a mnoho ďalšieho. Tvoje nervy sa zlepšia vďaka horčíku a tiež vápniku.

Aquamin od firmy Muscle Mode

Gela Plus od slovenskej firmy Best Nutrition je výborným doplnkom. Určený je najmä pre výživu kĺbov a kostí. Obsahuje veľmi dôležité látky, ktoré pôsobia na syntézu tkanív. Tie sú pritom zodpovedné za pružnosť a pevnosť tvojich chrupaviek a kĺbov. Pre športovcov, ktorí cvičia naozaj plnohodnotne, ide o takmer nevyhnutný doplnok.

Gela Plus obsahuje hydrolyzát želatíny, ktorý je určený na regeneráciu chrupaviek, kostí a väzív. Nájdeš tu aj multiminerál Aquamin, ktorý je zdrojom vápnika, horčíka a ďalších minerálov. Ak chceš navyše ušetriť až 50 %, kupuj hneď. Momentálne je v akcii.

Gela od firmy Best Nutrition

Posledným z dnešného výberu doplnkov pre kĺbovú výživu je Animal Flex od firmy Universal. Ak chceš mať kĺby, ktoré vydržia aj extrémnu námahu, siahni po tomto exkluzívnom výrobku. Nachádza sa tu vysokoúčinný komplex kĺbovej konštrukcie, určený na regeneráciu tkanív a kĺbov.

Animal Flex od firmy Universal

Okrem toho tu je aj látka, ktorá ti zabezpečí vytvorenie kĺbovej tekutiny. Jednoducho tu nájdeš všetko, čo potrebuješ k tomu, aby si získal plnohodnotné a odolné kĺby. Ako napovedá názov, stane sa z teba odolné zviera!

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

3 top produkty na výživu kĺbov

3 top produkty na výživu kĺbov

Vieš, čo je jedným z najväčších strašiakov ľudí, ktorí vyznávajú aktívny životný štýl? Nie, nie sú to len ceny permanentiek a plné fitness centrá, ale problémy s kĺbmi. Predstava, že by si musel kvôli poraneniu kĺbov niekoľko týždňov zostať doma a stratiť tak ťažko nadobudnuté výsledky, je naozaj nepríjemná.

Všetko, čo potrebujete vedieť o kĺbovej výžive

Všetko, čo potrebujete vedieť o kĺbovej výžive

Nezáleží na tom, či pravidelne cvičíte a tak namáhate svoje telo alebo patríte medzi tých, ktorí nie sú zrovna najväčší športovci. Kĺby sú jednou z najdôležitejších a zároveň najháklivejších častí nášho tela, a preto vyžadujú zodpovedajúcu starostlivosť. Kĺbová výživa je preto vec, ktorú sa neoplatí zanedbávať.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO