loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Ako motivovať svojho partnera, aby cvičil s vami? Časť 1.

Ako motivovať svojho partnera, aby cvičil s vami? Časť 1.

Tréning

27.07.2016

Prečítané: 7977x

Tak, ako účty a potreba starať sa o domácnosť, aj fitness vie poriadne zatočiť s vašim vzťahom. Je to tak trošku výzva, ktorá je vo svete rozšírenejšia, než by ste si mohli myslieť. Jedna polovička sa chce dostať do formy, ale tá druhá nie je dostatočne motivovaná. Každý problém má dve strany a pre toho druhého môžu byť vaše časté návštevy posilňovne dôvodom napríklad aj na žiarlivosť. Váš partner sa môže trápiť otázkami typu „pre koho to robí“, „s kým tam chodí“, a podobne. Skúste využiť jeden z nasledujúcich tipov a cvičte spolu s partnerom!

Nenúťte partnera, aby sa cítil zahanbený

Ak chcete, aby váš partner prijal vašu túžbu vyzerať a cítiť sa lepšie, nezahanbujte ho tým, že mu budete nadávať za jeho životné voľby. Nenúťte ho/ju cvičiť, ak sa im nechce, väčšinou tým celý vzťah pokazíte a môže to mať negatívne dôsledky. Nezabúdajte na to najdôležitejšie – harmonický a spokojný vzťah za každých okolností. 

Vysvetlite mu/jej, prečo to robíte

Ak vaša druhá polovička negatívne reaguje na to, že chcete čas tráviť aj v posilňovni, môže to byť tým, že nerozumie tomu, pre koho a prečo to robíte. Riešenie? Komunikujte! Sadnite si a vnorte sa do intímnej konverzácie, kde partnerovi vysvetlíte, aké sú vaše ciele a čo chcete cvičením dosiahnuť. Vysvetlite mu, že to robíte nielen pre seba, ale aj pre neho, aby ste lepšie vyzerali, ale aby ste sa aj lepšie cítili. Povedzte im, že sa chcete stať tou najlepšou verziou svojho ja.

tréning muž a žena

Nájdite si spoločný cieľ

Len preto, že vy ste si stanovili vysoký cieľ, neznamená to, že váš partner je rovnaký. Pozrite sa naňho z jeho perspektívy a pokúste sa dosiahnuť cvičiaci kompromis. Vždy svojho partnera motivujte, napríklad tým, aby ste obaja dobre vyzerali na letnej dovolenke, aby ste si išli dať vyrobiť pamätné fotografie a podobne. Vytvorte v nich motiváciu, aby mali chuť trénovať a dosahovať výsledky spolu s vami!

Autor: Mgr. Ľuboš Lištinský • Zdroj: Protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

4 spôsoby, ako sa vždy sústrediť na posilňovanie

4 spôsoby, ako sa vždy sústrediť na posilňovanie

Nechceme, aby to znelo ako klišé, ale život je plný vzostupov aj pádov a niekedy sa uberie smerom, ktorý nie zrovna praje cvičeniu. Patria sem napríklad rôzne zmeny práce, problémy vo vzťahoch s rodinou alebo s partnerom, večne otravní priatelia, potreba rásť v kariére. Pri takýchto zmenách je veľmi ťažké myslieť na cvičenie, ale pomôže vám, ak si zapamätáte, že práve cvičenie je to, čo vám pomôže životné zmeny prekonať v omnoho väčšej pohode, pretože si vyčistíte hlavu a dodáte telu endorfíny, ktoré pôsobia blahodárne. Ako teda získať schopnosť cvičiť za každých okolností?

Ako rýchlo schudnúť?

Ako rýchlo schudnúť?

Chudnutie môže byť pre mnohých ľudí hotová veda. Netreba sa ale báť – nie všetko, čo na pohľad vyzerá tak ťažko, aj ťažké je. Vo veľa prípadoch je skutočnosť taká, že po istej dobe si vaše telo zvykne na nový jedálny lístok a vás už nebude trápiť taká ohromná chuť na hocičo nezdravé, či už sladké alebo slané, či ráno alebo večer.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO