loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 100.00 €
Ako schudnúť z tváre? Zbavte sa prebytočného tuku raz a navždy

Ako schudnúť z tváre? Zbavte sa prebytočného tuku raz a navždy

Zdravie a krása

07.02.2022

Prečítané: 8347x

Priberanie je pre mnoho ľudí oveľa jednoduchšie ako chudnutie. Je relatívne jednoduché aj pribrať aj schudnúť. Vieme, čo je na to potrebné - buď sa zamerať na kalorický surplus (nadbytok) alebo kalorický deficit. Avšak, čo je takmer neregulovateľné je to, kam sa pribraté kilogramy uložia (pokiaľ sa nejedná o svaly) alebo odkiaľ by sa mali strácať. Nevieme usmerniť to, aby sme chudli z konkrétnych partií. Nie je možné chudnúť len z brucha, zo stehien či z tváre. Lokálne chudnutie neexistuje. Cesta k schudnutiu z partie, ktorá je pre teba problémová je celkové chudnutie. Spolu s inými partiami nakoniec zmizne aj tuk z tvojej najproblémovejšej časti tela.

“A naozaj sa nedá schudnúť z brucha, ak budem robiť brušáky?”

Nie, nedá. Je možné schudnúť celkovo a tým aj z brucha, ale nie je možné schudnúť len z jednej partie. Ak budeš vykonávať cviky na brucho, spevnia sa ti brušné svaly a bude vyzerať lepšie. Tuk zmizne len vtedy, keď budeš v kalorickom deficite. Tým pádom začne miznúť všade, nie len z brucha. To isté platí aj pre iné partie - vrátane tváre.

Ak chceš schudnúť z tváre, nepomôže ti žiadny špeciálny cvik či suplement. Jediná možnosť, ako bez celkového chudnutia ubrať lokálne tuk z tváre je návšteva plastického chirurga. Zdravé chudnutie je teda oveľa lepšia možnosť, ako zmeniť svoj vzhľad.

Ako schudnúť z tváre? Zbavte sa prebytočného tuku raz a navždy

Čo robiť, aby si schudla z tváre?

Základom je zdravý životný štýl. Celková vizáž tváre je odrazom tvojho jedálnička, fyzickej aktivity a psychického stavu. Zameraj sa na zdravý životný štýl, ktorý zahŕňa pestrý jedálniček, tvorený dostatkom ovocia a zeleniny. Pridaj k tomu pravidelné cvičenie - buď aeróbne (beh, cyklistika či plávanie) alebo anaeróbne (silový tréning vo fitku). Prípadne skombinuj oba typy tréningu. Ak budeš v kalorickom deficite (tvoj príjem kalórií je menší ako výdaj) a budeš sa zdravo stravovať, budeš sa cítiť oveľa lepšie a navyše bude tvoje telo spaľovať tuk.

Kedy začneš vidieť prvé výsledky?

Toto je otázka, na ktorú neexistuje presná odpoveď. Každý z nás je iný a zatiaľ čo na niekom vidno schudnuté kilá v tvári okamžite, iným ľuďom sa začne tuk strácať najprv na iných častiach tela. Je to veľmi individuálne. Ak si začala s diétou, poctivo ju držíš a pritom nevidíš zmeny na tvári, nič sa nedeje. Je to normálne. Musíš len vydržať a postupne ako budeš ďalej chudnúť ti začne ubúdať aj tuk z tváre.

Ako schudnúť z tváre? Zbavte sa prebytočného tuku raz a navždy

A čo hydratácia?

Hydratácia je potrebná nie len zvonka, ale aj zvnútra. To znamená, že na vonkajšiu hydratáciu pleti by si mala užívať kvalitný krém a pravidelne ho aplikovať. Zvnútra sa hydratuj vodou, kávou a nesladenými čajmi. Vyhni sa sladeným nápojom, ktoré obsahujú prázdne kalórie a z nutričného hľadiska sú pre tvoje telo nepotrebné až škodlivé. To isté platí aj o alkoholických nápojoch, ktoré sú pre tvoje telo a pokožku veľmi škodlivé, nakoľko majú dehydratačné účinky.

Vieš o tom, že existujú cviky na tvár?

Áno, existujú aj cviky určené špeciálne na tvár. Možno o nich budeš čítať, že fungujú na chudnutie, ale nie je to pravda. To ale neznamená, že sú zbytočné. Precvičovanie tvárových svalov pomáha v spomaľovaní starnutia, zlepšuje funkčnosť svalov a zlepšuje tvoj vzhľad.

Ako schudnúť z tváre? Zbavte sa prebytočného tuku raz a navždy

Dochádza k posilneniu pokožky, jej prekrveniu a zlepšuje sa cirkulácia krvi, čo pozitívne vplýva aj na tvorbu vrások. Síce pri tomto cvičení budeš vyzerať smiešne, môže ti to pomôcť. Kľúčom k tomuto cvičeniu nie je intenzita, ale konzistentnosť. Stačí 10-15 minút denne, ale musíš cvičiť poctivo pravidelne, ideálne každý deň. Nečakaj účinky po jednom cvičení. Postupne, ak budeš tieto cvičenia vykonávať správne a svedomito, by sa mali dostaviť výsledky. Je potrebné povedať, že táto téma je stale veľmi nová a neexistujú k nej kvalitné a relevantné štúdie. Vyskúšaj to na sebe a uvidíš, či uvidíš výsledky. Ak budeš hľadať videá s cvikmi, hľadaj pod názvom “face yoga”.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

8 tipov, ako sa rýchlo a efektívne zbaviť stresu

8 tipov, ako sa rýchlo a efektívne zbaviť stresu

Väčšina ľudí niekedy v živote zažije stres. Môže to byť normálna reakcia na náročné situácie, ale keď sa stres stane chronickým, môže mať škodlivé účinky na naše duševné a fyzické zdravie. V tomto článku sa budeme venovať 8 tipom, ako sa rýchlo a účinne zbaviť stresu. Preskúmame tiež, kedy je potrebné vyhľadať pomoc lekára.

Selén: Aké má účinky a prečo ho užívať?

Selén: Aké má účinky a prečo ho užívať?

Hoci si o seléne možno veľa nepočul, táto úžasná živina je pre tvoje zdravie životne dôležitá. Selén je esenciálny minerál, čo znamená, že ho musíš získavať stravou, telo si ho nevie samo vyrobiť. Je potrebný len v malom množstve, ale zohráva významnú úlohu v dôležitých procesoch v tvojom tele vrátane metabolizmu a funkcie štítnej žľazy. V tomto článku sa dozvieš, čo spôsobuje nedostatok selénu, aké prírodné zdroje selén dopĺňajú a aké je optimálne množstvo prijatého selénu.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO