loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Ako cvičiť s rodinou?

Ako cvičiť s rodinou?

Tréning

25.07.2016

Prečítané: 6948x

Posilňovanie nemusí byť iba nudná a samostatná činnosť. Dosahovanie cieľov je dôležité, ale kto povedal, že ich musíte dosahovať sami? Schválne: premýšľali ste, že by ste do cvičenia zapojili celú rodinu? Verte nám, dá sa to. Navyše, spojíte príjemné s užitočným – vaša rodina bude zdravšia, posilnia sa rodinné vzťahy a ak cvičenie podchytíte skôr, vyhnete sa rozšírenému trendu súčasnosti, detskej obezite. Máme tu pre vás niekoľko tipov, ako zapojiť do posilňovania nielen vás, ale aj vašu rodinu.

Choďte von

Ak sa vám zdá chodenie do posilňovne s rodinou otravné, prečo nevyužiť pekné počasie a nevyraziť von? Príroda vám ponúka kopu príležitostí – turistika, bicyklovanie, korčuľovanie. Pri týchto športoch si oddýchnete, posilníte svoju imunitu, nadýchate sa čerstvého vzduchu a najmä urobíte niečo nielen pre seba, ale pre celú rodinu. Čo môže byť väčšia zábava?

Posilňovňa

V súčasnosti viacero posilňovní víta rodiny aj s deťmi nad 12 rokov. Cvičenie s činkami a s prístrojmi preto už nemusí byť výsadou iba dospelých. Nenechávajte svoje deti doma, dohodnite s personálom vstupné a hor sa do cvičenia. Uvidíte, že sa zabavíte a navyše vypestujete vo vašich ratolestiach zvyk chodiť cvičiť aj keď budú staršie, už bez vás.

Plánujte dovolenku športovo

Najbližšie, keď budete plánovať svoju dovolenku, nachystajte pre vašu rodinu prekvapenie a zoberte ich vychutnávať krásy zahraničných alebo tuzemských miest aktívnym spôsobom, nie ležaním na pláži. V zime môžete vyraziť na lyžovačku, v lete zas k moru a zabaviť sa najrôznejšími vodnými športami. Pravdepodobne to dopadne tak, že vyskúšate niečo, čo ste ešte nikdy neskúšali – uvidíte, bude to zábava!

Súťažte

Deti milujú súťaže. Nevravíme, aby ste naložili potomkom 80 kíl na lavičke, ale priateľské súperenie nikdy nie je na škodu a navyše dokáže zlepšiť výsledky. Motivujte vaše deti rôznymi odmenami alebo sa dohodnite, že teraz spravíte všetci 4 série. Odporúčame trochu poľaviť, aby mali deti pocit, že vyhrali.

rodinny tréning

Zistite, čo majú najradšej

Ak máte detí viac, prispôsobte deň rodinných aktivít každému z nich. Keď nadíde napríklad nedeľa, vyrazte do parku a hrajte sa s nimi tak, ako to majú najradšej. Podmieňte hranie rýchlejšou fyzickou aktivitou (napríklad beh) a máte vyhrané.

Aktivity v parku

Stolové hry a televízia sú síce fajn a deti ich milujú, ale nenútia ich hýbať sa. Hry sa dajú hrať aj vonku – čo tak vziať lietajúci tanier alebo loptu a zahrať si priateľský zápas s partnerom alebo partnerkou a vašimi deťmi? Ak z toho vypestujete návyk, deti sa budú tešiť na každú minútu strávenú s vami.

Zapojte ostatné rodiny

Ak máte v okruhu svojich priateľov ďalšie podobne zamerané rodiny, neváhajte a zorganizujte malý turnaj! Deti získajú súťaživý pocit a môžete spolu prežiť nádherný deň plný zážitkov. Zahrajte si futbal, basketbal, alebo zložte tento deň z viacerých aktivít. Urobíte dobre svojmu zdraviu aj vzťahom.

Aktívne videohry

V dnešnej dobe existuje niekoľko herných konzol, ktoré umožňujú aktívny pohyb pri hre. Niektoré sú veľmi náročné – existuje box, ktorý je medzi deťmi mimoriadne obľúbený, ale aj veslovanie a mnoho ďalších aktivít, pri ktorých využijete radosť detí z videohier, ale zároveň ich aj donútite hýbať sa.

tréning so psom

Kúpte si psa

Kúpa rodinného psíka je taktiež možnosťou, ako získať pre deti zdravú zábavu. Deti milujú hru so zvieratami. Ak investujete do plemena, ktoré je hyperaktívne a má rado pohyb, donúti to aj vás hýbať sa viac a chodiť na aktívne prechádzky. Nezabúdajte však, že takéto plemená môžu v menších bytoch trpieť, odporúčame preto veľkosť psa a jeho pohybovú potrebu prispôsobiť veľkosti vášho domova. 

Autor: Mgr. Ľuboš Lištinský • Zdroj: Protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

4 spôsoby, ako sa vždy sústrediť na posilňovanie

4 spôsoby, ako sa vždy sústrediť na posilňovanie

Nechceme, aby to znelo ako klišé, ale život je plný vzostupov aj pádov a niekedy sa uberie smerom, ktorý nie zrovna praje cvičeniu. Patria sem napríklad rôzne zmeny práce, problémy vo vzťahoch s rodinou alebo s partnerom, večne otravní priatelia, potreba rásť v kariére. Pri takýchto zmenách je veľmi ťažké myslieť na cvičenie, ale pomôže vám, ak si zapamätáte, že práve cvičenie je to, čo vám pomôže životné zmeny prekonať v omnoho väčšej pohode, pretože si vyčistíte hlavu a dodáte telu endorfíny, ktoré pôsobia blahodárne. Ako teda získať schopnosť cvičiť za každých okolností?

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO