Chceš sa cítiť lepšie a zhodiť nejaký ten centimeter či spevniť bruško? S našimi tipmi to pôjde o trochu ľahšie. Dnes sa dočítaš aj o niekoľko účinných cvikoch od našich odborníkov. Vďaka nim ti celá táto „procedúra“ pôjde rýchlejšie a aj efektívnejšie. Spaľovač tukov síce kúpiš v obchode, základom je však tvoja ochota a vôľa.

Tip č. 1 – Pohyb je prírodný spaľovač tukov

Samozrejme, nemyslíme to tak, že by si mal/a poskakovať v kancelárii počas práce pri počítači. Jednou super vecou na viscerálnom tuku je to, že priam nenávidí pohyb. Skús začať behať, bicyklovať alebo plávať – všetko, čo zvýši tvoju srdcovú frekvenciu bude spoľahlivo ničiť aj tvoje kalórie.

Podľa odborníkov stačí 15 kilometrov mesačne k výraznej eliminácii tuku na bruchu.

Tip č. 2 – Spaľovač tukov je aj proteín

Nahraď aspoň 40 % tvojej stravy bielkovinami. Ich konzumácia je vhodná na chudnutie, ale dopomôže aj k zhodeniu prebytočného tuku na bruchu. Tvoje brucho môže byť upravením stravovacieho plánu a vhodnými cvikmi za pár týždňov ploché!

Cviky na spaľovanie brušného tuku

Samozrejme, všeobecných tipov, ktorých sa treba držať, ak chceš zhodiť tuk z brucha, je veľa. My sme sa rozhodli dať ti nielen teóriu, ale aj trochu praxe. S týmito cvikmi ti všetko pôjde ľahšie a tvoje výsledky sa budú neustále zlepšovať. Jasné, že na začiatku chvíľu potrvá, kým sa do toho dostaneš. Čítaj a zisti viac!

Doska trochu inak

Tento cvik je podobný tradičnej doske (plank), ale je náročnejší a účinnejší. Celá váha tvojho tela totiž leží na 2 kontaktných bodoch namiesto 4. Ako ho urobiť? Ľahni si na ľavú stranu a podopri sa ľavou rukou (na lakti). Lakeť umiestni tak, aby si vytvoril rovnú plochu, teda priamo pod rameno.

Boky zdvihni zo zeme a použi pritom brušné svalstvo. Pravú dlaň polož na pravý bok a nohy drž natiahnuté. Zostaň v tejto polohe aspoň 30 sekúnd. Ak nevládzeš, tak interval zníž. Zopakuj 6 x. Potom zmeň strany.

Cvik pripomínajúci dosku

Kľuk (push-up) na moderný spôsob

Cvik prezývaný aj spaľovač tukov si vieš doma zacvičiť ako nič! Toto cvičenie namáha celé telo, vrátane použitia rúk a nôh, zatiaľ čo ti spevňuje postavu. Technika cviku je jednoduchá, námaha je však pri ňom o niečo väčšia. Polož sa na zem a drž sa na rukách a špičkách nôh. Dlane maj pritom trochu ďalej než je poloha tvojich ramien.

Začni dlaňami „chodiť“ a posúvaj ich na striedačku ďalej a ďalej. Keď sa dostaneš na svoje maximum, vráť sa a zopakuj. Ak si to chceš ešte trochu zefektívniť a zároveň sťažiť, zdvihni jednu nohu tak, ako vidíš na obrázku.

Kľuk push-up

Cvičenie brucha pohybom aligátora

Tento cvik sa zvykne volať aj „pohyb aligátora“. Ide o náročný, ale veľmi účinný pohyb. Dosiahneš s ním vytúžené výsledky. Využíva celý tvoj trup na to, aby stabilizoval telo. Zhadzuješ ním zároveň prebytočné kalórie. Mixuje sa tu kardio, stabilita a sila.

Aby si toto cvičenie robil/a správne, nájdi si dostatočné veľký priestor vo veľkosti aspoň 5 – 20 metrov. Ako pomôcku si vezmi niečo, čo sa bude ľahko kĺzať po dlážke. Na kobercoch je to napr. plastová taška, na dreve napr. uterák. Začni v push-up pozícii a nohy pritom drž na pomocných podložkách.

Je to jednoduché – posúvaj sa po malých vzdialenostiach vpred a nohy pritom posúvaj kĺzavým spôsobom. Keď prídeš k stene alebo k prekážke, zostaň v danej pozícii aspoň 30 – 90 sekúnd a potom sa vráť späť. Jednoduché na cvičenie a pritom tak účinné. Premeň svoje telo na samočinný spaľovač tukov a dosahuj viac!

Cvičenie pohybom aligátora

Na začiatok odporúčame tento prírodný spaľovač tuku:

Počas tvojej diéty ti pomôže tento odskúšaný spaľovač tuku. Teraz dokonca v akcii 1+1 ZADARMOFat Attack od Best Nutrition

spaľovač tuku od best nutrition

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Ostatné najpredávanejšie spaľovače tukov
Zakúpite tu