loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Kedy by si mal vysadiť gainer?

Doplnky výživy

29.07.2017

Prečítané: 16547x

Potrebuješ nabrať váhu? Vtedy je gainer naozaj výborným pomocníkom. Dokonca by sa tu patrilo aj povedať, že gainer je dobrý sluha, ale zlý pán. V gainerových doplnkoch výživy sa pritom nachádzajú proteíny, sacharidy, ale aj tuk – to všetko preto, aby si získal hmotnosť navyše. Lenže niekedy je užívanie gaineru skôr zlé. My ti povieme prečo.

Pozor na sacharidy: príliš veľa môže spraviť zle

Začal si počas objemovky naberať trošku viac tuku než si chcel? To môže byť chyba práve neuváženej konzumácie zbytočných sacharidov. Tvoje telo jednoducho všetok prijatý gainer nedokázalo spotrebovať a uložilo ho do tukových zásob. Keď si budeš ten správny gainer pre tvoje telo vyberať, vyber si taký, ktorý presne pasuje tvojim potrebám.

Niektoré majú menej bielkovín, ale, naopak, majú viac cukru. Ďalšie zase opačne. Preto, ak vieš, že necvičíš natoľko intenzívne, aby si množstvo cukru spálil, zvoľ taký, ktorý má v sebe viac proteínu.

Nenechaj stravovanie iba na gainer. Stravuj sa zdravo

Vieme, že je to klišé: je však nadmieru pravdivé. Vyvážená strava a pohyb sú alfou a omegou nielen celého športového sveta, ale aj bežných ľudí. Vieme, že zjesť denne 6 – 8 menších jedál môže byť ťažšie. Je omnoho jednoduchšie do seba naliať gainerový drink a získať tak dve jedlá v jednom. Lenže, časom sa to môže obrátiť a ty začneš priberať. Viac, než si chcel.

Gainery vždy využívaj iba ako doplnok k zdravej a vyváženej strave a nenahrádzaj ním celé dni bez klasických jedál. Silnejší váhový gainer si kúp vtedy, ak patríš k ľuďom s extrémne rýchlym metabolizmom. Ak nevieš nabrať váhu jedením 6 – 8 jedál denne, určite ti pomôže. Ani ty to však nepreháňaj.

Vysaď gainer, ak naberáš príliš veľa tuku

Ak si zistil, že si v objemovke a nabral si viac tuku než si plánoval, gainer vysaď. Vyhneš sa tak ďalšiemu nechcenému naberaniu nechcených kíl. Tvojim účelom je predsa nabrať svalovú hmotu, nie tuk. Vysaď prípadne aj ďalšie sacharidy, akými sú pečivo alebo dodatočné sladkosti.

Keď sa obsah tuku v tvojom tele zníži, s gainerom môžeš opäť začať – všetko však s mierou, a to v duchu vyššie uvedených rád. Nezabúdaj, gainer je super, ale aj s ním treba narábať opatrne. Vždy stav na kvalitné doplnky výživy.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Čo je to Gainer?

Čo je to Gainer?

Gainer patrí medzi najzákladnejšie a najpredávanejšie suplementy. Nie je sa čomu čudovať, každý chlapec alebo chlap chce nabrať čo najviac svalovej hmoty a gainer je jeden z tých doplnkov výživy, ktoré ti na tejto ceste môžu výrazne pomôcť. Prvé gainery vznikli približne pred 100 rokmi a odvtedy sa ich zloženie s pribúdajúcimi znalosťami o fungovaní makronutrientov a mikronutrientov v tele zásadne zmenilo. Už dávno neplatí, že „gainer je len zmiešaný cukor s bielkovinami“. Poďme si teda o gaineroch povedať viac - z čoho sa skladajú, na čo slúžia, ako a kedy by sa mali dávkovať a pre koho sú určené.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO