loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Experimentuješ s aminokyselinami? Vyskúšaj Citrulín

Experimentuješ s aminokyselinami? Vyskúšaj Citrulín

Doplnky výživy

13.04.2017

Prečítané: 7094x

Podľa niektorých fitness expertov je citrulín najbližšie k tomu, aby sa stal prevratnou bombou vo svete športovcov. Ak teda patríš k tým, čo radi skúšajú účinné doplnky výživy, siahni po citrulíne. Možno aj ty sám zistíš, že naozaj ide o výrazne funkčnú látku, ktorá nesmie v tele chýbať vo zvýšenom množstve. A ako teda funguje citrulín?

Čo je to citrulín malát a ako funguje?

Citrulín je aminokyselina, ktorú radíme medzi neesenciálne. To znamená, že sa v strave nachádza iba v malom množstve. Nájdeš ju napr. v červenom melóne. Malát je zase aniontom pochádzajúcim z kyseliny jablčnej. Spolu s citrulínom tvoria nezameniteľnú dvojku, ktorá prišla, aby ti priniesla ešte lepšie výsledky.

V minulosti sa citrulín malát používal na liečenie ospalosti, svalovej slabosti a demencie. Do všetkých týchto oblastí pritom priniesol veľmi pozitívne výsledky.

Citrulín zvyšuje produkciu Oxidu Dusnatého

Citrulín zvyšuje produkciu Oxidu Dusnatého (NO). A na čo ti slúži v tele? Stará sa o spoľahlivú distribúciu kyslíka, reguluje prietok krvi, riadi glukózu a rast svalov... Je toho naozaj veľa. Presne tieto oblasti sú pritom tie, ktoré sú pri športe vyžadované v tej najlepšej možnej kondícii.

Táto super aminokyselina v podstate nepriamo zvyšuje produkciu arginínu v tele, a to dokonca efektívnejšie než užívanie čistého arginínu vo forme doplnku výživy.

Citrulín redukuje tvorbu kyseliny mliečnej a amoniaku

Vylučovací systém sa stará o to, aby sa z tvojho tela odstránili akékoľvek toxické alebo potenciálne nebezpečné látky. Ak ti vylučovací systém správne nefunguje, amoniak zahlcuje tvoje telo a spôsobuje obrovskú únavu a aj demenciu (tzv. „oblbovák“). Citrulín je veľmi dobrou pomocou aj v tejto oblasti.

Napomáha totiž efektívnejšiemu odstraňovaniu amoniaku z tela a tiež pomáha predchádzať vzniku kyseliny mliečnej, čo ti zase redukuje potenciálnu svalovicu.

Daj si citrulín a tvoje výsledky budú lepšie

Aby sme v skratke zhrnuli pozitívny efekt citrulínu na telo: zlepší tvoje výsledky a zefektívni fungovanie tela. Aktívne totiž zasahuje do procesov, ktoré ako športovec potrebuješ mať v naozaj skvelej kondícii. Ak hľadáš tento výživový doplnok, skús si pozrieť citrulín malát od  slovenského výrobcu Best Nutrition.

Citrulline od Best Nutrition

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Efektívne spaľovanie tukov? Vyskúšaj L-Carnitín

Efektívne spaľovanie tukov? Vyskúšaj L-Carnitín

Poznáš l-karnitín? Ide o účinnú látku, ktorá sa v tele vytvára syntézou aminokyselín lyzínu a metionínu. Bez ohľadu na to, či je tvojim cieľom zhodiť tuk alebo nabrať svaly, s l-karnitínom ti šance na úspech porastú. Poď si s nami zacvičiť a nezabudni na l-karnitín!

Aminokyseliny pre rýchly rast svalov. Ktoré sú to?

Aminokyseliny pre rýchly rast svalov. Ktoré sú to?

Na virtuálnych poličkách máš možnosť nájsť množstvo doplnkov výživy. Niekedy tak môže byť celkom ťažké sa v nich vyznať, že? O esenciálnych aminokyselinách sme si už v našich článkoch povedali celkom dosť informácií. Ten dnešný však bude zameraný na 3 aminokyseliny, ktoré sa v tvojom tele postarajú o rýchlejší rast svalov. Ktoré to teda sú?

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO