loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
HCG diéta – revolúcia, či podvod?

HCG diéta – revolúcia, či podvod?

Zdravie a krása

26.11.2017

Prečítané: 8688x

HCG diéta je pojem, ktorý u nás nie je veľmi známy, ale v zámorí okolo neho vznikol veľký boom. Ľuďom – a hlavne tým lenivým – sa vždy zapáči niečo, čo garantuje rýchle a ľahké výsledky. Tí skúsenejší už vedia, že v cvičení neexistuje žiadna skratka. Je potrebné správne cvičiť, stravovať sa a robiť to dlhodobo a výsledky sa dostavia. Preto už len fakt, že táto diéta garantuje chudnutie 0,5-1 kg denne musí v každom vyvolať obrovské podozrenie.

Čo je HCG?

HCG je skratka pre chorionický gonadotropín. Je to hormón, ktorý sa tvorí u žien v prvotnom štádiu tehotenstva. Aj vďaka tomu fungujú niektoré tehotenské testy tak, že merajú hladinu tohto hormónu v moči. Tiež sa používa pri liečení problémov s otehotnením.

HCG v podstate hovorí ženskému telu, že sa v ňom začína vyvíjať plod dieťaťa. Udržuje sekréciu estrogénu a progesterónu v ženskom tele počas tehotenstva, čo má pozitívny dopad na rast embrya. Po troch mesiacoch tehotenstva sa hladina HCG v krvi ženy znižuje.

Vysoká hladina tohto hormónu ale nemusí značiť len pozitívne správy akým je začínajúce tehotenstvo, ale aj prítomnosť rakoviny v tele.

Aký je princíp HCG diéty?

V tejto diéte sú najdôležitejšie dva faktory. Musíš si udržať denný príjem do 500 kalórií a denne si musíš injekčne aplikovať HCG. Existujú aj iné formy ako tabletky či spreje, ale „odborníci“ na túto diétu odporúčajú najmä injekčnú aplikáciu.

Diéta by mala mať tri fázy:

  1. nasycovacia fáza – v tomto dvojdňovom období treba jesť veľa vysoko kalorických a tučných jedál. Začína aplikácia HCG.
  2. fáza chudnutia – pokračuje aplikácia HCG. Denný príjem kalórií je obmedzený na 500 kcal/deň v dvoch jedlách denne. Táto fáza by mala trvať 4-6 týždňov.
  3. udržiavacia fáza – vysadenie HCG, postupné navýšenie kalorického príjmu s obmedzením príjmu cukrov na ďalšie tri týždne

Čo sa týka výberu jedál, podľa zásad tejto diéty by malo každé jedlo obsahovať nízkotučný zdroj bielkovín (kuracie či morčacie mäso), kúsok pečiva, zeleninu a ovocie. Zakázané je prijímanie tukov a jednoduchých cukrov. Voda, čaj a káva sú povolené v neobmedzenom množstve.

Pomôže ti HCG v chudnutí?

„Odborníci“ na HCG diétu tvrdia, že táto látka dokáže zrýchliť metabolizmus. Pri tejto diéte by si podľa nich nemal cítiť vďaka HCG ani hlad. Zároveň by táto látka mala spaľovať tuky a ochraňovať svaly. Výsledkom by malo byť krásne vyrysované telo. Nie je to ale tak. Mnohé štúdie skúmali vzťah medzi užívaním HCG a stratou hmotnosti. Je síce dokázané, že pri tejto diéte ľudia chudli (bodaj by nie pri tomto kalorickom príjme), ale bolo to len kvôli kalorickému deficitu. Užívanie HCG nemá na stratu tuku žiadny vplyv.

V spomenutej štúdii vytvorili vedci dve skupiny. Obe mali nastavený kalorický príjem na rovnakú hranicu. Jedna skupina dostávala HCG a druhá placebo. Výsledok bol u oboch skupín rovnaký. Okrem toho nedošlo ani k potlačeniu apetítu. Výsledok – aplikácia HCG v diéte neprináša žiadny benefit.

Nebezpečná hcg diéta

Je to naozaj len podvod?

HCG diéta je jednoznačne jeden z mnohých podvodov dnešného fitness sveta. Patrí na rovnaké miesto ako detoxové čaje, zázračné sťahovacie pásy, igelity na brucho a podobné výmysly, ktoré majú jediný účel – naplniť peňaženku toho, kto ich vymyslel.

Táto diéta je pre telo extrémne nebezpečná. Vedľajšie účinky HCG sú napr. bolesti hlavy, pocity únavy a depresie. A ak by ti HCG nespôsobilo tieto stavy, extrémne nízky kalorický príjem ti ich isto navodí. Príjem 500 kalórií denne je úplný extrém a nepokryje ani len tvoj bazálny metabolizmus. Dlhodobé aplikovanie tejto diéty môže skončiť aj zlyhaním organizmu.

Treba si zapamätať, že rýchle chudnutie nie je zdravé. Ak chceš zmeniť svoju postavu, nerob si plán na mesiac či dva, aby si len pred letom vyzeral dobre. Budovanie zdravého a pekného tela je úloha na celý život. Len tvrdá práca a konzistentnosť v strave a tréningu ti prinesie požadovaný cieľ.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: www.pixabay.com • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Clenbuterol sľubuje spaľovanie tukov, nenechaj sa však nalákať!

Clenbuterol sľubuje spaľovanie tukov, nenechaj sa však nalákať!

Ak pravidelne čítaš naše blogy, vieš, že nepodporujeme užívanie nelegálnych látok alebo steroidov. Chceme, aby tvoje svaly a zhodený tuk boli dosiahnuté zdravými cestami, ktorými si zaručene neuškodíš. Clenbuterol však patrí vo väčšine krajín medzi nelegálne látky. Používa sa bodybuildermi na zrýchlenie úbytku tuku vo fáze rysovania, hoci jeho pôvodným poslaním je liečiť problémy s dýchaním, resp. astmu.

Prečo je výhodnejšie mať celoročne nízke percento tuku?

Prečo je výhodnejšie mať celoročne nízke percento tuku?

Každý, kto cvičí a má za cieľ buď naberanie hmoty, chudnutie alebo len zlepšovanie sa v silových disciplínach má nejaký obľúbený typ postavy. Niekomu sa páči relatívne vysekaná postava v štýle men’s physique či bikini fitness, iní uprednostňujú skôr lifterský alebo strongmanský typ postavy s väčším podielom telesného tuku.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO