loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Hrozby, ktoré so sebou prinášajú anabolické steroidy

Hrozby, ktoré so sebou prinášajú anabolické steroidy

Iné

08.03.2017

Prečítané: 17309x

Steroidy sú pre niektorých jedincov obľúbenou a rýchlou cestou ako dosiahnuť väčšiu silu a svalovú hmotu. Avšak vieš o tom, že si nimi môžeš naozaj výrazne ublížiť, navyše v niektorých prípadoch aj trvalo? V dnešnom článku sa pozrieme na to, čo to vlastne anabolické steroidy sú a aký vplyv majú na ľudské telo. Čítaj ďalej!

Čo sú to anabolické steroidy?

Ide o látku, ktorá sa v mnohom podobá na testosterón. Doktori ich niekedy predpisujú v malom množstve pri problémoch oddialenej puberty. Steroidy sa starajú o rast svalov a tiež spevňujú kosti. V prípade pubertálnych problémov môžu byť veľmi nápomocné, v dospelostina účely zvýšenia sily a svalovej hmoty však dobré nie sú.

Vo vyspelých krajinách anabolické steroidy nekúpiš bez lekárskeho predpisu. Ak sú pritom kupované bez neho, ide o ilegálne anabolické steroidy. U tých nikdy nevieš, akú majú kvalitu, či nejde o ešte väčší jed než tie lekárske...

Na čo sa používajú steroidy?

Ilegálne kupované anabolické steroidy ľudia užívajú z niekoľkých dôvodov. Prvým je zníženie hodnoty tuku. Človek je netrpezlivý tvor, preto druhým dôvodom je zväčšenie svalovej hmoty. V neposlednom rade ide aj o zvýšenie sily. Mnohí si však neuvedomujú, že slepým naháňaním sa za lepším výzorom alebo výkonom si môžu trvalo poškodiť svoje cenné zdravie.

Anabolické steroidy môžu trvalo poškodiť svoje zdravie.

Predávkovanie anabolickými steroidami je hrozba

V prípade steroidov nie je ojedinelé aj predávkovanie. Častým javom je súčasné užívanie viacerých látok. Ak ide o ilegálne steroidy, jednorazová dávka je väčšinou 10 až 100 x vyššia než tá predpísaná lekárom.

Aj slávni mali problémy so steroidami

Množstvo ikonických športovcov tiež prepadlo túžbe dosiahnuť lepšie výsledky. Patrí sem napr. slávny cyklista Lance Armstrong, tenistka Maria Sharapova, legendárny futbalista Diego Maradona a mnohí ďalší. Pravda si však našla svoju cestu aj k nim a napokon sa všetko prevalilo. Z dlhodobého hľadiska to naozaj nestojí za to!

Aké sú negatívne účinky anabolických steroidov?

Mužom hrozia pri užívaní steroidov nasledujúce negatívne účinky:

 • znížená produkcia spermií
 • zmenšenie semenníkov
 • nemožnosť stať sa otcom
 • zväčšenie pŕs

Aj ženyohrozené anabolickými steroidami. Negatívne účinky sú:

 • zvýšenie intenzity ochlpenia na tele
 • zdrsnenie pokožky
 • zmenšenie pŕs
 • hrubnutie hlasu

Obe pohlavia potom majú aj niekoľko spoločných negatívnych účinkov:

 •  zvýšený krvný tlak
 •  väčšie riziko infarktu a mŕtvice
 •  zvýšená hladina „zlého“ cholesterolu a znížená toho „dobrého“
 • problémy s pečeňou a potenciálna rakovina pečene (obzvlášť pri užívaní pilulkových steroidov)

Obzvlášť veľký pozor by si mali dávať tínedžeri, ktorým pri užívaní steroidov hrozí zastavenie rastu. Problémom môže byť aj veľká agresia a nervozita, ktorú steroidy vyvolávajú. V každom prípade ti odporúčame, aby si radšej vyskúšal niektoré z prírodných steroidov, ktoré ti nezaťažia organizmus a nepoškodia ho.

Autor: Mgr. Ľuboš Lištinský • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

S ktorou náhradou steroidov dosiahneš skvelé výsledky?

S ktorou náhradou steroidov dosiahneš skvelé výsledky?

Steroidy – áno alebo nie? My sme jednoznačne za to, aby si želanú postavu nadobudol výhradne bezpečnými a legálnymi prostriedkami. Určite chceš dosahovať podobné výsledky ako svalnáči, ktorí si svoje telá ničia nebezpečnými steroidmi. Vďaka špeciálne vyvinutým náhradám je aj takýto cieľ bez problémov možný.

Ako je to s anabolickými steroidmi?

Ako je to s anabolickými steroidmi?

Určite si už počul o anabolických steroidoch. Vieš ale, čo sú a čo v našom tele spôsobujú? Dnes si rozoberieme problematiku anabolických doplnkov či steroidov. Povieme si tiež, prečo sú pri profesionálnom športovaní zakázané.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO